Skocz do zawartości
Espresso

Kierunek studiów z wiedzą , która się przyda w biznesie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W przyszłym roku chciałbym rozpocząć studia zaoczne i mam pewien dylemat.Moim marzeniem jest w przyszłości prowadzenie własnego biznesu , wiem że do tego właściwie nie są potrzebne żadne studia (ani żadne do tego w 100% nie są w stanie przygotować) , ale na pewno niektóre kierunki mogą dać solidne fundamenty pod to.Mam bardzo dużo różnych zainteresowań (Min. Historia , polityka , sprzedaż , programowanie , finanse) z których jak na razie nic się nie udało wyklarować , nadal nie do końca wiem w którym kierunku podążyć , mimo iż mam już 28 lat.Wiem tylko że pracując na etacie , nigdy nie będę czuł się do końca spełniony.

Myślałem nad Wyższą szkołą bankową w poznan.studia.net i kierunkach :

-Prawo i finanse w biznesie

-Finanse i rachunkowość

-Informatyka

Pracuję obecnie fizycznie , w miejscu gdzie nie ma ludzi ambitnych ani oczytanych (ale ze względu na w miarę przyzwoite zarobki - które pozwolą mi studiować , mógłbym się tam jeszcze przemęczyć) , dlatego bardzo mi brakuje kontaktu z takimi osobami , to jeden z powodów dla których chcę iść na studia.

Studia informatyczne są pociągające , ale też zdaję sobie sprawę że bardzo wymagające i nie wiem też czy mam tyle czasu żeby ogarnąć tak ogromny zakres wiedzy , wiedzy która się zapewne nie przyda. Prawo i finanse wydaje mi się takim wszystkim i niczym a finanse i rachunkowość chyba by mnie w dłuższe perspektywie znudziły.Chciałbym poznać po prostu opinię kogoś z zewnątrz :--)

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś w jakiej dziedzinie chciałbyś prowadzić działalność gospodarczą, a to też może mieć znaczenie przy wyborze kierunku studiów ;) Ja polecam prawo, bo nawet jeśli nie myślisz o karierze prawniczej, to dzięki tym studiom łatwiej jest się połapać w przepisach prawnych z różnych dziedzin, co przy prowadzeniu własnej firmy też jest istotne :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.