Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

BoHanSIN

Uczelnia prywatna, zrezygnować czy zostać ?

Witam, obecnie jestem studentem sinologii na Akademii Finansów i Biznesu Vistula, niestety kadra jest tam wzięta z łapanki, studenci na moim kierunku przyszli tylko dla papierka, poziom jest bardzo słaby. 

Obecnie chciałem się przenieść na UW na drugi rok, ale niestety ciężko jest mi nadrobić poziom UW, gdyż studenci UW oprócz uproszczonego chińskiego uczyli się dodatkowo znaków tradycyjnych + dialekt występujący na Tajwanie i w Xiamen. 

Mam zamiar jeszcze spróbować się przenieść na UW na 1 rok, do tego biorę udział w rekrutacji uzupełniającej na SGH. 

Jeśli rekrutacja na UW bądź na SGH się nie uda to co Byście zrobili  : 

1. Zrezygnować ze studiów prywatnych i poprawić maturę.

2. Zostać na tej uczelni prywatnej ? 

Pozdrawiam. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To już Twoja decyzja. Kwestia indywidualna. Zawsze.mozesz zrobić licencjat na obecnej a później 2 stopień na innej uczelni. Możesz studiować dalej i poprawić maturę. Trochę szkoda wydanych pieniędzy. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rozważ poprawianie matur. Dwa lata poźlizgu to jeszcze nie jest tragedia, a UW daje najlepsze perpektywy w językowych kierunkach, przynajmniej tak mi się wydaje. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem co masz na myśli mówiąc najlepsze? UW daje dobre wykształcenie 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ccreedence
      Witam,
      Proszę życzliwych użytkowników którzy mają doświadczenia z uczelniami (najlepiej na terenie Warszawy i Mazowsza - SGGW, SGH, UW i inne) o krótkie sugestie, w jaki sposób powinienem pokierować swoją edukacją w momencie, w którym się znajduję.
      Przed dwoma laty obroniłem pracę licencjacką na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku geografia (specjalność społeczno-ekonomiczna). Na tym w zasadzie skończyła się moja edukacja akademicka. Opanowałem w miarę nieźle rosyjski i angielski (przez pewien czas mieszkając w Anglii, a później w Holandii). W tym roku podjąłem próbę dokończenia studiów na tym samym kierunku - chciałem zaliczyć jeszcze dwa lata i zdobyć tytuł magistra z geografii. Po miesiącu doszedłem do wniosku, że to raczej nieopłacalne, a sam cel nie jest na tyle atrakcyjny żeby angażować się w to przez dwa kolejne lata, zwłaszcza że mowa o studiach dziennych. Kosztowałoby to mnie dużo czasu i wysiłku, a niewiele wniosło do CV.
      Przez dwa lata próbowałem różnych rzeczy, jak wspomniałem pracowałem na emigracji, próbowałem handlu przedmiotami importowanymi z Chin, stawiania pierwszych kroków na giełdzie kryptowalut. Wynajmuję też jedno mieszkanie - wszystko to sprawiło, że zacząłem dostrzegać sens w podjęciu edukacji ekonomicznej, choćby dla własnego komfortu, ale też po to żeby coś z tego w przyszłości mieć.
      Zacząłem rozważać znalezienie sobie kierunku studiów, który dotykałby właśnie zagadnień związanych z finansami, ekonomią czy zarządzaniem. Wygląda na to, że drzwi wielu uczelni stoją przed kimś takim jak ja otworem, a przynajmniej są uchylone - najczęściej wymagają po prostu zaliczenia z jak najlepszym wynikiem egzaminów, odbycia rozmowy kwalifikacyjnej itd., mój licencjat nie wyklucza możliwości, że pójdę na jakiś z tych kierunków. Jeśli są ograniczenia - to po mojej stronie, nie jestem pewien czy dałbym sobie radę z matematyką. Ale zakładając, że tak,
      Czy mógłby mi ktoś z Was doradzić,
      co jako osoba początkująca w zagadnieniach finansów czy ekonomii, poza czytaniem książek i samouczeniem, powinienem zrobić, jaki kierunek i jaką uczelnię wybrać? Czy lepiej poszukać interesującej podyplomówki, czy postarać się o tytuł magistra? Ostatnio natknąłem się na listę literatury obowiązkowej, aby podejść do egzaminów z gospodarki na SGH, jakie trzeba napisać żeby przystąpić do studiów II stopnia (http://oferta.sgh.waw.pl/pl/kpwg/Documents/Literatura.pdf), czytam właśnie Historię gospodarczą XIX i XX wieku i bardzo mnie zainteresowała. Jeśli inne książki też okażą się tak ciekawe dla mnie, to przeczytam chyba wszystkie dla własnej satysfakcji, tylko co potem?
      Wiem, jak ważna jest specjalizacja. Pytanie, czy poradzę sobie na którymkolwiek z tych kierunków (biorąc pod uwagę UW, SGH, SGGW lub jakąkolwiek inną uczelnię i zakładając, że pieniądze nie grają roli, mogą to być studia dzienne czy zaoczne, podyplomowe czy magisterskie) będąc po geografii i zakładając, że w ciągu roku będę starał się nadrobić najlepiej jak się da.
      Jeśli ktoś by mnie teraz spytał, co chciałbym właściwie w życiu robić to nie umiem dokładnie odpowiedzieć. Myślałem aby następna praca jaką znajdę w ciągu roku była pracą opartą na prowizjach (agent ubezpieczeniowy lub zajmujący się nieruchomościami), ale wiem że do tego nawet nie potrzeba studiów.
      Proszę doradźcie mi, czy w ogóle mam szanse dostać się na któryś z kierunków oferowanych przez SGH (wymienione tutaj http://oferta.sgh.waw.pl/pl/Strony/kierunki-studiow.aspx) lub podobnie kierunki na UW lub innych uczelniach? Czy nie jest za dużo do nadrobienia i jakie macie doświadczenia? Gdzie Wam było dobrze i nie męczyliście się na zajęciach? Nie chciałbym cofać się do poprawiania matur i studiów licencjackich, mam już 24 lata i pilnie potrzebuję pomysłu na przyszłość i tak mam wrażenie że za dużo czasu już zmarnowałem
      Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

