Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Dobry wieczór,

Problem jest dość dziwny albo to ja jestem strasznie dziwny. Możliwe, że potrzebuje tej rozmowy, czy rady, która pomogłaby mi bardziej zdecydować jaki kierunek byłby dla mnie odpowiedni.

Moja sytuacja wygląda tak, iż byłem już studentem Informatyki na Uniwersytecie Śląskim, ale nie spodobała mi się forma zajęć albo bardziej kadra nauczycielska prowadząca zajęcia. Przeniosłem się na WSB na bezpieczeństwo narodowe, myślałem również o grafice komputerowej, ale ze względu na słabą wiedzę o grafice postanowiłem iść na razie na inne studia żeby nie marnować czasu i zrobić jakiś kierunek póki nie zdobędę potrzebnej wiedzy do podjęcia studiów na kierunku grafika komputerowa. Moje zainteresowanie się BN jest spowodowane tym, że jestem fanem CSI: Kryminalnych zagadek Miami, Agnetów NCIS, czy ogólnie seriali związanych z kryminalistyką, policją, FBI, CBA itp.

Nie ukrywam, po pewnym czasie stwierdziłem, że BN nie jest chyba dla mnie. Wynika to z tego, iż dużo czytałem na temat BN. Od czytania różnych artykułów, czy opini niektórych użytkowników się pogubiłem. Chciałbym pracować lub wykonywać taki rodzaj pracy jak w ww. serialach, ale może to chwilowe zauroczenie. W serialach, czy filmach pewnie wszsytko jest bardzo kolorowo i fajnie przedstawione, a rzeczywistość może być inna. Zapewne też trzeba cieżko zapracować na to. Dlatego postanowiłem wrócić na UŚ na Informatykę, spróbować jeszcze raz. Teraz kiedy zrezygnowałem z tego kierunku mam przeczucie, że powinienem był tam zostać. Możliwe, iż dopiero teraz zauważyłem, że źle postąpiłem i nie powinienem rezygnować z kierunku. Przypomnę, że tak naprawdę interesuje mnie grafika komputerowa/rysowanie, tylko jak na razie umiejętności kuleją :lol:, ale pracuje nad tym. Chcę znaleźć coś alternatywnego w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak :(.

Myślałem również nad filologią angielską z tłumaczeniem japońskim na UŚ. Głownie to mnie interesuje japonistyka. Rozmawiałem na ten temat z kolegą i powiedział, że wymieniona filologia na (tutaj nie jestem pewny, czy chodziło mu o UJ(Uniwersytet Jagieloński), czy UŚ(Uniwersytet Śląski) po części jest przyjemna, ale jednak nie do końca. Według niego spoko jest się uczyć japońskiego na własną rękę, niż uczyć się tego na studiach. Trochę mnie to zniechęciło.

Mam dziwne uczucie odnośnie studiów dziennych i zaocznych. Odnoszę wrażenie, że studia dzienne są lżejsze i więcej się można nauczyć (również nauka we własnym zakresie) lub są bardziej praktyczne, a zaoczne są czasochłonne i pozbawione sensu. <_<

Proszę o pomoc, czy ewentualną rozmowę na ten temat. Szukałem trochę na forum, ale wciąż nie jestem zaspokojony :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie do końca wiem czym kierujesz się wybierając te studia. A co chciałbyś robić po bezpieczeństwie? Wiesz że po tym kierunku raczej o pracę w służbach bardzo trudno. Jeśli chcesz faktycznie pracować w tym zawodzie to idź do policji a następnie zostaniesz skierowany na studia do Szczytna. To jedyna sensowna droga. 

Nie do końca też rozumiem tego że interesuje Cię grafika a idziesz na bezpieczeństwo. 

