Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim! Jestem tu od dzisiaj :) Ruszyła rekrutacja na UJK w Kielcach. I tutaj pojawia się problem,gdyż mam dylemat jakie studia wybrać. Myślę nad FiR,fizjoterapią,administracją. Zdawałam biologię  i angielski na rozszerzeniu,także z fizjoterapią nie miałabym problemu. Gorzej z FiR gdyż nie zdawałam matematyki rozszerzonej ale miałam 4 z matematyki w lo to może dałabym radę,gdybym się przyłożyła. Tylko jak z pracą po tych kierunkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozstrzał jest ogromny ponieważ wybierając fizjo kierowalam sie tym że miałam do czynienia już w liceum z biologia więc nie było by mi ciężko,lecz każdy mi mówi że jest to ciężko kawałek chleba. Ciężko w tym zawodzie o pracę a nie mówiąc juz o dobre wynagrodzenie. Natomiast FiR z czystego rozsądku. Myślę,że pracę bym znalazła w urzędach,firmach itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze mialas 4 w lo nie swiadczy, ze to jest kierunek dla Ciebie. Dla przykladu mialem 5 z polskiego, ale nigdy nie poszedlbym na filologie polska. Praca dla fizjoterapeutow mysle ze bedzie i nie jest to znowu zle platna praca, tylko pytanie czy Ciebie to interesuje. Bo praca jako urzednik to jest oblegana przez tysiace ludzi, nie ma takiego zapotrzebowania, a jesli pojdziesz na kierunek, bedziesz tylko zaliczac kolokwia i egzaminy, to tym bardziej kiepsko Twoja kariera sie potoczy. Mysle ze pomoglem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to koniecznie musi być UJK? Ta uczelnia to dno i sto metrów mułu. Jeszcze świętokrzyskie ma jeden z najgorszych rynków pracy ze wszystkich województw. Zwłaszcza z taką bardziej ambitną pracę po studiach jest tam marnie, gospodarka nierozwinięta i brakuje firm. Od kilku lat urzędy pracy są zobowiązane do zbierania danych o deficytowych i nadwyżkowych zawodach. Patrz tu:web.pdf Z takich zwodów po studiach to w tym regionie tylko lekarze, pielęgniarki, położne i księgowi. Po fizjoterapii nie ma tam roboty. Jeśli już tam, to tylko ten FiR i pójście w księgowość ma sens. Ewentualnie z rozszerzoną biologią na pielęgniarstwo lub położnictwo. Medycynę też zdaje się niedawno otworzyli na UJK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Od kilku lat urzędy pracy są zobowiązane do zbierania danych o deficytowych i nadwyżkowych zawodach

Rzecz w tym, że dane dotyczą tylko i wyłącznie ofert zgłoszonych do PUP. Nie potrzeba wielkiego rozeznania, by wiedzieć, że większość pracodawców współpracujących z tą skostniałą instytucją to Januszexy polujące na desperatów i Ukraińców i/lub wyciągające dotacje. Lepszym testem rynku pracy jest śledzenie renomowanych (i płatnych dla pracodawców) serwisów z ofertami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że to tylko część informacji, ale jak na razie najpełniejsze dane, jakie mamy. Nie ma tam osób bardziej ogarniętych, które sobie same znalazły pracę albo założyły firmy. Niemniej to jakaś wskazówka. Poza tym znam dość dobrze sytuację w Świętokrzyskiem, bo stamtąd jestem, i te dane mniej więcej pokrywają się z moimi doświadczeniami. Z pracą jest słabo. Bardzo trudno o jakąś lepszą pracę w zawodzie, najwięcej jest ofert dla fizycznych typu budowlanka i rwanie truskawek. Absolwenci UJK na przykład często pracują w galeriach handlowych. ;) Ale personelu medycznego naprawdę brakuje, choć nie fizjoterapeutów, to zawsze był popularny kierunek i ich zawsze było w regionie za dużo. A księgowe rzeczywiście przydają się wszędzie. Dlatego myślę, że te dane jednak coś tam odzwierciedlają. To trudny region do życia, większość młodych stamtąd wyjeżdża. Autorce wątku też bym radziła wiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.