Skocz do zawartości
xredx

Studiowanie dwóch kierunków- studia informatyczne i matematyczne UWr/UJ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zdecydowałem się napisać post na tym forum, gdyż należę do grupy tegorocznych maturzystów, którzy się trochę za późno obudzili. Otóż do matury zostało około 100 dni, a ja uświadomiłem sobie jak bardzo moje plany nie idą w parze z aktualnymi możliwościami. Niedawno pisałem maturę próbną z Nowej Ery i wyniki mnie trochę przeraziły. Otóż napisałem matematykę podstawową na 74%, a rozszerzoną na 42%. To trochę za mało żeby myśleć o studiowaniu studia.net/informatyka na dobrej uczelni. W grę wchodzi Kraków i Wrocław. Planowałem studia na UWr ale z takimi wynikami mogę sobie pomarzyć, tym bardziej, że nie planowałem zdawać studia.net/informatyka na maturze (oprócz matematyki i angielskiego rozszerzonego zdaje jeszcze fizykę, którą napisałem na około 60%). Zapytacie dlaczego nie pomyślałem o tym wcześniej. Odpowiedź jest prosta: przez własną głupotę. Padłem ofiarą złudzenia, że wystarczy chodzić na lekcje i wszystko będzie dobrze, tak jak było w gimnazjum gdzie ani razu nie musiałem otworzyć książki z matematyki, a na teście gimnazjalnym i tak osiągnąłem wynik trzycyfrowy. Myślałem, że w liceum będzie tak samo i chodząc na lekcje i mając dobre oceny dostane się tam gdzie chce bez problemu ale niestety(a może na szczęście) próbne matury oblały mnie kubłem zimnej wody i pokazały na czym tak naprawdę stoję. Zbiorki maturalne już kupione i mam zamiar lepiej przygotować się do właściwej matury ale biorąc pod uwagę, że to już niedługo, a ja do tego czasu nie zrobiłem absolutnie nic to może być ciężko. Dlatego też zwracam się z prośbą o radę i odpowiedzenie mi na kilka pytań. Otóż chciałbym wybrać się studiować informatykę na uniwersytecie, a nie politechnice, gdyż interesuje mnie czyste programowanie  i algorytmika, a elektronika tak średnio bym powiedział i raczej nie chciałbym sobie zaprzątać nią głowy na studiach. Jeżeli chodzi o programowanie to  potrafię napisać w C++ program do obliczenia konkretnej rzeczy, nawet w miarę skomplikowanej i nie sprawia mi to problemu ale to raczej nie wystarczy do dobrego napisania matury z studia.net/informatyka, która jest potrzebna do rekrutacji na UWr. Z mojej sytuacji osobiście widzę dwa wyjścia 1- podszlifować trochę matematykę i starać się dostać na UJ albo i tu właśnie spoczywa sedno mojego postu 2- iść na UWr na matematykę, a po pierwszym roku zrekrutować się ponownie albo przenieść na informatykę dobrze przygotowawszy się wcześniej do matury z studia.net/informatyka i może też jeszcze bardziej podszlifowawszy matematykę, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Chciałbym ewentualnie kontynuować matematykę i jednocześnie studiować informatykę, ale nie wiem czy jest taka możliwość ze względu na to czy plany ze sobą by nie kolidowały i czy nie wiązało by się z jakimiś dodatkowymi opłatami, które mogą być poza zasięgiem finansowym ( jeżeli ktoś wie ile by coś takiego dodatkowo kosztowało to proszę o informację). Do Krakowa mam znacznie bliżej ale nie na tyle, żeby dojeżdżać, a we Wrocławiu mam rodzinę i zapewniony lokum co jest właśnie przyczyną dlaczego bardziej chce iść na UWr niż UJ, a poza tym program studiów też bardziej mi się podoba. W grę wchodzi nawet to, że zacznę się przygotowywać do matury z studia.net/informatyka, lecz czasu trochę mało(ależ teraz żałuję, że nie obudziłem się wcześniej, no ale czasu nie cofnę). Uff... trochę tego mi się napisało, z góry dziękuje tym którzy dobrnęli do końca i proszę o poradę oraz spojrzenie krytycznym okiem na te plany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skup się na maturze z matematyki. 100 dni to mnóstwo czasu. Na sesję będziesz miał 2-3 tygodnie a materiału tyle samo. 

Nie rozumiem, po co chcesz iść na rok na studia i marnować czas i pieniądze? Lepiej przez ten rok popracować i przy okazji poprawić maturę. Iść na studia za rok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge niestety zrobić rocznej przerwy między liceum, a studiami. Zanim postanowiłem iść na informatyke, planowałem studiowanie matematyki, więc w sumie bycie na tych dwóch kierunkach było by chyba dla mnie dobrą opcją, ale czy jest możliwe takie rozegranie tego jak opisałem w poście powyżej. W internecie trafiam na sprzeczne i nieaktualne informacje na ten temat i chciałbym się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jest to możliwe. Nie ma zadnych oplat. Praktycznie bardzo trudne do pogodzenia. Beda kolidowaly zajecia.

Nie widzę też większego sensu w łączeniu tych 2 kierunków. Przecież ta roczna przerwę wykorzystalbys na pracę i zdobycie doświadczenia zawodowego. To się później opłaca. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.