Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

tomAndJerry

Wymagania na ETH Zurich - infromatyka, magisterskie

Cześć,

Rozważam aplikowanie na studia do ETH Zurich na magisterkę z informatyki czy robotyki. Czy ktoś miał styczność z tą uczelnią i jest w stanie wypowiedzieć się co do wymagań przy rekrutacji? 

Wiem jakie papiery i testy językowe wymaga uczelnia, niestety nie mam pojęcia, na jakim poziomie są kandydaci oraz co jest bardziej istotne w profilu kandydata.

Jestem wdzięczny za wszelkie odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez izabelaa1323
      Cześć, mam straszny dylemat pomiędzy kierunkami wymienionymi w temacie. Nie wiem na co się zdecydować.. oba są do siebie trochę podobne, czy ktoś kto studiował któryś z tych kierunków móglby napisać kilka słów?
    • Przez Maciej Dworski
      Witam Państwa serdecznie,
      świadczę usługę pomocy w projektowaniu i tworzeniu prac dyplomowych na kierunku Budownictwa (począwszy od prac inżynierskich a skończywszy na pracach doktorskich). Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani współpracą to zapraszam do kontaktu: maciej.dworski.projekty@gmail.com. Proszę postarać się opisać temat, plan i zakres pracy a także termin realizacji. 
      Pozdrawiam, także serdecznie,
      Maciej Dworski
      maciej.dworski.projekty@gmail.com
    • Przez edu.poradnia
      Specjalizujemy się w pomocy przy pisaniu prac zaliczeniowych i dyplomowych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i wykształconą kadrę, która zna się na rzeczy. Gwarantujemy terminowość i profesjonalne podejście do tematu. Do dłuższych prac dokładamy raport antyplagiatowy. W razie problemów z dotrzymaniem terminu - zwracamy pieniądze. Jesteśmy otwarci na negocjacje cenowe. Niewielkie poprawki w cenie. 
      Nasza pomoc opiera się o:
      - pomoc przy stworzeniu planu pracy
      - pomoc przy opracowywaniu tematu pracy
      - pomoc przy sporządzaniu bibliografii, opisów bibliograficznych
      - pomoc przy przygotowywaniu pracy od strony merytorycznej, interpunkcyjnej, ortograficznej i edytorskiej

Pomagamy przy pisaniu prac takich jak:
      - prace zaliczeniowe,
      - skomplikowane projekty wymagające obsługi specjalistycznego oprogramowania
      - prace tworzone w Microsoft Power Point, w tym dłuższe i krótsze multimedialne prezentacje filmowe 
      - rysunki, wykresy, tabele i projekty wykonywane w Excel
      - prace maturalne
      - prace licencjackie
      - prace magisterskie
      - prace doktorskie
      - prace inżynierskie

Pomagamy również w:
      - pisaniu przemówień
      - prowadzeniu blogów
      - prowadzeniu profili na portalach społecznościowych: Google +, Facebook, Twitter, Instagram
      Zapraszamy do współpracy!
      Preferujemy kontakt mailowy:
      edu.poradnia@gmail.com 
      lub gg: 65711223.

• Przez BogusPL
      Cześć, 
      Jestem tegorocznym maturzystą i jestem absolwentem technikum jako technik elektronik. Jestem z małej miejscowości, technikum skończyłem w Opolu i mam dylemat nad wyborem studiów. 
      Zastanawiałem się na studiami zaocznymi na kierunku z informatyka na politechnice w Gliwicach bądź w Opolu. Czemu zaoczne? Ponieważ dostałem pracę jako serwisant komputerowy z nadzieją że to będzie praca na czas studiów lecz mam problem, że niektóre osoby mi odradzaja pójście na zaoczne gdyż nic się nie nauczę, że ich nie skończę bo praca ale też dla tego że dostałem tą pracę też w małym mieście i mówią że bez perspektyw. 
      Dlatego mam do was prośbę o wasze opinie na temat 
      1.czy warto pójść na studia zaoczne jeśli mam zapewniona pracę jako serwisant? 
      2. Jeśli tak, to czy warto pójść na informatykę bądź kierunek z nią związany i dlaczego? 
      3. Jeśli nie to też chciałbym wiedzieć dlaczego 
      4.ostatnie pytanko jaką politechnike wybrać czy w Gliwicach bądź w Opolu? 

PS. Gdyż to jest mój pierwszy temat to z góry przepraszam ze moglem napisać nie w tym dziale co trzeba 
      Dzięki z góry za odpowiedzi 
    • Przez Begginner94
      Cześć!
      Skończyłem studia inżynierskie na mechanice i budowie maszyn, ale w trakcie studiów zainteresowałem się programowaniem. Kusi mnie trochę, żeby zrobić sobie drugi stopień z informatyki w Krakowie (UJ albo UEK). Nie wiecie, czy coś takiego jest wykonalne (dostać się pewnie dostanę, tylko pytanie, czy zaległości nie będą zbyt duże)? Pojawiają się na drugim stopniu osoby po innych kierunkach? Jeśli chodzi o mnie, znam Javę, Androida i SQL-a na poziomie akademickim - szału nie ma, ale jakieś tam podstawy są. Waszym zdaniem jest sens próbować, czy będę miał za duże zaległości w stosunku do absolwentów z infy? Polecacie ewentualnie jakieś inne uczelnie w moim przypadku? Co ewentualnie warto by nadrobić przed magisterką?
      Dzięki za pomoc!

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Nie za dużo "poprawny " mi mówi, rozumiem że w przypadku elektrotechniki czy automatyki i robotyki można stwierdzić podobieństwo ale co z takimi branżami jak budownictwo czy Inżynieria naftowa i gazowicza.
    • Niektóre uczelnie mają analizę danych na pierwszym stopniu. 
    • To prawda, że wysokie progi nie zawsze są dowodem przydatności kierunku. (Jak szłam na dziennikarstwo, było 14 osób na miejsce ). Ale FiR to dobry kierunek, absolwenci są poszukiwani, a do tego Ci się podoba. Nie ma sensu kombinować z czymś, co tak naprawdę Cię nie kręci i się pewnie do niczego nie przyda. Lepiej poświęć ten czas na dodatkowe kursy językowe, to Ci bardziej zaprocentuje w przyszłej pracy zawodowej. Czy dzienne czy zaoczne to zależy od wielu czynników. Po pierwsze, czy ten kierunek da upchnąć w zajęciach weekendowy bez dużych strat w programie. Po drugie, na ile da się pracować w zawodzie jako student. W niektórych zawodach się da, w innych raczej niewiele zwojujesz, a pracować w sklepie, jak Cię kasa nie ciśnie, jest bez sensu. 
    • Witam wszystkich, Mam prośbę czy mógłby napisać ktoś jakie kierunek studiować na I stopniu, żeby studiować na II stopniu analiza danych ? Pozdrawiam
  • Najpopularniejsze tematy na forum