• Przez student122
      Witam,
      Obecnie uczęszczam do 3 klasy liceum ogólnokształcącego na profil matematyczno-geograficzny i rozważam podjęcie studiów na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku Geografia. 
      Nie wiem jednak, czy zdawane prze zemnie przedmioty maturalne wystarczą. W planach mam zdawanie;
      - Matematyka poziom podstawowy
      - Angielski      poziom podstawowy
      - Angielski      poziom rozszerzony
      - Polski          poziom podstawowy
      - Geografia    poziom rozszerzony

Z tego co czytałam na stronie UW są to przedmioty wymagane i w teorii powinny zakwalifikować mnie na któreś miejsce listy kandydatów, jednak zgodnie z zasadami rekrutacji istnieje jeszcze przedmiot punktowany do wyboru między innymi angielski, polski, chemia, biologia itp. I tu właśnie pojawia się pytanie, czy przedmiotem tym może być na przykład podstawowy angielski, jeżeli w miejscu obowiązkowo zdawanego języka również umieszczę angielski tylko w rozszerzeniu? Czyli czy jakikolwiek przedmiot na dwóch poziomach może zostać kwalifikowany jako przedmiot punktowany jeżeli jest jednocześnie przedmiotem wymaganym? Oraz czy ewentualny brak przedmiotu punktowanego znacząco wpłynie na wynik rekrutacji?

Jestem tu po raz pierwszy więc proszę jeżeli ktokolwiek kto jest na studiach geograficznych czyta ten post niech napisze jak przebiegała jego rekrutacja, co zdawał, na jakich progach i gdzie się dostał. Mile widziane wszelkie uwagi studentów geografii. Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję;

student122
    • Przez Szczupak1323
      Witam, za chwilę rozpoczynam studia dzienne na kierunku finanse i rachunkowość na sggw. Niestety zabrakło mi parę punktów na uw. Mam parę pytań dla lepiej obeznanych osób i dla tych, które ukończyły już ten kierunek:
      1 Słyszałem że jest możliwość przeniesienia z SGGW na UW. Ile w tym prawdy i na jakich zasadach sie to odbywa? 
      2) Jak potoczyło się Wasze życie po ukończeniu tego kierunku? Pracujecie w tym? Był problem z pracą? Jakie były początkowe stawki? 
      3) Po SGGW mam dużo mniejsze szanse znaleźć pracę w tym kierunku niż po UW? 
      4) Czy znajomość języków obcych i informatyka są  jednym z ważnych elementów na tym kierunku i w tym zawodzie pomijając  matematykę? 
    • Przez obik98
      Hej, która uczelnie wybralibyscie na zarządzanie? PW czy UW? UW stoi wyżej w rankingu, natomiast słyszałem, ze po Politechnice Warszawskiej lepsze są perspektywy i pracodawcy lepiej sobie cenią absolwentów tej uczelni. Moglibyście mi doradzić która uczelnie warto wybrać i w czym jest lepsza od drugiej?