Skocz do zawartości
dominikalicja

Studia zaoczne II stopień Zarządzanie i Inżynieria Produkcji ze studiów I stopnia Biotechnologii Przemysłowej i Ochrony Środowiska w Warszawie, czy to możliwe?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałabym się poradzić, czy jest możliwe studiowanie zaocznie II stopnia z Zarządzania i Inżynierii Produkcji w Warszawie mając skończone studia I stopnia na kierunku Biotechnologia Przemysłu i Ochrony Środowiska w Krakowie?

Oczywiście zdaję sobie sprawę z różnicy programowej ale czy jest ona aż tak duża, czy jeszcze do przeskoczenia? Rozmawiałam również z dziekanatem np. SGGW w Warszawie, aczkolwiek dostałam informację, że owszem można próbować ale dopiero po spotkaniu z kierownictwem rekrutacji dowiem się, czy mogę zostać przyjęta, czy nie... Problem u mnie jest taki, iż bronię inżyniera niedługo i zastanawiam się, czy iść na stacjonarne w swoim kierunku, czy mając propozycję dobrego stażu w stolicy rozpocząć studia magisterskie zaocznie, a niestety nie znalazłam studiów pokrewnych do mojego kierunku w opcji właśnie weekendowej (albo źle szukałam i może ktoś bardziej rozeznany poda mi jakąś alternatywę to bym była bardzo wdzięczna ;) ), jedynie co mi się rzuciło w oczy to właśnie wspomniane Podyplomówki z zarządzania i Inżynieria Produkcji co wydaje mi się połączeniem całkiem w porządku.. nie wiem co zrobić, bo nie chciałabym mieć roku w plecy, a jeśli stacjo to musiałabym już ogarniać rekrutację i zrezygnować z tego stażu, dlatego zwracam się z zapytaniem tutaj z nadzieją, że może jest ktoś, kto utwierdzi mnie w przekonaniu, bo sam miał taki problem albo zna kogoś lub po prostu wie, czy w ogóle istnieje taka opcja, czy jest sens próbować się rekrutować, czy może zrobić jeszcze inaczej?

Dopiszę jeszcze, że interesują mnie ze względu na staż tylko opcje weekendowe (niestety nie dałabym rady pogodzić jednego i drugiego studiując stacjonarnie) i jak do tej pory wiem tylko o SGGW i WSEIZ, lecz na tym drugim nie wiem jak to jest z rekrutacją, czy mają jakieś wymagania w tej kwestii, czy liczy się tylko kolejność zgłoszeń (z tego co wyczytałam na stronie)?

Bardzo bym prosiła o pomoc, czas leci, a decydować się trzeba szybko, a sama jestem w kropce. Z góry dziękuję każdemu za odpowiedź. ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zaoczne będzie dużo miejsc wolnych więc pewnie chętnie Cię przyjmą. Pytanie czy się otrzymasz? Różnice programowe moim zdaniem będą zbyt duże. Sama musisz wiedzieć czy sobie z tym poradzisz. Praca plus zajęcia w weekend plus różnice programowe. Czy aby na pewno da się to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram administratora, aczkolwiek wszystko jest do zrobienia. Pamiętam, jak u nas na roku ( ZIP na PWR) była dziewczyna która jednocześnie studiowała dziennie Energetykę - studia inżynierskie. Nie byłoby nic w tym dziwnego, ale dawała jeszcze radę pracować weekendami.

Część przedmiotów jej przepisano, a różnice programowe nadrobiła. Na plus, że studia - oba kierunki skończyła terminowo. 

Więc myślę, że się da kwestia samozaparcia i ułożenia wszystkiego priorytetami. Niemniej jednak życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.