Skocz do zawartości
michal84tbg

mechatronika

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwe przejście ze studiów niestacjonarnych mechatronika na stacjonarne AiR po pierwszym roku ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możliwe jest jednak bardzo trudne do wykonania i nikomu nie jest to na rękę. Obecnie płacisz za studia bezpośrednio i to się uczelni opłaca w związku z tym nie będą chcieli Cię przenosić. Do tego na AiR muszą być wolne miejsce. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też tak pomyślałem, że niestacjonarne kosztują. A na stacjonarnych nie będę tyle płacił. A dlaczego na AiR muszą być wolne miejsca ?

pozdrawiam i miłego dnia zyczę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro jest limit miejsc na studiach stacjonarnych to musi być jakieś wolne miejsce dla Ciebie. Nie mogą Cię przyjąć ponad limit. Do tego dojdą Ci do zaliczenia różnice programowe. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to o limit chodziło. No ale może zdarzyć się, że ktoś wykruszy się i będzie miejsce wolne. Wszyscy studenci kończą studia AiR w pełnym składzie jak rozpoczęli ?

Mam świadomość różnic programowych. No ale przecież można nadrobić materiał. Z planów studiów na stronie dowiem się jakie są różnice programowe ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z programów studiów dowiesz się o różnicach programowych. Możesz spróbować się przenieść ale możesz nie dostać zgody. To zawsze indywidualna decyzja. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po co przenosić się z długiem, nie lepiej od razu pójść na AiR? Odnośnie zaczynających i kończących to jest tak, że im wyższy próg punktowy, tym mniejszy odsiew, bo dostają się lepsi kandydaci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też uważam że czasami lepiej zacząć od zera tylko szkoda wydanych pieniędzy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam dostępnego AiR w Rzeszowie na niestacjonarnych a na stacjonarne nie mam szans bo mam za słabe oceny na świadectwie ukoń. szkoły i z matury. 

Po kierunku mechatroniki zajmuje się maszynami typu obrabiarki CNC ?

pozdrawiam Panowie i miłego dnia zyczę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tematyka obrabiarek CNC przewija się na MiBM, inżynierii materiałowej, mechatronice i AiR. Jeżeli interesuje Cię takie coś, to po prostu celuj w odpowiednią specjalność niezależnie od kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli mamy trzymać się definicji, to nawet na kierunku elektronika projektuje się maszyny. Co prawda nie przepływowe czy elektryczne, a matematyczne, ale jednak. ;)  Warto też znać subtelną różnicę między maszyną i urządzeniem. Odnośnie Twojego pytania - przejrzyj sylabusy interesującej Cię mechatroniki, tam jest wszystko napisane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedź. Będę zapoznawał się z tą subtelną różnicą. Gdzie najlepiej można poczytać informacje na ten temat ? Czy te sylabusy to plany studiów, cykle kształcenia  ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na stronie kierunku danego wydziału

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy na kierunku mechatroniki i MiBM są same obliczenia jako projektowanie części maszyn ? jak wygląda struktura tych kierunków ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy jest taka specjalność na kierunku mechatroniki, że zajmuje się tylko projektowaniem maszyn. Budowaniem maszyny od podstaw ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to bardzo zbliżone kierunki. Jeden jest nowocześniejszy powiązany z automatyką i informatyką, drugi zaś bardziej tradycyjny. Kwestia preferencji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

michal84tbg, masz strasznie rozległe pole wyboru kierunków, skoro kręcisz się między ekonomią a MiBM i mechatroniką :P Najpierw zapoznaj się z przykładową siatką przedmiotów z MIBM

https://ects.pg.edu.pl/siatka-godzin?courseId=9074&subCourseId=10283

i mechatroniki:

https://ects.pg.edu.pl/siatka-godzin?courseId=9075

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

interesują mnie te dziedziny. Tylko nie wiem jaka jest ich "cała zawartość" Jak one wyglądają w praktyce 

dziękuję za linki, które wysłałeś i za wszelkie odpowiedzi od pana Łukasza i od pana panie Gutek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na politechnikę gdańską nie wybieram się tylko albo na politechnikę rzeszowską albo uniwersytet. Na politechnice nie utworzą kierunku mechatroniki na niestacjonarnych tylko na uniwersytecie. A MiBM na politechnice będzie. 

Mam wiele zainteresowań ale wszystkiego nie będę studiował :/ Muszę wybrać co najbardziej podoba mi się 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybór między tymi kierunkami nie jest odległy. Poczytaj o tych kierunkach na wybranej uczelni. Poczytaj opinie jeszcze na naszym forum o tych kierunkach bo było o nich

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sylabusy nie są dostępne dla mechatroniki na UR. Dopiero po zalogowaniu dla studentów. Czy mniej więcej może być ten sam program co na PRz ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podstawa programowa powinna być zblizona

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi