Skocz do zawartości
  • Opcjonalnie możesz dodać wiadomość do zgłoszenia.

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Elvis
      Jestem w 4 klasie technikum i stoję przed wyborem przedmiotów rozszerzonych na maturze. Myślę nad pójściem na mechanikę i budowę maszyn na politechnice Warszawskiej. Przejrzałem współczynniki wagowe itd. ale nadal mnie nurtuje kilka zagadnień i najlepiej aby odpowiedział mi na nie ktoś kto zna to z praktyki. Jak na razie myślałem nad wzięciem matematyka i fizyki. Mam parę pytań:
      Który wynik będzie brany pod uwagę z matematyki?
      Czy jeżeli wezmę na rozszerzeniu poza matmą i fizyką również np informatyke to czy wynik z niej będzie miał jakieś znaczenie o czy jest możliwość że na przykład w postępowaniu będą brane pod uwagę wyniki że wszystkich wcześniej wskazanych przedmiotów?
    • Przez Goon
      Witam
      Mam problem odnośnie tego iż mam do zaliczenia saminarium dyplomowe przed ostatnim semestrem.
      Temat pracy brzmi " Projekt sieci lokalnej w średniej wielkości instytucji "
      Projekt sieci zrobiłem. Ma 18 stron.
      Wysłałem to mojemu opiekunowi a ten mi pisze abym wysłał mu "... konspekt albo draft, z ktorego jednoznacznie wynika, na czym polega inzynierski - oryginalny element pracy "

Nie mam pojęcia o co mu chodzi. Możliwe dlatego że nie chodziłem na zajęcia z seminarium ale w sumie kto na nie chodzi przy kierunku zaocznym.
      Opiekun nie ma czasu mi odpisać a ja sam pracuje i bardzo cięzko wygospodarować mi swój własny.
      Najlepsze jest to iż mojemu kumplowi zaliczył na ocene pozytywną a ten wysłął mu tak samo jak ja tylko projekt swojej sieci gdyż mamy podobny temat pracy. <przypadek>

Pomoże ktoś jak się za to zabrać?
      Chodzi mi tylko o ocene pozytywną aby zaliczyć same seminarium do 30 września.
    • Przez klima7
      Witam, muszę wybrać drogę studiów. Najważniejsze żebym wylądował ostatecznie na Informatyce na Politechnice Warszawskiej, gdzie się nie dostałem z powodu braku dosłownie kilku punktów. Jedyną możliwością jest przeniesienie z Łodzi...
      Mam do wyboru Informatykę na PŁ i Informatykę na UŁ. Po przejrzeniu programów studiów i przedmiotów na pierwszym roku wydaje się, że łatwiej będzie przenieść się z UŁ

Moje pytania:
      - Czy nie ma większych problemów z przenoszeniem typu Uniwersytet->Politechnika w porównaniu z  Politechnika->Politechnika?
      - Może ktoś się podobnie przenosił i może powiedzieć czy trudno to zrobić
    • Przez klima7
      Witam, chciałem się dostać na Informatykę Politechniki Warszawskiej (Wydział Elektryczny), niestety się nie udało, mało brakło.
      Dostałem się za to na Automatykę i Robotykę (Wydział Mechatroniki) 
      Zastanawiam się więc bardzo mocno, czy będzie możliwe przeniesienie pomiędzy tymi kierunkami. Z AIR na Informatyke. Co sądzicie? Myślicie, że można w tej kwestii dzwonić na uczelnie, ktoś coś odpowie?
      W załączniku dodaje przedmioty na pierwszym roku dla porównania, jest dużo różnić moim zdaniem

• Przez Maciej 2018
      Cześć Grupowicze. Jestem na forum od dzisiaj. Od września 2 klasa liceum. Niebawem będę musiał wskazać  przedmioty - rozszerzone na maturze. Najlepsze wyniki osiągam z informatyki i angielskiego. Z innych przedmiotów nie jest źle. Moja klasa ma rozszerzenia z geografii wos-u i angielskiego. Jakie kierunki studiów moglibyście polecić ? Jakie uczelnie ? Dzięki. 

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Zajrzałem do planu na UP i np. automatyka i robotyka oraz algorytmy i struktura danych(w liceum to miałem, masakra, rysowalismy jakies bloki na kartce) moga byc trudne ale przynajmniej nie ma fizyki i chemii.    Sa trude przedmioty ale na innych kierunkach technicznych jest to samo.    co do matematyki to idziesz na korki, uczysz sie, zdajesz i git
    • forkk, widać, że w ogóle nie interesuje Cię żadna nauka, skoro nawet nie zajrzałeś do planu studiów i już wydzielasz sobie czas (oby nie uczyć się chociaż minutę dłużej). Gdybyś to uczynił i zrobil ogólne rozeznanie, to wiedziałbyś, że informatykę na uniwerkach prowadzą wydziały matematyczne, a to oznacza, że oprócz standardowej matematyki będą także różne zapychacze związane właśnie z matematyką. W przeciwieństwie do politechnik, gdzie informatycy uczą się (niekoniecznie przydatnych) przedmiotów elektrycznych. Skoro słabo stoisz z matematyką, to informatyka nie jest kierunkiem dla Ciebie. Zresztą w ogóle warto odpuścić studia, jeżeli nie ma się w planach zdobycia jakichkolwiek kompetencji, a wybór dokonuje się pod kątem łatwizny. Na każdym kierunku jest jakiś przesiew. To na serio, trolling, czy odbyłeś podróż w czasie z XX wieku? 
    • Jeśli dostałbyś się na dany kierunek, to możesz spróbować pójść do dziekana, jednak dziekana EiTI akurat w tym temacie dość słabo przekonać. Chociaż z elektroniką a telekomunikacją powinno się udać (przez 2 lata praktycznie równolegle ciągniecie to samo + macie te same przedmioty tylko z innymi prowadzącymi). Ale lepiej podpytać się w dziekanacie wcześniej o takie sprawy, bo formalnie przenosiny można zrobić po 1 roku. A co do rekrutacji w lutym, można, wtedy próg zazwyczaj jest niższy (tylko na informatykę się utrzymuje, bo ludzie, którzy nie poradzili sobie na MiMUW przychodzą często gęsto na EiTI). I powinieneś przygotować się na to, że wcale nie znaczy że nie odpadniesz po I semestrze, dlatego miej w głowie rekrutację na letni Plus jest taka możliwość. Tylko nie możesz iść na elektronikę będąc studentem elektroniki - rekrutujesz się załóżmy na telekomunikację - dostajesz się. Formalnie możesz wtedy studiować zarówno elektronikę jak i telekomunikację i przez 2 lata będzie to do zrobienia (praktycznie przepisywanie sobie przedmiotów u wykładowców), tak po wyborze specjalności program się "rozłazi" na części
    • No ale dużo trzeba sie uczyc na informatyce i czy jest to nauka pamieciowa czy myślenie matematyczne? Bo jak pamieciowa to wystarczy siasc te 2 lub 3 godz. dziennie i jest ok ale jak trzeba sie czegos nauczyc to juz chyba korepetycje bo na wykladach ciezko jest sie nauczyc czegokolwiek co nie?    W sumie moglbym isc ma geografie ale czy tam na up duzo trzeba sie uczyc w porownaniu do informatyki bo jak bedzie to samo to lepiej isc na infe przynajmniej bede robil cos ze swoimi zainteresowaniami?   Zawsze moge wyleciec i wtedy isc na inny łatwiejszy kierunek co nie?    Myslicie, że ze średnio zdana geografia podstawowa na maturze mnie przyjma na zaoczne na infe na UP w Krakowie? 
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.