Studia niestacjonarne są faktycznie bardziej czasochłonne i wymagające. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Specjalność wybrałem Kryminalistykę. Jestem fanem jak wspomniałem wyżej różnych seriali o tej tematyce (CSI: Kryminalne zagadki Miami itd., Agenci NCIS, Kości), więc najprawdopodobniej podczas wyboru kierunku, czy specjalności kierowałem się chęcią żeby pracować lub wykonywać taką formę pracy. Teraz wydaje mi się, że to co widzimy w serialach może być albo jest bardzo skoloryzowane i tylko wygląda ładnie i fajnie... :/ :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I co Ci daje ta kryminalistyka? Po tym nie masz żadnych uprawnień. A co będzie jak nie utworzą specjalizacji? Lub będzie na nią za dużo chętnych i się nie dostaniesz? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Otworzyć to ją otworzą, ponieważ wystarczy 15+ osób, a już jest więcej niż potrzeba. Co do tego drugiego, że się mogę nie dostać, to oczywiście możesz mieć rację. Nie wszyscy na naszej grupie się określili gdzie chcą iść, więc możliwe, że liczba miejsc będzie ograniczona. Jeszcze jak nie otworzą innych specj., to wtedy będzie źle.

Jak na razie, to rzeczywiście szału nie ma na bezp. narodowym, ponieważ te zajęcia wyglądają jakbyśmy gadali jedynie o polityce i prawie. Rozumiem, że znajomość prawa jest ważna i bardzo pomocna, ale jak mamy się nauczyć fachu samą teorią... Niby uczelnia wyszła do nas z założeniem, że jest 50% teorii i 50% praktyki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale po tym kierunku nic nie masz. Idziesz do policji jak każdy inny cywil. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez chlopak
      Dzień dobry!
      Teraz oglądam dwa kierunki w Uniwersztecie Łódzkim: ANALIZA DANNYCH (widzał Matematyki i Informatyki) i INFORMATYKA (widział Fizuki i Informatyki Stosowanej). Przeczytałem opis kierunków i nie wiem który jest liepej jako dla programista. Chodzi o tym, że chciałbym częściej programować, ale nie chciałbym mieć wielu problemów ze studia (żeby to nie było zatrudne dla mnie) :)))
      To jaki kierunek jest łatwiejszy i lepiej dla mnie?
      Dzieńkuję bardzo!
    • Przez UrbanLegend
      Za chwilę pora wybrać kierunek studiów a ja wciąż nie jestem w 100% pewny swojego wyboru. Bardziej ciągnie mnie do automatyki, podoba mi się wizja programowania sterowników, pracy przy maszynach, połączenie programowania i pracy fizycznej. Z drugiej jednak strony, wszyscy odradzają Air i polecają informatykę, z racji lepszych zarobków, łatwiejszego znalezienia pracy. Coś w tym jest, zarobki automatyków wcale nie są wysokie, z tego co wiem to na start po studiach bez doświadczenia można dostać co najwyżej 2,5 tysiąca netto, a o podwyżki nie tak prosto. Po informatyce zarobki są o wiele wyższe na start, a i ponoć łatwiej o podwyżki. W skrócie, wolałbym jednak automatykę ale do informatyki skłaniam się przez zarobki i ilość ofert pracy/łatwiejsze znalezienie pracy (może to brzmi głupio ale czy warto 5 lat studiować kierunek techniczny żeby zarabiać tyle co sprzedawca w sklepie?). Co więcej, doświadczony automatyk raczej nawet nie zarobi 60-70% tego co doświadczony programista? Co byście mi doradzili, może mam złe spojrzenie na całą sytuacje?
    • Przez NeuroJarzębina
      Witam serdecznie!
      Niebawem skończę studia inżynierskie z informatyki. Na studia magisterskie chciałbym skierować się w stronę psychologii, neuropsychologii, kognitywistyki.  NAJBARDZIEJ W STRONĘ WŁAŚNIE NEUROPSYCHOLOGII/PSYCHOLOGII. Mógłby mi ktoś naświetlić, czy byłaby możliwość skłonienia się na takie studia od razu na mgr bez konieczności rozpoczynania od początku I stopnia? W grę wchodzą studia zaoczne. Zależy mi na studiach niemultidyscyplinarnych, ukierunkowanych w danej tematyce, stąd taki wybór. Informatyka i psychologia to dziedziny, które zawsze mnie interesowały i znajduję dla nich zastosowanie łącząc je ze sobą i w drugą stronę.
      W grę wchodzi tylko Warszawa.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

