Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

polalola

logistyka a języki obce

Cześć, studiuję logistykę i aby zwiększyć szanse na późniejsze znalezienie pracy zastanawiam się nad zrobieniem certyfikatu z angielskiego. I tu moje pytanie, czy warto robić taki kurs z certyfikatem online czy raczej lepiej stacjonarnie? Dodam, że czas mi nie bardzo pozwala na uczęszczanie stacjonarnie dlatego zastanawiam się nad kursem online. Czy pracodawcy patrzą na to tak samo jak na kurs stacjonarny? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

O jakim certyfikacie mówisz? Po co Ci certyfikat że szkoły językowej. Ty musisz mieć certyfikat międzynarodowy na FCA. Znajdź korepetytora który przygotuje Cię do egzaminu na prawdziwy certyfikat i to najlepiej w trybie indywidualnym

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zależnie od tego, na jakim poziomie angielskiego jesteś, taki kurs wybierz. Jeśli umiesz język słabo, to raczej kurs albo korepetycje na początku i to dość intensywne (oferta jest szeroka, obecnie wiele szkół i oczywiście indywidualni korepetytorzy oferują szeroki wybór dni i godzin). Jeśli znasz język dobrze, ale chcesz podszlifować, to wystarczy kurs albo korki online do poćwiczenia słuchania i mowy plus szeroko pojęte anglojęzyczne media.

A co do certyfikatów, to tylko ogólnie uznawane certyfikaty międzynarodowe, jak pisze Łukasz, bo dyplomy ukończenia kursu jeden pracodawca uzna, inny nie, a za granicą w ogóle nie będą wiedzieli, o co chodzi. Zaletą jest to, że centra egzaminacyjne nie każą uczęszczać do nich na zajęcia latami od poziomu A1, w wielu miejscach możesz po samodzielnej nauce zdać (płatnie) egzamin.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

TOEIC jest lubiany przez niektórych pracodawców, bo jest bardziej praktyczny niż certyfikaty ogólne, ale jest ważny przez dwa lata, więc jak zrobisz na studiach, to pracodawca i tak pewnie każe Ci zdawać od nowa. FCE jest bezterminowy, o ile pamiętam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się