Skocz do zawartości
niko1703

Czy ktoś studiował finanse i rachunkowość albo ekonomie na Uniwersytecie w Toruniu?

Rekomendowane odpowiedzi

A jaką masz opinie na temat szkoły. Czytając opinie innych trudno mi powiedzieć czy to dobra szkoła bo jedni Staszów krytykują ją a inni chwalą. Wiem że może to nie jest aż tak istotnę ale chciałabym znać opinie innych. I jak w tej szkole jest z praktykami albo jakimiś stażem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym później pracować jako analityk finansowy albo księgowa chociaż wiele osób uważa iż jest to praca monotonna i generalnie człowiek spędza w papierach bardzo dużo godziny. 

Może byś potrafił w prosty sposób wytłumaczyć czym się zajmuje księgowa. Chciałabym poprostu porównać to z moim wyobrażeniem o tej pracy, które mam nadzieję jest dobre.

A i czym są studia z analityki gospodarczej, niedawno się na to natknęłam i zaciekawił mnie ten kierunek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę Ci podawał opisów kierunków które sobie wyazukasz chociażby na studia.net

Księgowa siedzi głównie przy komputerze i zajmuje się papierkologia. Wprowadza dane do systemu. Im większa firma tym księgowa ma poważniejsze zadania np główna księgowa jest bardzo często odpowiedzialna za cały dział ksiegowo kadrowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie kierunki są banale, przy takim wyborze kierunku uczelnia nie ma za dużego znaczenia. Studia będą teoretyczne, mało przydatne w przyszłej pracy (o ile będziesz pracowała w zawodzie). Polecam rozważyć studia zaoczne z racji tego, że bardzo łatwo je przejść i wg mnie nie warto poświęcać 5 lat na nie. Zorientowałaś się czy jest szansa na pracę w tym zawodzie? Znam trochę osób, które kończyły podobny kierunek i pracują np. fizycznie. Nie ma zapotrzebowania na rynku pracy na absolwentów takich kierunków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że może uczelnia nie ma znaczenia. Ale zawsze chciałam się studiować na UMK. To że skończę studia i nie znajdę potem pracy, cóż mówi się trudno. Ale będę starała się znaleźć pracę w takim zawodzie jaki chce. Nie uda się trudno będę pracować gdzie indziej. Idąc na studia nie mogę się nastawiać że nie znajdę potem pracy. Za 5 lat nie wiadomo jak będzie wyglądał świat i kogo będzie potrzebował. A może akurat będę z tych osób które po studiach znajdują pracy i będę pracować tam gdzie chce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zerknąć na link:

http://www.studia.net/poradnik-kandydata/7725-jakie-studia-wybrac-w-2018-roku-czyli-kierunki-po-ktorych-na-pewno-znajdziesz-prace

 

Chociaż sam jestem przeciwnikiem takich form wyboru studiów.

Studia mają dać nam wiedzę i nauczyć realizować pasję. Jeśli ktoś jest zainteresowany tym co się uczy to i na rynku pracy się odnajdzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finanse są przyszłościowe. Chociaż przez ten artykuł na trafiłam na coś co interesowało  mnie kiedyś najbardziej. Mianowicie energetyka. Ale moje zdolności  z chemii i fizyki nie są aż tak duże ale to tylko przez lenistwo które jak widać już żałuję.  Gdybym zdawała te przedmioty na maturze to nad niczym bym się nie zastanawiała i wybrałabym właśnie studia związane z odnawianiem. Ale finanse to dział który mnie również interesuje więc nie jest tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.