Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

• Opcjonalnie możesz dodać wiadomość do zgłoszenia.

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez lejdi123
      W tym roku zdaję maturę z biologii i chemii i nie mam żadnego pomysłu na studia. Rozmyślałam nad stomatologią ale niestety za wysokie progi, aż tak przygotowana nie jestem :/
      Chciałabym jakieś studia związane głównie z biologią bo najbardziej mnie interesuje, bardzo ważne też jest żebym mogła później znaleźć pracę w swoim zawodzie. Może ktoś coś poleci?
    • Przez chlopak
      Dzień dobry!
      Teraz oglądam dwa kierunki w Uniwersztecie Łódzkim: ANALIZA DANNYCH (widzał Matematyki i Informatyki) i INFORMATYKA (widział Fizuki i Informatyki Stosowanej). Przeczytałem opis kierunków i nie wiem który jest liepej jako dla programista. Chodzi o tym, że chciałbym częściej programować, ale nie chciałbym mieć wielu problemów ze studia (żeby to nie było zatrudne dla mnie) :)))
      To jaki kierunek jest łatwiejszy i lepiej dla mnie?
      Dzieńkuję bardzo!
    • Przez UrbanLegend
      Za chwilę pora wybrać kierunek studiów a ja wciąż nie jestem w 100% pewny swojego wyboru. Bardziej ciągnie mnie do automatyki, podoba mi się wizja programowania sterowników, pracy przy maszynach, połączenie programowania i pracy fizycznej. Z drugiej jednak strony, wszyscy odradzają Air i polecają informatykę, z racji lepszych zarobków, łatwiejszego znalezienia pracy. Coś w tym jest, zarobki automatyków wcale nie są wysokie, z tego co wiem to na start po studiach bez doświadczenia można dostać co najwyżej 2,5 tysiąca netto, a o podwyżki nie tak prosto. Po informatyce zarobki są o wiele wyższe na start, a i ponoć łatwiej o podwyżki. W skrócie, wolałbym jednak automatykę ale do informatyki skłaniam się przez zarobki i ilość ofert pracy/łatwiejsze znalezienie pracy (może to brzmi głupio ale czy warto 5 lat studiować kierunek techniczny żeby zarabiać tyle co sprzedawca w sklepie?). Co więcej, doświadczony automatyk raczej nawet nie zarobi 60-70% tego co doświadczony programista? Co byście mi doradzili, może mam złe spojrzenie na całą sytuacje?
    • Przez NeuroJarzębina
      Witam serdecznie!
      Niebawem skończę studia inżynierskie z informatyki. Na studia magisterskie chciałbym skierować się w stronę psychologii, neuropsychologii, kognitywistyki.  NAJBARDZIEJ W STRONĘ WŁAŚNIE NEUROPSYCHOLOGII/PSYCHOLOGII. Mógłby mi ktoś naświetlić, czy byłaby możliwość skłonienia się na takie studia od razu na mgr bez konieczności rozpoczynania od początku I stopnia? W grę wchodzą studia zaoczne. Zależy mi na studiach niemultidyscyplinarnych, ukierunkowanych w danej tematyce, stąd taki wybór. Informatyka i psychologia to dziedziny, które zawsze mnie interesowały i znajduję dla nich zastosowanie łącząc je ze sobą i w drugą stronę.
      W grę wchodzi tylko Warszawa.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

PS: A nuż ktoś będzie miał podobny problem do rozwikłania 
    • Przez Julciax
      Hej, Chcialabym aby ktoś udzielił mi informacji. Bylabym wdzięczna za kazde info:
      1) jakie sa realne szanse dostania się na Politechnikę Warszawską oraz Poznańską - takie minimum na ile trzeba zdać ?(zdaję matematykę rozszerzoną i ang rozszerzony, poziom rysunku raczej średni, chodze na kurs, ale orłem nie jestem)
      2) Jak wygladaja egzaminy wstępne na tych uczelniach, czy tematy sa bardzo trudne, czy jest duzo z wyobraźni?