Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jestem Ania, chodzę nadal do liceum.  (2 klasa) 
Mieszkam pod Warszawą. Studia mam na wyciągnięcie ręki. Ale nie chcę iść na studia do Warszawy z powodu kilku okoliczności.(głównie na PW liczy się fizyka, WAT odpada, i chciałabym się usamodzielnić) Pieniądze na studia swoje mam zaoszczędzone, rodzice mogliby co miesiąc trochę dawać. Ale, żeby nie było, że chcę szaleć i imprezować, wręcz przeciwnie jestem typem introwertyka, nie lubię tłumów i imprez,  a na studia chcę iść aby się czegoś nowego nauczyć  i udzielać w  kołach zainteresowania :)
Generalnie interesuje się technologiami, aczkolwiek nie czystą informatyką. Podstawowe zagadnienia mam, podstawy C++ znam ale to tyle.
Jako zainteresowanie mam na myśli, po prostu sam rozwój technologi.
Rozważam studia na kierunkach:
-Elektronika
-Automatyka i Robotyka
Na maturze zdaje dwa przedmioty rozszerzone: matematyka, angielski. Co do wyników jakie będą, nie wiem jestem obecnie w 2 klasie i się rozglądam po prostu za uczelniami aby w wakacje pojechać i sprawdzić co i jak :)
Minus jest taki, że fizyki rozszerzonej nie będę zdawać. (Nie mogę się dodatkowo uczyć, bo historia jest taka, że wylądowałam na humanie, a potem przenieść się nie mogłam, a matematyką zajmuje się poza szkołą).
 

No i do sedna. Czy ktoś poleca jakąś konkretną uczelnie lub miasto? Zależy mi na dobrym poziomie. Myślę, że wyniki matur będą dobre w końcu do matury mam jeszcze rok, a przy dobrej motywacji da się wszystko. Dodam, że na dziś jestem w stanie zdać maturę z angielskiego R na >80%, także zostaje sama studiuj matmę tak naprawdę. I co sądzicie o tych kierunkach? Który wydaje się lepszy pod względem poźniejszych perspektyw?

Jeśli ktoś poleca swoją uczelnię śmiało możecie pisać. 


Wyszedł długi post, może ktoś doczyta haha. W każdym bądź razie czekam na rady :)
Miłego wieczoru wszystkim!
 

P.S Nie wiedziałam gdzie post umieścić, przepraszam z góry jak zły dział D:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Łukasz napisał:

Moim zdaniem warto rozważyć coś bliżej domu.  

Odradzam iść studiować coś, nawet jeśli uczelnia i kierunki nam nie odpowiadają, bo mamy blisko - szkoda czasu. Później się siedzi 5. lat i okazuje się, że tak naprawdę nic konkretnego się nie nauczy na uczelni blisko naszego miejsca zamieszkania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, javelinda napisał:

I co sądzicie o tych kierunkach? Który wydaje się lepszy pod względem poźniejszych perspektyw?

 

 Przejrzyj programy studiów i wybierz to co Cię interesuje bardziej.

 

2 godziny temu, javelinda napisał:

Jeśli ktoś poleca swoją uczelnię śmiało możecie pisać. 

 

Mogę jedynie odradzić UTP w Bydgoszczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie łamać regulaminu forum dotyczącego zamieszczania linków.

To jest prywatny ranking prywatnej firmy odnoszący się do prywatnego jej zdania na temat jednego kierunku. Zresztą ranking o dość słabej renomie. 

Polecam rankingi międzynarodowe uczelni. One są obiektywne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, polerst napisał:

Może Politechnika Łódzka? Jedna z czołowych politechnik, w dodatku nie tak daleko od Warszawy, zdecydowanie bliżej niż Kraków, Gdańsk czy Toruń :)

Brana niestety pod uwagę fiza pod uwagę.. a bez tego w rekrutacji sie nie obejdzie. Dużo kandydatów. Progów co prawda nie pokazują ale słabo to widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, polerst napisał:

Może Politechnika Łódzka? Jedna z czołowych politechnik, w dodatku nie tak daleko od Warszawy, zdecydowanie bliżej niż Kraków, Gdańsk czy Toruń :)

Zauważyłam, że dużo studentów przyjmują. Z założeniem >80% z matmy i z ang myślę, że jakaś szansa by była :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Politechnikę Łódzką łatwo się dostać, tak jak napisałaś - przyjmują sporo studentów, ale poziom jest dość wysoki i po pierwszym roku często odchodzi już połowa rocznika. Często studenci PW i PŁ wymieniają się notatkami, bo niejednokrotnie program studiów jest bardzo, bardzo zbliżony :) Z praktykami/stażami w trakcie studiów też nie powinnaś miec problemu w "polskiej stolicy AGD".

Pytanie tylko, czy to Cię naprawdę interesuje (nie mylić z: fascynuje)? Zobacz programy studiów, z tego co wiem, to automatyka jest (co najmniej) na dwóch wydziałach PŁ. Mam znajomego na AiR-ze na Wydziale Mechanicznym, zawsze mogę coś podpytać. Z elektroniki - przynajmniej na PŁ - nikogo nie znam.

 

Łukasz - kiedyś widziałem taką grafikę o notowaniach polskich uczelni w rankingach światowych, było ich bodajże 15-20. A to pewnie tylko wybrane rankingi. Musiałbym znowu tę grafikę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.