Skocz do zawartości
qwerty7

Logistyka/transport II stopnia - gdzie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem na ostatnim roku Inżynierii Transportu i Logistyki na publicznej uczelni w swoim rodzinnym, ~60tysięcznym mieście. Zastanawiam się nad pójściem dalej - nie zdecydowałem jeszcze czy będą to studia zaoczne czy stacjonarne, ale jeśli chodzi o miejsce to w grę wchodzi: Kraków, Rzeszów i ewentualnie Lublin.

Co do preferencji to nie ukrywam, że pójście na studia o tym kierunku było dla mnie dość spontaniczne, ale z biegiem czasu dużo bardziej kieruję się w stronę Logistyki aniżeli Transportu od strony budowy maszyn itp - tego zdecydowanie chciałbym uniknąć. Bardziej interesuje mnie kierunek logistyka od strony studia.net/informatyka.

Uczelnie/kierunki, które wstępnie znalazłem:

 

1. Transport na Politechnice Krakowskiej / Wydział Inżynierii Lądowej / Specjalność: Inteligentne zintegrowane systemy transportowe i logistyczne / Systemy transportowe i logistyczne / Spedycja (stacjonarne)
2. Transport na Politechnice Krakowskiej / Wydział Mechaniczny / Specjalność: kierunek logistyka i spedycja (stacjonarne i zaoczne)
3. Podyplomówki z zarządzania na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie / Wydział studia z zarządzania i Komunikacji Społecznej / Specjalność: Podyplomówki z marketingu i kierunek logistyka (zaoczne)
4. Podyplomówki z zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie / Wydział studia z zarządzania / Specjalność: kierunek logistyka i Podyplomówki z zarządzania łańcuchem dostaw (stacjonarne i zaoczne)
5. Zarządzanie i inżynieria produkcji na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie / Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki / Specjalność: Infrastruktura i kierunek logistyka (stacjonarne i zaoczne)
6. kierunek logistyka lub Transport na Politechnice Rzeszowskiej / Wydział studia z zarządzania lub Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa / Specjalność: Ogólnoakademicka (stacjonarne i zaoczne)
7. kierunek logistyka na UMCS w Lublinie / Wydział Ekonomiczny / Specjalność: ??? (stacjonarne i zaoczne)


Jakie uczelnie, kierunki moglibyście polecić jeśli chodzi o w/w miasta na studia II stopnia? (być może coś pominąłem)
I jak z poziomem i rekrutacją na w/w uczelniach? Moja obecna uczelnia nie jest jakaś prestiżowa i zastanawiam się gdzie byłoby przynajmniej teoretycznie "najłatwiej" aby się nie rozczarować. Tym bardziej, że maturę zdawałem jeszcze jedynie z podstawowych przedmiotów (polski, studiuj matmę, angielski). Dodatkowo - z matematyką i fizyką na swoim kierunku jakoś sobie poradziłem, ale nigdy nie była to moja mocna strona..

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym z tych miast znajdziesz studia na kierunku kierunek logistyka na II stopniu. Na pewno polecam tryb niestacjonarny. Wówczas jest więcej czasu na zdobywanie doświadczenia. Pewnie najtrudniej będzie się dostać do Krakowa później Lublina a teoretycznie najłatwiej w Rzeszowie.

Specjalnosciami się nie kieruj. Zwróć uwagę na kierunek. Skoro jesteś na obecnym kierunku kierunek logistyka to po co Ci robić Podyplomówki z zarządzania?  

Dla przykładu kierunek logistyka w Lublinie. 

http://lublin.studia.net/logistyka

Musisz tylko sprawdzić które uczelnie oferują II stopień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podyplomówki z zarządzania wrzuciłem tu wyłącznie z uwagi na specjalizacje związane z logistyką, ale skoro rzeczywiście jest tak jak piszesz i taki kierunek ma niewiele wspólnego z logistyką (a tym bardziej z podejściem informatycznym do logistyki) to z tej listy będę musiał wykreślić te kierunki. To samo myślę z kierunkami na wydziałach mechanicznych, bo jeśli dobrze rozumiem kierunek logistyka czy transport na takim kierunku będzie ukierunkowany typowo pod mechanikę, budowy maszyn i tego typu zakres materiału (poprawcie mnie jeśli się mylę) - a to też jest z dala od moich zainteresowań.

Właściwie jeśli chodzi o preferencję i Kraków to wybór ogranicza się jedynie do Transportu na Politechnice Krakowskiej (Wydział Inżynierii Lądowej) i np wyborze specjalności: Inteligentne zintegrowane systemy transportowe i logistyczne lub Systemy transportowe i logistyczne - tutaj w grę wchodzą tylko studia stacjonarne (zaocznie Transport jest na Wydziale Mechanicznym, ale to myślę, że z uwagi na moje preferencje warto odrzucić). Właściwie wiadomo coś o poziomie Transportu na PK?

Jeśli studiowanie zaoczne to naturalny wybór to kierunek logistyka na Politechnice Rzeszowskiej - z tym, że jest to wydział studia z zarządzania, a Transport na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa myślę, że też jest ukierunkowany bardziej na mechanikę...

W Lublinie są 3 opcje, ciekawy wydaje się Transport na WSEI z uwagi na specjalności związane z informatyką, a także z tego co zauważyłem nieco mniejszy koszt studiów. Na UMCS prawdopodobnie poziom byłby najwyższy ze wszystkich w/w opcji.
 

Zaktualizowana lista:

 

Kraków:
1. Transport na Politechnice Krakowskiej / Wydział Inżynierii Lądowej / Specjalność: Inteligentne zintegrowane systemy transportowe i logistyczne / Systemy transportowe i logistyczne / Spedycja (stacjonarne)
Rzeszów:
1. kierunek logistyka na Politechnice Rzeszowskiej / Wydział Zarządzania / Specjalność: Ogólnoakademicka (stacjonarne i zaoczne)
Lublin:
1. kierunek logistyka na UMCS / Wydział Ekonomiczny / Specjalność: ??? (stacjonarne i zaoczne)
2. kierunek logistyka na Uniwersytecie Przyrodniczym / Wydział Inżynierii Produkcji / Specjalność: Inżynieria Transportu i Spedycja (stacjonarne i zaoczne(?))
3. Transport na Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji / Wydział ? / Specjalność: Systemy logistyczne i Podyplomówki z zarządzania w transporcie lub Systemy informatyczne w transporcie (stacjonarne i zaoczne)


1. Transport na Politechnice Krakowskiej / Wydział Mechaniczny / Specjalność: kierunek logistyka i spedycja (stacjonarne i zaoczne)
2. Podyplomówki z zarządzania na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie / Wydział studia z zarządzania i Komunikacji Społecznej / Specjalność: Podyplomówki z marketingu i kierunek logistyka (zaoczne)
3. Podyplomówki z zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie / Wydział studia z zarządzania / Specjalność: kierunek logistyka i Podyplomówki z zarządzania łańcuchem dostaw (stacjonarne i zaoczne)
4. Zarządzanie i inżynieria produkcji na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie / Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki / Specjalność: Infrastruktura i kierunek logistyka (stacjonarne i zaoczne)
5. Transport na Politechnice Rzeszowskiej / Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa / Specjalność: Ogólnoakademicka (stacjonarne i zaoczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.