Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

modyfik

Rekrutacja a Ustawa 2.0

Witam,
zastanawiam się czy obecnie wprowadzana Ustawa 2.0 wpłynie na tegoroczną rekrutację na studia? Będzie ciężej dostać się na uczelnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozmawialiśmy już o tym na forum poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• Przez Krzysztof Ronowicz
      Witam. Proszę wyjaśnić mi co oznacza stwierdzenie :
      "kserokopii świadectwa dojrzałości wraz z oryginałem do wglądu, celem potwierdzenia zgodności przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną/Dziekana" ? 
      Mam to rozumieć jako dostarczenie kserokopii matury (poświadczonej notarialnie)? Nie rozumiem w szczególności stwierdzenia : "z oryginałem do wglądu, celem ...". 
      Moje pytanie odnosi się do punktu 2 i 3 ze zdjęcia. Dziękuję z góry za rzetelne odpowiedzi.

• Przez Sofija P
      Witam, orientuje się ktoś w tym, czy składając podania na kierunki lekarskie stacjonarne trzeba od razu też składać na niestacjonarne? W sensie, czy jeśli składałam tylko na stacjonarne, a się na nie nie dostanę to oni proponują mi płatne wtedy? Bo boję się, że jak złożę na płatne też to automatycznie dadzą mnie płatne, bo ,,chcę płacić"?
    • Przez Kasia2609
      Witam, mam pytanie, czy na studiach niestacjonarnych jest przeprowadzona rekrutacja. Zależy mi na niestacjonarnych, ponieważ studiuje już jeden kierunek dziennie, mianowicie prawno - ekonomiczny, chciałabym iść dalej w tym kierunku i myślałam nad ekonomia albo fir, i teraz pytanie, czy na niestacjonarne na UG dostanę się bez problemu ponieważ są płatne, czy również jest przeprowadzona rekrutacja n jak na studiach stacjonarnych, i który kierunek będzie odpowiedniejszy, napomne, że aktualnie mam ekonomię jako przedmiot i wydaje mi się ciekawa. Jestem ciekawa jak jest na fir, czy jest parcie na pamięciowke czy na matematyka a może jedno i drugie? Z góry dziękuję za odpowiedź 

• Przez Mar
      Witam serdecznie. 
      Mam pytanie odnośnie podanych kierunków w temacie, czyli ekonomii,  logistyki oraz finansów i rachunkowości, jakie są szanse, aby dostać się na studia dzienne na UMK przy wynikach mniej więcej: 
      Matematyka poziom podstawowy 86%
      Język angielski poziom podstawowy 64% 
      Biorąc pod uwagę,  że przy wymienionych studiach mamy taki sam przelicznik, który daje nam około 65 punktów na 100 możliwych. 
      Proszę o odpowiedź w podanym temacie. Jakie są polecane przez Was kierunki na UMK, na które można się dostać z takimi wynikami? 
      Z góry dziękuję.  Przepraszam, jeśli istnieje już podobny wątek.  
    • Przez tymoteusz.bies3
      Witam, 
      zastanawiam się w jaki sposób należy rozumieć próg punktowy II tury rekrutacji.
      Na pewne kierunki w ubiegłych latach otwarta została II tura rekrutacji, jednak próg punktowy w większości przypadków podwyższył się.

Czy oznacza to, że jeśli jakaś osoba dostałaby się w I turze, jednak ze względu niewypełnienia miejsc otwarto II turę w której kandydaci mają lepsze wyniki, to osoby z I tury "odpadają" i zostają tylko osoby z najwyższymi wynikami z tych 2 tur?
      Czy raczej I i II tura rekrutacji są niezależne od siebie?

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Nie za dużo "poprawny " mi mówi, rozumiem że w przypadku elektrotechniki czy automatyki i robotyki można stwierdzić podobieństwo ale co z takimi branżami jak budownictwo czy Inżynieria naftowa i gazowicza.
    • Niektóre uczelnie mają analizę danych na pierwszym stopniu. 
    • To prawda, że wysokie progi nie zawsze są dowodem przydatności kierunku. (Jak szłam na dziennikarstwo, było 14 osób na miejsce ). Ale FiR to dobry kierunek, absolwenci są poszukiwani, a do tego Ci się podoba. Nie ma sensu kombinować z czymś, co tak naprawdę Cię nie kręci i się pewnie do niczego nie przyda. Lepiej poświęć ten czas na dodatkowe kursy językowe, to Ci bardziej zaprocentuje w przyszłej pracy zawodowej. Czy dzienne czy zaoczne to zależy od wielu czynników. Po pierwsze, czy ten kierunek da upchnąć w zajęciach weekendowy bez dużych strat w programie. Po drugie, na ile da się pracować w zawodzie jako student. W niektórych zawodach się da, w innych raczej niewiele zwojujesz, a pracować w sklepie, jak Cię kasa nie ciśnie, jest bez sensu. 
    • Witam wszystkich, Mam prośbę czy mógłby napisać ktoś jakie kierunek studiować na I stopniu, żeby studiować na II stopniu analiza danych ? Pozdrawiam
  • Najpopularniejsze tematy na forum