Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

jowojtek

Pilotaż Politechnika Poznańska

Hej wszystkim, mam dosyć ogólne pytanie. Czy ktoś wie jak się rozwinął kierunek Lotnictwo i kosmonautyka ze specjalizacją Pilotaż na Politechnice poznańskiej? Zamierzam iść właśnie w tym kierunku tylko nie mogę się zdecydować co do uczelni. Mam 3 warianty: Poznań, Rzeszów lub PWSZ Chełm. Do Poznania mam całkiem blisko tylko nie mogę znaleźć żadnych opinii o tym kierunku. Więc jeśli ktoś z was tam studiuje lub ma takiego znajomego, napiszcie z grubsza jak wyglądają te studia ze strony np. finansowej, wymagań itp. Z góry dzięki i pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez _wasylka_
      Cześć, zastanawiam się czy mam jakiekolwiek szanse na dostanie się na bezpieczeństwo wewnętrzne na Politechnikę Rzeszowską na rok 2018/2019, po tym jak politechnika mocno obcięła limit miejsc na rok akademicki 2017/2018, matura nie poszła mi słabo (matura zdana w 2016) polski i angielski około 90% (polski podstawa, angielski na podstawie i na rozszerzeniu), geografia około 50% na rozszerzeniu i historia trochę słabiej bo 30% na rozszerzeniu (trochę wstyd). Jak podliczam punkty na rekrutację nie mam ich bardzo mało, a próg punktowy na tamten rok był jakieś 178,5 (podawali w informatorze z PRz). Jakieś opinie/przemyślenia na ten temat?
    • Przez Lidka
      Chce rozpocząć studia magisterskie w Poznaniu a dokładniej na kierunku logopedia ogólna . Wcześniej studiowalam w Bydgoszczy pedagogike przedszkolna i wczesnoszkolna. Jaką uczelnie polecacie? 
    • Przez turbyo
      Witam
      Aktualnie jestem w klasie maturalnej na profilu mat-fiz. Z matury celuje w: mat(pp) 85% (pr)60%, fiz 35%, ang (pr) 85-95%.
      Zastanawiam się która uczelnia i kierunek będzie lepszym wyborem: 
      Teleinformatyka czy Elektronika i telekomunikacja?
      ZUT Szczecin czy PUT Poznań? 
      Jak uważacie? 
      Dzięki wielkie
    • Przez qwerty7
      Witam. Jestem na ostatnim roku Inżynierii Transportu i Logistyki na publicznej uczelni w swoim rodzinnym, ~60tysięcznym mieście. Zastanawiam się nad pójściem dalej - nie zdecydowałem jeszcze czy będą to studia zaoczne czy stacjonarne, ale jeśli chodzi o miejsce to w grę wchodzi: Kraków, Rzeszów i ewentualnie Lublin.
      Co do preferencji to nie ukrywam, że pójście na studia o tym kierunku było dla mnie dość spontaniczne, ale z biegiem czasu dużo bardziej kieruję się w stronę Logistyki aniżeli Transportu od strony budowy maszyn itp - tego zdecydowanie chciałbym uniknąć. Bardziej interesuje mnie Logistyka od strony informatyki.

Uczelnie/kierunki, które wstępnie znalazłem:

Jakie uczelnie, kierunki moglibyście polecić jeśli chodzi o w/w miasta na studia II stopnia? (być może coś pominąłem)
      I jak z poziomem i rekrutacją na w/w uczelniach? Moja obecna uczelnia nie jest jakaś prestiżowa i zastanawiam się gdzie byłoby przynajmniej teoretycznie "najłatwiej" aby się nie rozczarować. Tym bardziej, że maturę zdawałem jeszcze jedynie z podstawowych przedmiotów (polski, matma, angielski). Dodatkowo - z matematyką i fizyką na swoim kierunku jakoś sobie poradziłem, ale nigdy nie była to moja mocna strona..

Będę wdzięczny za pomoc.
    • Przez calvaixx
      Cześć, jestem przed podjęciem najważniejszej decyzji w moim życiu. Mianowicie chodzi o wybór kierunku studiów i odpowiedniej uczelni.
      Interesuje mnie dekoracja wnętrz, szerzej pojęta jako architektura wnętrz. Gdzie mogę studiować taki kierunek, jakie miasto polecacie ku temu? Czym mam się kierować przy wyborze? Jakie rozszerzenia powinnam zdawać na maturze?