Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od października chciałbym zacząć naukę w Krakowie na kierunku informatyka/stosowana. Potrzebuję kilku opinii od osób, które się orientują na podanych kierunkach. Z moimi wynikami maturalnymi do wyboru mam m.in.:

Uniwersytet Ekonomiczny - Informatyka Stosowana

Politechnika Krakowska - Informatyka Stosowana (Wydział Mechaniczny)

Politechnika Krakowska - Informatyka (WFMII)

AGH - Informatyka Stosowana (WIMIIP)

ew. AGH - Inżynieria Obliczeniowa

Zależy mi na dość wyrozumiałej kadrze, możliwym sporym wolnym czasie do nauki samemu po zajęciach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na każdych studiach jest po tyle samo czasu tzn. 180h na semestr w przypadku licencjatu lub 210h w przypadku inżynierskich, a więc czasu wolnego będziesz miał\a tak samo.

Co do uczelni to myślę, że tu każdy Tobie co innego poleci, warto więc zerknąć na sylabusy na tych uczelniach, jak wygląda na podanych uczelniach działalność kół naukowych itp. Na to ja bym popatrzył, decyzję już trzeba podjąć samodzielnie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Elvis
      Jestem w 4 klasie technikum i stoję przed wyborem przedmiotów rozszerzonych na maturze. Myślę nad pójściem na mechanikę i budowę maszyn na politechnice Warszawskiej. Przejrzałem współczynniki wagowe itd. ale nadal mnie nurtuje kilka zagadnień i najlepiej aby odpowiedział mi na nie ktoś kto zna to z praktyki. Jak na razie myślałem nad wzięciem matematyka i fizyki. Mam parę pytań:
      Który wynik będzie brany pod uwagę z matematyki?
      Czy jeżeli wezmę na rozszerzeniu poza matmą i fizyką również np informatyke to czy wynik z niej będzie miał jakieś znaczenie o czy jest możliwość że na przykład w postępowaniu będą brane pod uwagę wyniki że wszystkich wcześniej wskazanych przedmiotów?
    • Przez Goon
      Witam
      Mam problem odnośnie tego iż mam do zaliczenia saminarium dyplomowe przed ostatnim semestrem.
      Temat pracy brzmi " Projekt sieci lokalnej w średniej wielkości instytucji "
      Projekt sieci zrobiłem. Ma 18 stron.
      Wysłałem to mojemu opiekunowi a ten mi pisze abym wysłał mu "... konspekt albo draft, z ktorego jednoznacznie wynika, na czym polega inzynierski - oryginalny element pracy "

Nie mam pojęcia o co mu chodzi. Możliwe dlatego że nie chodziłem na zajęcia z seminarium ale w sumie kto na nie chodzi przy kierunku zaocznym.
      Opiekun nie ma czasu mi odpisać a ja sam pracuje i bardzo cięzko wygospodarować mi swój własny.
      Najlepsze jest to iż mojemu kumplowi zaliczył na ocene pozytywną a ten wysłął mu tak samo jak ja tylko projekt swojej sieci gdyż mamy podobny temat pracy. <przypadek>

Pomoże ktoś jak się za to zabrać?
      Chodzi mi tylko o ocene pozytywną aby zaliczyć same seminarium do 30 września.
    • Przez klima7
      Witam, muszę wybrać drogę studiów. Najważniejsze żebym wylądował ostatecznie na Informatyce na Politechnice Warszawskiej, gdzie się nie dostałem z powodu braku dosłownie kilku punktów. Jedyną możliwością jest przeniesienie z Łodzi...
      Mam do wyboru Informatykę na PŁ i Informatykę na UŁ. Po przejrzeniu programów studiów i przedmiotów na pierwszym roku wydaje się, że łatwiej będzie przenieść się z UŁ

Moje pytania:
      - Czy nie ma większych problemów z przenoszeniem typu Uniwersytet->Politechnika w porównaniu z  Politechnika->Politechnika?
      - Może ktoś się podobnie przenosił i może powiedzieć czy trudno to zrobić
    • Przez Kasia777
      Cześć! Dostałam się na prawo na UJ i UKSW. Stoję przed trudną decyzją. Z jednej strony najstarszy uniwersytet w Polsce i dla wielu najlepszy wydział prawa w kraju, a z drugiej uczelnia w mieście, w którym mam rodzinę, zapewnione mieszkanie i dużo bliżej do rodzinnego domu, a poziom podobno też dobry. Co zrobilibyście na moim miejscu? 
    • Przez Kalayan
      Cześć 
      Mieszka ktoś może lub zna kogoś takiego w akademikach UE Krk lub UJ ? Chciałabym się dowiedzieć o standardach, odczuciach z mieszkania itp. 
      Z góry dzięki 

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Witajcie, Jestem obecnie po licencjacie z marketingu internetowego. Wiem na chwilę obecną, że chcę swoją przyszłość związać z branżą kreatywną (marketing, media, startupy). Chcę zamieszkać w Warszawie, podjąć pierwszą prace na cały etat i teraz mam dylemat: rozpocząć studia magisterskie zaoczne na Dziennikarstwie i Komunikacji Społecznej czy zrobić roczną podyplomówkę (z tworzenia startupów) i podszkolić angielski na kursie (jest bardzo słaby)? Kusi mnie zamiast DiKS, zarządzanie ale jestem bardzo słaba z matematyki i tylko na uczelni o niskim poziomie poradziłabym sobie z mikro/makroekonomią, finansami itp. (A to chyba mija się z celem). Poradźcie mądrzy ludzie :)! 
    • Zależy od uczelni. Im wyższa średnia tym lepiej. Ogólnie dobrze jeśli powyżej 4.5. Większość wymagań to widzimisie decydentów. Najlepiej pojechać do Dziekana nowego wydziału i porozmawiać. 
    • Witam, obecnie jestem na UP w Lublinie (leśnictwo) jednak chciałbym przenieść się do Krakowa na Uniwersytet Rolniczy na ten sam kierunek. Czy ktoś wie jakie musiałbym warunki spełnić aby się przenieść?
    • EDIT: (dodam jeszcze może moje wyniki z matury, jeśli to ważne) : PISEMNE :  j.polski - 59%  j.angielski (podstawa) - 100% j.angielski (rozszerzenie) - 66% matematyka - 36% USTNE: j.polski - 80% j.angielski - 100%   (Tak, wiem, matematyka i polski kiepsko ale może trochę punktów dostanę za to) Może ktoś też się orientuje jaki próg jest na UMK, dlatego je dodałem. Eeeh... rozumiem.. Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Wygląda na to, iż mam duuuużo do nauki w tym roku, bo nie zamierzam się poddawać. Pozdrawiam ciepło.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.