PS: A nuż ktoś będzie miał podobny problem do rozwikłania 
    • Przez NowyStudent
      Jak wygląda praca po skończonym UMCS lub PolLub? Czy trudno znaleźć pracę po studiach w Lublinie? Jak z zarobkami?
    • Przez Nazguls
      Witam. Jestem studentem 1 roku studiow zaocznych informatyki na prywatnej uczelnii i mam problem z chybioną decyzją co do wyboru kierunku. Wybrałem informatyke skuszony łatwą dostępnością pracy na rynku oraz wysokimi wynagrodzeniami. Wcześniej próbowałem jedynie programować, jednak nie wykraczało to ponad proste zadania typu- wpisz date urodzenia, a program policzy ile sekund minęło od twoich narodzin, o ile nie mam większych problemów z programowaniem, tak cała reszta jest dla mnie w ogole nie interesująca. Wydawało mi się, że ta dziedzina nauki mi się spodoba, jednak po tym roku stwierdzam, że byłem w błedzie. Najbardziej przeszkadza mi brak kontaktu z innym czlowiekiem, specyfika pracy oraz niskie zainteresowanie kierunkiem. Zawsze pasjonowałem się militariami, współczesną historią oraz szeroko pojętymi zbrojeniami. Niestety nie mogę odbywać służby wojskowej przez wrodzoną chorobę oczu. Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy istnieją może jakieś kierunki powiązane z wyżej wyminionymi zagadnieniami które dają szanse na realne zatrudnienie, jednak jako cywil. Przeglądając internet trafiałem na np. oferty pracy jako analityk militarny, jednak jedynie za granicą. W naszym kraju ciężko było znaleźć podobny zawód. Kolejne zagadnienia jaka mnie interesują to ekonomia oraz stosunki dyplomatyczne, jednak tutaj rodzi się podobne pytanie czy te kierunki są przyszłościowe (zwłaszcza stosunki międzynarodowe) i czy znajde po nich zatrudnienienie. 

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Nie będę Ci podawał opisów kierunków które sobie wyazukasz chociażby na studia.net Księgowa siedzi głównie przy komputerze i zajmuje się papierkologia. Wprowadza dane do systemu. Im większa firma tym księgowa ma poważniejsze zadania np główna księgowa jest bardzo często odpowiedzialna za cały dział ksiegowo kadrowy
    • Hehe to typowe. Poczytaj forum. Kolejna osoba po informatyce to już plaga. Ale mam wrażenie że się niczego nie nauczyłaś. Studia wybiera się z zainteresowań bo pracy to one raczej nie dają. 
    • Na jakie wg was studia opłaca się isc ? Cos po czym jest praca. Nie patrząc na "moje/wasze" zainteresowania.
      Byłem na wydziale informatyki, ale nie dalem sobie rady ;/ Się zastanawiam czy jeszcze raz nie spróbowac tylko na jakims innym kierunku. Cos po czym jest jakaś przyszłość i nie ma tam AŻ TAK matematyki.
      Polinistyka raczej mnie nie interesuje.
      Jestem ze Szczecina. ekonomia/zarządzanie ? Tam chyba matma jest ;/
    • Hej  Jestem już niemal na końcówce studiów i przyszedł ten "magiczny" czas pisania pracy magisterskej. Byłabym bardzo wdzięczna za uzupełnienie ankiety, która według mnie prezentuję na prawdę ciekawe reklamy (chociaż wiem, że nie każdy może mieć na ich punkcie bzika jak ja, ale to też opinia osób nie związanych z marketingiem ^^). Do wypełnienia potrzebuję opinii tak zwanych millenialsów, a więc osób urodzonych międzi 1980, a 2000 rokiem. Na prawdę dziękuję za każde wypełnienie i oczywiście mogę odwdzięczyć się tym samym https://goo.gl/forms/fvVNdBf5jLe1YFQd2
  • Najpopularniejsze tematy na forum