Skocz do zawartości
sweden

Inż materiałowa, MiBM, transport

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. Mam mega dylemat, ponieważ szukam sobie jakiegoś drugiego fajnego kierunku, który ma mi służyć jako opcja dodatkowa. Chce studiować nawigacje na AM w Gdyni, ale oprócz tego w razie czego, chce złożyć właśnie na wyżej wymienione kierunki, tylko potrzebuje pomocy w wybraniu najlepszego z nich.

wyniki z matury 2017; studiuj matmę podst. 82% polski 86% ang. rozszerz. 74% geografia 78%

generalnie jestem osobą która lubi się uczyć, ale po prostu nie znalazłem czasu w 3 lic na ogarnięcie rozszerzonej matmy, bo pierwsze 2 lata olewałem no i zostałem tylko z tą podstawą. Interesuje mnie region trójmiasta, więc nie mam dużego wyboru, ale może mi ktoś powiedzieć coś więcej o mechanice i budowie maszyn? Czy jest wszystko do ogarnięcia dla normalnego człowieka? Bo fizyke też lubie, ale nie miałem jej za dużo w życiu, więc tak jakby zaczynałbym od zera.

 

Najbardziej mnie ciekawi inżynieria materiałowa. Nie ma o niej zbyt dużo, a wyczytałem, że ważna jest specjalizacja, bo po niektórych jest praca, a niektóre są kompletnie bezużyteczne.  Coś więcej na temat tego kierunku i perspektyw?

Transport to tak średnio w sumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z tym, że na wszystkie progi z tych kierunków się łapie i dodatkowo mam lepsze wyniki niż ostatnia osoba z rekrutacji 17/18, więc czemu miałbym się nie dostać?

Progi w tym roku poszły mocno w górę, sprawdź. Z takim wynikiem nie przekroczysz już ustalonego minimum. Generalnie Politechnika radykalnie ogranicza przyjęcia i pozbywa się studentów młodszych lat studiów. To już nie te czasy, kiedy brano wszystkich jak leci.

Cytat

Czy jest wszystko do ogarnięcia dla normalnego człowieka?

Wszystko jest do ogarnięcia, jeśli się człowiek przyłoży.

Cytat

ale może mi ktoś powiedzieć coś więcej o mechanice i budowie maszyn?

To znaczy co chcesz wiedzieć? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sprawdziłem progi ustalone przez polibude na 18/19 i te kierunki o których pisze to się łapie.

 

Czytałem, że MiBM to taki transport z rozszerzeniem i że po MiBM można robić to samo co po transporcie, a w drugą stronę już nie. Z taką opinią się spotkałem czytając właśnie o transporcie.

A co do samej MiBM chciałbym wiedzieć jakie są perspektywy zarobkowe i ogólnie praca, bo czytałem że jest raczej średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

- Transport to taki trochę sztuczny kierunek. Na wydziałach mechanicznych i pokrewnych jest okrojoną mechaniką, na budowlanych okrojonym budownictwem itd.

- Jeśli chce się mieć stosunkowo łatwy i ponadprzeciętny finansowo start to chyba jedyną sensowną (stricte inżynierską) opcją w ramach MiBM/IM jest spawalnictwo. Zresztą pełen obraz sytuacji znajdziesz po wklepaniu w wyszukiwarkę "zarobki inż. mechaników". Temat rzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.