Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Demigoid

Jakie studia ze złym wynikiem matematyki

Witam, mature pisałem rok temu.

Zrobiłem sobie przerwe i poszedłem do pracy za granicę, teraz wróciłem i chcę iść na studia ale jest problem że mam niski wynik z matematyki bo aż zaledwie 30% natomiast 

Polski 75%

Angielski 98% 

Angielski roz. 75%

Jaki kierunek studiów mogę wybrać i gdzie, zastanawiałem się nad Krakowem ale do AGH trzeba umieć matematyke perfekcyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To dziwne pytanie. Kto ma zgadnąć jaki kierunek Ci polecić. Wejdź sobie na studia.net i trochę poczytaj o kierunkach i o tym jak szukać studiów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z takimi przedmiotami i z dobrym wynikiem z angielskiego to filologia angielska. Pytanie, czy na pewno chcesz to studiować i co w ogóle Ciebie interesuje, bo o tym nie wspomniales. Słaby wynik z matematyki już w pewien sposób wyklucza ze studiowania na dziennych na kierunkach technicznych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jednak jest jeszcze tyle kierunków Że spokojnie można wybrać coś pod siebie. Tylko najpierw trzeba wiedzieć co chce się w życiu robić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też bym polecała filologię, oczywiście pierwsza nasuwa się angielska, ale może też być jakaś inna, gdzie zaczyna się język od początku, a która mogłaby autora zainteresować. Raczej celowałabym w kierunki humanistyczne. Może też politologia? Dziennikarstwo? Ewentualnie zarządzanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Mika6196
      Witam
      gdzie mam szanse się dostać z podstawowa matematyka angielskim i polskim? A o czym muszę zapomnieć? Jakiś przyszłościowy kierunek? Czy prawo jest już przekreślone? Proszę o pomoc  
      wlasnie mam zamiar logować się na studia ale chciałam wiedzieć czy mam jakieś szanse z tymi przedmiotami na poziomie podstawowym, ogólnie nie jestem zdecydowana
      Mogłabym pracować z ludźmi, coś z matematyka, prawem? Nie wiem 
    • Przez Jaaneek
      Witam,
      Przy składaniu deklaracji maturalnych nie miałem zamiaru iść na studia, podszedłem do matury byle zdać.
      Teraz zmieniły się trochę moje priorytety.
      Moje wyniki będą przedstawiały się następująco:
      Matematyka podstawa powyżej 54% (Jeżeli otwarte policzą po mojej myśli ok 70%)
      Ang podstawowy 90-100%
      Ang rozszerzony 90-100%
      Polski ok. 40%
      Czy jest szansa żebym dostał się na studia związane z informatyką?
      Jestem z Kujawsko Pomorskiego
    • Przez wiola00
      Witam. Mam pytanie głownie do osób studiujących Informatyke i Ekonometrię na AGH. Zacznę od tego, że jestem tegoroczną maturzystką. Zastanawiam się nad wyborem IiE a Matematyka na AGH. Na matematykę powinnam się dostać, na IiE również szanse mam. Chcialabym iść w kierunku tej ekonometrii. Na 90 proc nie bedzie to czysta informatyka. Czytając opisy obu tych kierunków mam wrażenie, że wiecej o ekonomii dowiem się na matmie. Sprawdzałam także Syllabus. Jednak zastanawia mnie poziom trudności informatyki tam. Boje się, że jest to kierunek skierowany głównie dla tych, którzy swoja przyszlosc wiążą z czystym programowaniem. 
      Samą ten informatykę teoretycznie miałam w liceum, ale wyglądało to tak, że obecnie znam podstawy podstaw C++, nic poza tym. Oczywiście 5 miałam, ale tak naprawde to o niczym nie świadczy, więc moge powiedzieć, że jestem zielona w informatyce  

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Nie za dużo "poprawny " mi mówi, rozumiem że w przypadku elektrotechniki czy automatyki i robotyki można stwierdzić podobieństwo ale co z takimi branżami jak budownictwo czy Inżynieria naftowa i gazowicza.
    • Niektóre uczelnie mają analizę danych na pierwszym stopniu. 
    • To prawda, że wysokie progi nie zawsze są dowodem przydatności kierunku. (Jak szłam na dziennikarstwo, było 14 osób na miejsce ). Ale FiR to dobry kierunek, absolwenci są poszukiwani, a do tego Ci się podoba. Nie ma sensu kombinować z czymś, co tak naprawdę Cię nie kręci i się pewnie do niczego nie przyda. Lepiej poświęć ten czas na dodatkowe kursy językowe, to Ci bardziej zaprocentuje w przyszłej pracy zawodowej. Czy dzienne czy zaoczne to zależy od wielu czynników. Po pierwsze, czy ten kierunek da upchnąć w zajęciach weekendowy bez dużych strat w programie. Po drugie, na ile da się pracować w zawodzie jako student. W niektórych zawodach się da, w innych raczej niewiele zwojujesz, a pracować w sklepie, jak Cię kasa nie ciśnie, jest bez sensu. 
    • Witam wszystkich, Mam prośbę czy mógłby napisać ktoś jakie kierunek studiować na I stopniu, żeby studiować na II stopniu analiza danych ? Pozdrawiam
  • Najpopularniejsze tematy na forum