Skocz do zawartości
Wycieczka

Studia chemiczne wybór kierunku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chcę studiować chemię, bo czuję się w tej dziedzinie naprawdę dobra. Wierzę, że to moja pasja, chociaż jak dotąd ograniczałam się jedynie do nauki teoretycznej, i rozwiązywałam problemy chemiczne również tylko w teorii. Dodam, że w liceum miałam, poza chemią, rozszerzoną matematykę i fizykę. Natomiast mam małe doświadczenie w chemii praktycznej, pracy w laboratorium itp. Nie mam też żyłki technicznej, bo nie próbowałam siebie w tym do tej pory. 

Jeżeli pójdę na studia, to bardzo bym chciała osiągnąć coś w wymiarze kreatywnym. Mój idealny kierunek, łączy w sobie chemię, fizykę i matematykę. Chciałabym móc w przyszłości pracować przy projektach badawczych, aby nie tylko zgłębiać właściwości substancji chemicznych, ale i poszukiwać nowych sposobów ich wykorzystania w praktyce. Pomijam, czy taka praca jest, czy też jej nie ma na rynku Polskim, oraz fakt, że celowanie w "naukowca" jest naiwne. W końcu lepiej jest żałować czegoś, co się zrobiło. A jeszcze lepiej jest niczego nie żałować ;)

Czy kierunki takie jak "Technologia chemiczna" (AGH), "Inżynieria chemiczna i procesowa" (PK), pozwolą mi pracować właśnie na substancjach chemicznych, czy jednak chodzi bardziej o różne instalacje, systemy i wydajności? Jakie mam szanse na takich kierunkach, jeżeli do tej pory tylko wkuwałam teorię?

Z kolei, czy po kierunku "Studia na kierunku chemia ogólna" (UJ) jest szansa na pracę w laboratorium analitycznym? Nie chcę być skazana na pracę w szkole, o którą też wcale nie jest łatwo.

Znalazłam też, bardzo ciekawy, "Zaawansowane Materiały i Nanotechnologia" (UJ). To studia międzywydziałowe, jest Studia na kierunku chemia, matematyka i fizyka, ale nigdzie nie znalazłam jakiegoś programu czy przedmiotów. Może ktoś miał styczność, albo wie coś więcej? 

Z góry dziękuję za pomoc i każdą odpowiedź, ja sama gubię się już w tym wszystkim.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie czytając Twojego posta od razu najbardziej pasował mi kierunek technologia chemiczna. W drugiej kolejności inżynieria materiałowa. Nanotechnologia to taka nowość i nikt nie wie co z tym bardzie. Zresztą ta za wąska dziedzina jak na studia I stopnia.

Po chemii ogólnej też bez problemu możesz pracować w laboratorium. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesują Cię studia tylko w Krakowie? Najbardziej odpowiadałby kierunek Studia na kierunku chemia techniczna, ale w Krakowie chyba takiego kierunku nie ma.

Na AGH masz chemie budowlaną, zobacz czy Ci odpowiada.

https://www.agh.edu.pl/ksztalcenie/oferta-ksztalcenia/studia-i-i-ii-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/chemia-budowlana/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi! Ne spodziewałam się nawet, że tak szybko i na temat. Wszystko sobie uporządkowałam, raczej odrzucę nanotechnologię, Studia na kierunku chemia medyczna też nie jest dla mnie. Przeczytałam, pomyślałam, i teraz mój wybór zawęził się do "Studia na kierunku chemia Techniczna" i "Technologia chemiczna". Dzięki za pomoc i wsparcie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.