Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

michal84tbg

Elektrotechnika

Dzień dobry wszystkim. Mam prośbę czy mógłby ktoś streścić mi o co chodzi na tym kierunku i gdzie mogę pracować i przy czym po ukończeniu tego kierunku ? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak Panie Łukaszu tam czytałem. Ale chciałbym coś więcej informacji dowiedzieć się na temat tego kierunku. Jak najwięcej chciałbym wiedzieć. dziękuje za informacje 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To poszukaj na forum bo zdaje się że już kilka razy o nim było. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ogólnie to robisz przy prądzie. Ale nie ganiasz z wiertarka i montujesz kontakty tylko już projektujesz instalacje elektryczne, zarzadzasz jak to ma mieć "architekturę" sposób działania itp. Ale co każda oferta to inny zakres obowiązków ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiem, że temat sprzed miesiąca, ale wypowiem się, jako były student tego kierunku.

Ogólnie kierunek dla pasjonatów, z dużymi możliwościami (toż to zlepek tak naprawdę wiele różnych dziedzin), ale też ciężki (o czym świadczą średnie studentów na moim wydziale: stypendium na PW od 4.01, dla porównania informatyka na tym samym wydziale - stypendium od 4,4 bodajże, także jest przepaść). Jeśli jesteś po technikum lub naprawdę się tym interesujesz, to będziesz w tym dobry i z pracą nie będzie problemu, a możliwości jest wiele: projektant instalacji elektrycznych, programista PLC, a sporo i programistów C++ się trafia, no i wiele wiele więcej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

dziękuję za informacje. Jestem po technikum ale interesuje mnie też elektrotechnika. I chciałbym bardzo dowiedzieć się jak najwięcej informacji na temat właśnie tego kierunku. W przyszłym roku planuje studiować zaocznie. Jakie są najtrudniejsze przedmioty ? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przedmioty robiące odsiew na elektrotechnice to teoria obwodów czy podstawy elektromagnetyzmu. Z takich trudniejszych na pewno jeszcze podstawy automatyki (zależy jak uczelnia to nazwie, ogólnie sterowniki PLC), maszyny elektryczne, teoria sterowania. W dalszej kolejności pewnie matma, fizyka, mikroprocesory czy metody numeryczne. Wiele zależy od preferencji studenta, dla mnie najgorsze były właśnie teoria obwodów, elektromagnetyzm, mikroprocesory i PLC. Na każdym semestrze coś trudnego się znajdzie :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tez mam pytanie, jak wygląda praca jakos na 3 roku jako projektant(autocad etc) między uczelniami takimi kak AGH, PW, PWr czy Politechnika lubelska? Jakie są zarobki na start i do jakich wzrastają po 2/3latach stazu? Chodzi mi odpowiednio o miasta w których te uczelnie sie znajduja.Chodzi oczywiscie o elektrotechnike.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale zarobki gdzie? Na jakim stanowisku? W jakiej firmie? To wszystko często zależy od przypadku. Studia żadnych zarobków nie gwarantują. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ogólnie, z wiedzy starszych roczników i kierunkowego forum, kokosów na start nie ma, wręcz przeciwnie - są to niskie pieniądze, które rosną wraz ze stażem pracy. Kwot nie ma, bo jednak zróżnicowanie jest spore.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mogę powiedzieć jak jest na Północy, bo sytuacja w tych stronach nie odbiega znacząco od reszty kraju (za wyjątkiem Śląska). W zasadzie te same warunki dotyczą i mechaników i elektryków. Jeśli będziesz na 3. roku, to pracodawca prawdopodobnie zaproponuje Ci staż lub coś w tym stylu za najniższą krajową. Po inżynierce powinieneś dostać na start 2k na rękę, a dalszy wzrost zależy głównie od charakteru wykonywanej pracy. Jeśli będziesz prawdziwym konstruktorem, który potrafi samodzielnie coś zaprojektować i policzyć, a nie tylko kreślarzem od klepania dokumentacji, to po 2-3 latach spokojnie przekroczysz 3k. Sufit dla konstruktorów jest dosyć niski i wynosi ok. 4k, więc jeżeli takie zajęcie nie jest Twoją życiową pasją, to lepiej udać się do utrzymania ruchu, gdzie start i sufit są znacząco wyższe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta