Skocz do zawartości
yrq91652

Gdzie studiować i mieszkać?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad studiami zaocznymi. Chcę więc studiować tam, gdzie planuję żyć i mieszkać. Nie lubię ogromnych miast, więc co byście polecili? Warszawa, Wrocław, Kraków itp. odpada.

 

Któreś z miast Trójmiasta, Szczecin, Toruń, Olsztyn, coś innego? 

 

Jakie byście polecili uczelnie na studia zaoczne w Trójmieście? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Łukasz napisał:

Trójmiasto jest również bardzo duze. 

Bardziej polecilbym swój Torun. Jest UMK a to jedna z najlepszych uczelni w Polsce. Do tego z pracą nie jest źle. Jest blisko do Bydgoszczy a tam sporo osób pracuje. 

Trójmiasto niby jest duże, ale sama Gdynia już niekoniecznie. Myślałem o Gdyni i WSB Gdynia. Jest jakaś różnica między WSB Gdynia, a Gdańsk? Chodzi mi raczej o poziom i "renomę". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.12.2017 o 07:39, Łukasz napisał:

Trójmiasto jest również bardzo duze. 

Bardziej polecilbym swój Torun. Jest UMK a to jedna z najlepszych uczelni w Polsce. Do tego z pracą nie jest źle. Jest blisko do Bydgoszczy a tam sporo osób pracuje. 

Na UMK jakieś takie nudne kierunki wg. mnie, chyba, że coś polecasz.

A WSB Toruń?

Widzę, że Toruń o wiele tańszy od Trójmiasta, to też jakiś plus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę sobie teraz UMK dokładniej.

Jedyne co jest fajne to Podyplomówki z zarządzania, ta akredytacja AACSB ma jakieś znaczenie swoją drogą?

http://econ.umk.pl/zarzadzanie5

Podyplomówki z zarządzania niby wydaje się fajne, ale nie wiem czy warto? Słyszałem od wielu osób, że po zarządzaniu tylko McDonalds...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Łukasz napisał:

Tak jak wspominałem. Studia pracy nie dają. Moim zdaniem na zarządzaniu można zdobyć wartościową wiedzę- bardzo dobre i szerokie fundamenty z zakresu ekonomii i zarządzania.

Nie rozumiem co to znaczy nudna kierunki? Im większy wynalazek tym wąska wiedza. 

Nudne w takim sensie, że w moim odczuciu nie interesujące mnie nic a nic. Ze wszystkich kierunków z UMK niestacjonarnych to Podyplomówki z zarządzania jest jedynym, który ma coś co mnie ciekawi w jakimś tam stopniu. 

To że studia pracy nie dają to wiem, aby po prostu mieć po tym jakieś perspektywy i możliwości. O tyle mi chodzi. 

UMK wygląda na bardzo solidną uczelnię, 9 w kraju i 5 wśród Uniwersytetów. Wynajem mieszkań nie jest drogi, opłaty za studia niestacjonarne w porównaniu do innych uczelni nawet o 1000 złotych tańsze. Myślisz, że warto rozważyć Podyplomówki z zarządzania? I czemu używają słowa moduł? Na przykład Podyplomówki z zarządzania, moduł inwestycyjno-nieruchomościowy. Czemu nie nazywa się to specjalizacja? Tak z ciekawości pytam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponują coś takiego jak zrobić kierunek logistyka (lic) I stopnia, a potem kontynuować to na Podyplomówki z zarządzania (mgr) o specjalności Podyplomówki z zarządzania Logistyką. Piszą, że to daje przewagę na rynku pracy dzięki ukończeniu dwóm kierunkom. 

A nie lepiej jest skupić się na jednym kierunku i skończyć i licencjat i magisterkę na jednym kierunku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Żadnej przewagi nie daje ukończenie dwóch kierunków- w takim przypadku. 

2. przewagę daje ukończene logistyki i filologii

3. prawdopodobnie nie mają pozwolenia na II stopień na logistykę

4. Nie mówię, że jest to złe rozwiązanie. Zrób l stopień drugi zrobisz najwyżej gdzieś indziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Podyplomówki z zarządzania o specjalności Informatyka. Licencjat i magisterka. To jest to co mnie ciągnie właśnie. A to, że ktoś gada, że Podyplomówki z zarządzania nie jest przyszłościowe i to takie kulturoznawstwo w innej formie to głupoty gada. Biorę co mi się podoba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkanie i studia to jedna sprawa, później jeszcze kwestia znalezienia dobrej pracy. A tu małe miasta nie są już tak konkurencyjne jak większe ośrodki. Ja też studiowałem w Toruniu i potwierdzam, że to miasto dobre do życia, ale rynek pracy pozostawia wiele do życzenia. Chociaż cały czas myślę, że może na starość wrócę do grodu Kopernika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.