Skocz do zawartości
BoHanSIN

Uczelnia prywatna, zrezygnować czy zostać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obecnie jestem studentem sinologii na Akademii Finansów i Biznesu Vistula, niestety kadra jest tam wzięta z łapanki, studenci na moim kierunku przyszli tylko dla papierka, poziom jest bardzo słaby. 

Obecnie chciałem się przenieść na UW na drugi rok, ale niestety ciężko jest mi nadrobić poziom UW, gdyż studenci UW oprócz uproszczonego chińskiego uczyli się dodatkowo znaków tradycyjnych + dialekt występujący na Tajwanie i w Xiamen. 

Mam zamiar jeszcze spróbować się przenieść na UW na 1 rok, do tego biorę udział w rekrutacji uzupełniającej na SGH. 

Jeśli rekrutacja na UW bądź na SGH się nie uda to co Byście zrobili  : 

1. Zrezygnować ze studiów prywatnych i poprawić maturę.

2. Zostać na tej uczelni prywatnej ? 

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To już Twoja decyzja. Kwestia indywidualna. Zawsze.mozesz zrobić licencjat na obecnej a później 2 stopień na innej uczelni. Możesz studiować dalej i poprawić maturę. Trochę szkoda wydanych pieniędzy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozważ poprawianie matur. Dwa lata poźlizgu to jeszcze nie jest tragedia, a UW daje najlepsze perpektywy w językowych kierunkach, przynajmniej tak mi się wydaje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem co masz na myśli mówiąc najlepsze? UW daje dobre wykształcenie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na UW na sinologię się raczej nie przeniesiesz. Za dużo tam mają chętnych, żeby wpuszczać z zewnątrz. A progi na dzienną sinologię kształtują się grubo powyżej 90% z rozszerzonej matury, na wieczorowe są niewiele niższe. Jeśli już to SWPS ma studia azjatyckie z chińskim, tam poziom jest niezły, a Cię przyjmą. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez majowychlopak
      Cześć! Mam pytanko odnośnie planu zajęć na kierunku, który umieściłem w temacie. Z tego co widzę w planach to zjazdy są co dwa tygodnie, ale w piątek co tydzień. Czy ktoś może mi powiedzieć jak to wygląda? Bo w sumie jestem trochę zdziwiony tym piątkiem. Z góry dzięki!
    • Przez scorsesed
      Cześć! Nie znalazłam w szukajce odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, więc postanowiłam założyć nowy temat. Skończyłam studia filologiczne pierwszego stopnia i bardzo zależy mi, aby rozpocząć Lingwistykę stosowaną na UW. Wiem, że jest wymagany egzamin. I tyle. Na tym moja wiedza się kończy. Zresztą, na IRK też niewiele piszą na temat rekrutacji. Chciałabym jednak się dowiedzieć, jak dokładnie wygląda egzamin z tłumaczenia. Słyszałam tylko, że jest to tłumaczenie tekstu z danego języka (w moim przypadku z hiszpańskiego) na polski i trwa 90 minut. Jedni mówili mi, że jest to tłumaczenie artykułu i, że można mieć ze sobą słownik. Nadal mam wrażenie, że to wiedza, która niezbyt wiele mi daje. Może jest tu ktoś na forum, kto miał do czynienia z tym kierunkiem na Uniwersytecie Warszawskim i podzieli się ze mną jakimikolwiek informacjami, nie tylko na temat egzaminu. Byłabym bardzo wdzięczna!
    • Przez Ind
      Nurtuje mnie jedna rzecz i nie mam pojęcia czy jest czymś prostym i oczywistym a może jednak skomplikowanym. Chciałem dostać się na dwa kierunki na UW, archeologie i historię, na archeologie się dostałem natomiast na historię jestem 28 w rezerwie. Papiery na archeologie mogę złożyć do 18 natomiast po 18 dowiem się czy dostałem się na historię. Więc moje pytanie brzmi, czy jeśli złożę dokumenty na archeologie to w jakiś sposób uniemożliwi mi odejście z nich na studia historycznie w tym roku? 
      Dziękuję za pomoc 
    • Przez m12
      Witajcie,
      Dostałem się na UW na Finanse, rachunkowość i ubezpieczenia na wydziale zarządzania oraz czekam na wyniki z sgh, gdzie składałem tylko na studia płatne popułudniowe.
      Jakie jest wasze zdanie o tych uczelniach oraz co waszym zdaniem powinienem wybrać, bo nie ukrywam, że mam nie lada ból głowy z tego powodu?

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• ? Pierwsze słyszę. Nie jest obowiązkowa.
    • Odwołaj się. Nic nie tracisz.
    • Nie mogę być na inauguracji roku akademickiego, a dopiero zaczynam studia, stąd moje pytanie czy Uniwersytecie Śląskim immatrykulacja jest obowiązkowa? Słyszałem że na jakiejś uczelni skreślili gościa z listy studentów przez to że nie przyszedł.
    • Witajcie. Proszę o doradzenie w sprawie rekrutacji online, tj. konkretnie o kierunku informatyka (rekrutacja dodatkowa) - można było wpisać wyniki z matematyki, j. angielskiego i informatyki. Wpisałem ze wszystkich, lecz z dwóch policzyli mi ten mniej korzystny - z matematyki. I nie dostałem się, choć gdyby policzyli z informatyki dostałbym się ze sporym zapasem. Pierwsza myśl: odwołać się. Sęk w tym, że nie pamiętam jak to było - czy zaznaczało się, który wynik ma być brany pod uwagę (w takim razie po co możliwość wpisania wszystkich przedmiotów?)? Niestety nie można nic już tam edytować, żeby sprawdzić czy coś się zaznaczało, a przy nazwie przedmiotu "matematyka" widnieje "x", jakbym ją zaznaczył. Ciężko mi jednak uwierzyć, żebym zrobił coś tak niemądrego i wybrał ten mniej korzystny wynik, więc proszę o pomoc tych, którzy zapisywali się do tej uczelni: czy faktycznie zaznaczało się wynik brany pod uwagę, czy powinna korzystniejszy wynik wybrać komisja? Będę się odwoływał, a nie chciałbym, żeby mi wmówili, że sam wybrałem, jeśli tak nie było, więc bardzo proszę o pomoc.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.