Skocz do zawartości
yellowrose

Studia zaoczne, a poprawka matury w sierpniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pewne pytanie na które nikt z mojego otoczenia nie potrafi udzielić mi odpowiedzi, przeszukując internet, też nie znalazłam odpowiedzi, więc może tu znajdzie się ktoś kto się orientuje w temacie, bądź zetknął się z podobną sytuacją...

Jestem osobą, która podchodziła w tym roku do matury po kilku latach od skończenia szkoły i niestety, ale obawiam się że czeka mnie poprawka w sierpniu :( Wiem że o studiach dziennych mogę wtedy już zapomnieć, ale jak to jest z zaocznymi? Może to głupie, ale do tej pory myślałam, że skoro za zaoczne się płaci, to zawsze się znajdzie miejsce na x kierunku...jak to wygląda? Czy tak samo jak w przypadku studiów dziennych są limity i w naborze sierpniowym/wrześniowym, można się ewentualnie załapać tylko na kierunki, które ogłosi uczelnia? Będę wdzięczna jeżeli ktoś mi udzieli info jak to wygląda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są limity na studia zaoczne, ale jest wiele uczelni, na których zazwyczaj nie są wypełniane w I turze rekrutacji i w sierpniu/wrześniu też będziesz mogła się zarejestrować. Ja rejestrowałam się w czerwcu, ale na mojej uczelni było to możliwe praktycznie nawet jakieś 2-3 (?) dni przed rozpoczęciem roku akademickiego. Oczywiście zupełnie inaczej będzie wyglądać sytuacja na UW, UJ i innych uczelniach z czołówki rankingu. 

Nawet jeśli chodzi o studia dzienne mogą się zdarzać wolne miejsca o tej porze (mówię o mniejszych ośrodkach akademickich).  Zawsze można zadzwonić do Biura ds. Rekrutacji, żeby dowiedzieć się, czy w poprzednich latach na dany kierunek był ogłaszany kolejny nabór albo podpytać np. na grupach fb dla danego kierunku. 

A z ciekawości, na jakie studia się wybierasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie studiuje zaocznie. Poziom jest zdecydowanie niższy niż na dziennych, ale ma się podstawy do ogarnięcia tego rozszerzenia, które jest normalnie (o ile się samemu uczy). Zależy na jaki kierunek, ale często jest się łatwo dostać. Szansa na dzienne w sierpniu jest bardzo mała, chyba że na jakieś słabe kierunki. Są płatne więc najlepiej połączyć je z pracą na pół lub 3/4 etatu - ja tak sobie dorabiam i teraz na 2 rok będę się przenosił na dzienne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.