Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

turbyo

Studia Poznań czy Szczecin

Witam

Aktualnie jestem w klasie maturalnej na profilu mat-fiz. Z matury celuje w: mat(pp) 85% (pr)60%, fiz 35%, ang (pr) 85-95%.

Zastanawiam się która uczelnia i kierunek będzie lepszym wyborem: 

Teleinformatyka czy Elektronika i telekomunikacja?

ZUT Szczecin czy PUT Poznań? 

Jak uważacie? 

Dzięki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poznań. Kierunek to kwestia preferencji. Nie ma wielkich różnic między tymi kierunkami. To znaczy różnice programowe są znaczne ale oba dają szerokie możliwości. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Łukasz napisał:

Poznań. Kierunek to kwestia preferencji. Nie ma wielkich różnic między tymi kierunkami. 

Dobrze, co do kierunków rozumiem, ale jeśli chodzi o uczelnie- czy jest aż tak wielka przepaść pomiędzy nimi? Prosiłbym o więcej informacji :( 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej jest przepaść między Poznaniem a Szcecinem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez agtxd
      Witam. Mam mały problem i chciałabym się poradzić. Studiuję na 1 roku 1 st. studiów stacjonarnych na kier. budownictwo na pk. Właśnie jestem po sesji, mam niezaliczony jeden przedmiot a mianowicie fizykę. Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda rezygnacja ze studiów w takim przypadku. Nie składałam żadnego podania o jakiekolwiek warunki czy coś. Ale biorąc pod uwagę fakt, że nie przekroczyłam limitu 12 pkt ECTS to chyba jestem na drugim semestrze. I teraz moje pytanie: czy jeśli nie będę uczęszczać na zajęcia a jedynie podbiję legitymację to decyzję o wyrzuceniu mnie ze studiów otrzymam w okolicach końca semestru? Dodam, że chcę zrezygnować z powodów osobistych. Proszę o pomoc, ponieważ nie bardzo wiem jak to funkcjonuje, a jak wiadomo panie w dziekanacie lubią być niemiłe, a w pytaniu o warunki czy coś udzielają różnych odpowiedzi różnym osobom. Pozdrawiam.
    • Przez Piotr 337
      Witam , jestem uczniem pierwszej klasy liceum na kierunku mat fiz inf . Mam problem z znalezieniem dobrych studiów . W przyszłości chciałbym być grafikiem komputerowym , osobą tworząca gry i ich modele , jestem też zainteresowany animacją . Chciałbym przynajmniej wiedzieć jakie studia mogą mnie przygotować do mojej wymarzonej pracy  i ile procent muszę mieć z matury aby sie na nie dostać. Nie chce odstawać od reszty na studiach i chciałbym mieć wiedzę na ten temat.
    • Przez mooooonar
      Witam serdecznie, tak jak w temacie interesują mnie Studia z zakresu Psychologi Klinicznej / Sądowej - Studia Zaoczne Tylko w Piątki ;d w od roku akademickiego 2018/2019 Jeżeli ktoś uzytkowników forum posiada informacje na której uczelni moge studiowac w takim systemie, uprzejmię prosze o podzieleniem się która uczelnia oferuje możliwośc studiowania w takim systemie. Najbardziej zalezy mi na uczelniach na terenie Woj.Śląskiego i najbardziej zalezy mi na Uniwersytecie Śląskim jednak tam zjazdy odbywaja sie co dwa tygodnie lub wieczoram od pon do pt, jestem w stanie poza Śląskiem nawet do dojeżdzać do Krakowa, Wrocławia, Opola, Rzeszowa, Łodzi, Warszawy, Kielc,  czy w najgorszym przypadku Poznania jeżeli faktycznie zjazdy bedą odbywac sie tylko w piątki. Z charakteru mojej pracy mam mozliwość jedynie studiować w ten jeden dzień tygodnia. Pozdrawiam i czekam na wasze odpowiedzi. Piotrek vel Monar ;d 
    • Przez xann
      Witam chciałabym się dowiedzieć jak wygląda "od kuchni" studiowanie na kierunku geoinformatyka oraz poznać na czym polega praca w tym zawodzie. Jeśli ktoś studiuje ten kierunek lub wie coś o tym proszę o wiadomości prywatne lub odpowiedzi. Chętnie dowiedziałabym się o tym czegoś więcej, ponieważ informacje zawarte w informatorach nie w pełni jasno określająmi obraz tego kierunku.  
    • Przez legendemil
      Cześć,
      jestem tegorocznym maturzystą i mam pytanie odnośnie studiów w Lublinie.
      Interesuje mnie informatyka na Politechnice Lubelskiej i chciałbym się dowiedzieć jaki jest mniej więcej próg punktowy.
      Próbna matura poszła w miarę okej:
      -polski podstawa 70%,
      -angielski podstawa 96%,
      -matma podstawa 80%
      Rozszerzeń niestety nie pisaliśmy :/ 
      Na ile procent powinienem zdać poziom rozszerzony z matmy i angielskiego, abym dostał się na Politechnikę Lubelską?
      Jeśli mi gorzej pójdzie matura to rozważam KUL(poprosiłbym o opinię na jej temat).

Pozdrawiam