Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem już po maturach i mam dylemat co do studiów :( Jestem zdecydowany na studia zaoczne - to już pewne. 
Pojawia się problem przy wyborze kierunku.
Zastanawiałem się nad informatyką - zawsze sobie lubiłem porobić serwery, postawić baze itp. Niestety przeraża mnie matematyka - wybitny z matmy nie jestem 
Bioinformatyka też do mnie przemawiała bo bardzo lubię genetykę :)
Interesują mnie też zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa różnego rodzaju - systemy jak i sama organizacja takiego zabezpieczenia. 
Jednak największym moim zainteresowaniem jest (co może dziwnie zabrzmi) wolontariat w Szlachetniej Paczce - pomoc ludziom, Podyplomówki z zarządzania całym zespołem itp. 

Co do studiów myślałem o bezpieczeństwie wewnętrznym, o pedagogice resocjalizacyjnej lub psychologii sądowej. 
Wiem, że to są kierunki z którymi może być później problem z pracą....

Co zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, eRR napisał:

Zastanawiałem się nad informatyką - zawsze sobie lubiłem porobić serwery, postawić baze itp. Niestety przeraża mnie matematyka - wybitny z matmy nie jestem 

Matmę idzie to nadrobić. 

37 minut temu, eRR napisał:

Bioinformatyka też do mnie przemawiała bo bardzo lubię genetykę :)

Odradzam takie połączenia. Nie będzie to miało przełożenia na możliwości znalezienia pracy czy przydatność przedmiotów na tym kierunku.

39 minut temu, eRR napisał:

Jednak największym moim zainteresowaniem jest (co może dziwnie zabrzmi) wolontariat w Szlachetniej Paczce - pomoc ludziom, zarządzanie całym zespołem itp.

Możesz pomóc ludziom ułatwiając im życie poprzez wdrażanie systemów informatycznych, zarządzać zespołem też możesz w IT.

40 minut temu, eRR napisał:

Co do studiów myślałem o bezpieczeństwie wewnętrznym, o pedagogice resocjalizacyjnej lub psychologii sądowej. 
Wiem, że to są kierunki z którymi może być później problem z pracą....

Pomyśl ile czasu musisz poświęcić na studia i czy warto studiować coś czym możliwe, że nie będziesz się zajmował (w tych zawodach już w tej chwili brakuje miejsc pracy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i idzie nadrobić matematykę fakt, ale mimo wszystko nie wiem czy to jest dla mnie aż tak wielka pasja, a nie bawienie się tylko jako mini hobby. 

Od zawsze sprawiało mi mega przyjemność praca z ludźmi, którym jestem w stanie pomóc. Dodatkowo zagadnienia z psychologii sprawców przestępstw itp. były dla mnie mega interesujące. 
Może stracę czas i pieniądze, ale mimo wszystko coś mnie kusi żeby spróbować psychologii sądowej ... 
Ten kierunek mnie zaciekawił.

Jakbym miał się decydować już na coś takiego, doradźcie mi proszę.
Lepiej iść na jednolite magisterskie na SWPS'ie w Katowicach czy na DSW licencjackie 3 letnie i później dorobić magisterskie np. psychologii społeczno wychowawczej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.