Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

SzeptemMalowana

Problem z zaliczeniem

Co się dzieje w sytuacji , kiedy uzyskało sie zaliczenia z wszystkich ćwiczen i egzaminow a promotor , nie chce nam zaliczyć seminarium? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale czy w takiej sytuacji jest mozliwosc przejscia na kolejny semestr? Na egzamin zawsze mozna wziaść warunek, czy na seminarium również? Jestem na 4 roku. Obrona dopiero za rok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak. Można wziac warunek z seminarium.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak, warunek jest płatny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Promotor skierował mnie do Pani dziekan, aby ona usprawiedliwiła moje nb na zajęciach. Pierwszy raz o czyms takim słysze. Mam do niej napisać jakieś specjalne podanie o to? . Czy będzie ona w stanie usprawiedliwić mi cały semestr?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie byłeś cały semestr na seminarium? To się nie dziw że jest wkurzony.  Nie ma czegoś takiego jak usprawiedliwienie nieobecności. Napisz pismo o warunek i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie było mnie bo miałam problemy zdrowotne. Promotor odesłał mnie do Pani dziekan , aby usprawiediwiła mi te nb , wiec chyba musi być cos takiego. Warunek u nas polega na tym ze ma się dotatkowe 14 dni na zaliczenie czegos od momentu zakończenia sesji. To mnie nie ratuje. Nie da się nadrobić nb.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Warunkowe powtarzanie przedmiotu polega na tym że dany przedmiot musisz zaliczyć w następnym roku rozliczeniowym. 

Że względu na chorobę można ubiegać się o usprawiedliwienie nieobecności chociaż brzmi to dziwacznie. 

Dziekan może wszystko.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

SzeptemMalowana, trochę późno o sobie przypomniałaś. Seminaria, podobnie jak ćwiczenia, laborki i projekty, są obowiązkowe w myśl odpowiedniej ustawy, więc jeżeli zdrowie nie pozwalało Ci uczestniczyć w zajęciach, to powinnaś skontaktować się z prowadzącym. W tej sytuacji ten ktoś ma uzasadnione prawo czuć, że ma do czynienia z olewaczem. Jeżeli nie usprawiedliwią Ci nieobecności, to pozostaje wziąć warunek na przedmiot (wpis na kolejny semestr z długiem) i chodzić na niego za rok z inną grupą. I tak masz farta, że to nie ostatni semestr i nie goni Cię absolutorium.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się. Trochę późno o tym pomyslalas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na szczescie jednak się udało. Dostałam usprawiedliwienie dziekańskie i Pan promotor zaliczył mi to seminarium.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi