Skocz do zawartości
Domi

Logopedia

Rekomendowane odpowiedzi

Kandydaci na logopedię powinni mieć na uwadze, że to jeden z tych kierunków, do których nie starczy przy rekrutacji wyłącznie podanie wyników z matury i wniesienie opłaty rekrutacyjnej. Terminarz naboru na studia należy prześledzić pod kątem terminów rozmów kwalifikacyjnych, bowiem to jeden z tych kierunków, na który obowiązuje egzamin wstępny - oceniana jest na nim przydatność kandydata do wykonywania zawodu logopedy. Ktoś, kto ma zajmować się m. in. eliminowaniem zaburzeń mowy - sam musi doskonale się wysławiać, nie mieć takich zaburzeń, wad zgryzu, itd.

 

Pytanie głównie do studentów logopedii - z jakimi wadami wymowy najczęściej spotykacie się u przeciętnego, dorosłego człowieka?

 

W końcu jednak nie na wszystko się zwraca uwagę. W internecie roi się - szczególnie na forach - od wskazów dotyczących pisowni; jednak błędy w wymowie bywają bagatelizowane. Niektórych bardziej boli pomylenie "bynajmniej" z "przynajmniej", niż mówienie "czynaście" zamiast "trzynaście". W szkołach ocena poprawności mówienia pod kątem samej wymowy też bywa spychana na boczny tor - pamiętam, jakie wielkie zdziwienie było u mnie w gimnazjum, gdy pod koniec szkoły polonistka zorganizowała czytanie na ocenę i... wychwytywała różne nieprawidłowości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, to specjalizację z logopedii można wybrać podczas studiów magisterskich na polonistyce i wtedy możemy ominąć typowy egzamin wstępny na logopedię.Chociaż oczywiście nikt z wadą wymowy raczej nie powinien wybierać takich studiów, bo nie ma to najmniejszego sensu. Tak sobie teraz pomyślałam, że to nie psychologia- nie wybiera się tam, aby poznać swoje błędy i nauczyć się je naprawiać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam ten kierunek w ofercie podyplomowych w lubelskim Korczaku http://lublin.wspkorczak.eu/pl/oferta/kierunki/studia-podyplomowe-kwalifikacyjne bardzo mi się podoba taki kierunek i w sumie jest dość konkurencyjny na rynku pracy, w końcu logopedzi nie pracują wyłącznie z dziećmi z wadą wymowy, ale słyszałam że także w teatrze czy np. w szkołach muzycznych gdzie są zajęcia z emisji głosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.