Skocz do zawartości
2013

Studia w UK/Niemczech

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jestem w gim. i już zastanawiam się nad wyborem uczelni, w której będę studiował za parę lat. Chodzę do szkoły dwujęzycznej z j. niemieckim wykładowym (hist, matm, geo i fiz). Myślałem o studiach w Anglii na Oxford/Cambridge (j.ang. - podręcznik upper intermediate), lecz gdy poszedlem do gimnazjum z j. niem pomyślałem, że może jednak watro w Niemczech studiować. Dlatego mam pytanie czy może ktoś podać jakieś b. dobre uczelnie w Niemczech i Anglii (prócz Ox i Cam). Interesują mnie studia ekonomiczne lub prawnicze. Proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o niemieckie uczelnie to godne polecenia są:

1. Uniwersytet Ludwiga Maximiliana w Monachium

2. Wolny Uniwersytet Berliński

3. Uniwersytet w Heilderbergu

4. Uniwersytet w Getyndze

5. Uniwersytet w Karlsruhe

6. Uniwersytet we Fryburgu

7. Uniwersytet w Konstancji.

Na każdej z tych uczelni znajdziesz kierunki o profilu ekonomicznym i prawniczym.

Dokonując wyboru studiów między Niemcami, a Wielką Brytanią zwróć również szczególną uwagę na koszty studiów. Mówiąc najprościej - studiowanie w Niemczech jest dużo tańsze.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat studiów za naszą, zachodnią granicą to zapoznaj się z artykułem "Studia w Niemczech"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blisko Polski jest Uniwersytet Viadrina we Frankfurcie, fajnie i kameralnie się studiuje a blisko do Berlina, żeby zakosztować życia "po godzinach" w wielkiej aglomeracji. No i to uniwersytet numer jeden w Niemczech pod względem umiędzynarodowienia :) No a ponieważ to uczelnia publiczna to nie płacisz czesnego. W dodatku mają także specjalne stypendium "na start" dla Polaków czyli 1500 ojro w pierwszym roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po drugim roku studiów licencjackich wyjechałam na Erasmusa do Berlina i zachwyciłam się tym miastem, ludźmi, kulturą. Teraz kończę filologię germańską na UŁ i we wrześniu wyjeżdżam na studia magisterskie na Uniwersytet w Essen. Wybrałam tę uczelnię bo moja babcia mieszka niedaleko (Velbert) i obiecała, że wspomoże mnie finansowo, choć uczelnia ma obiecujący system stypendialny. Wszystko już powoli załatwiam: papiery, tony papierów, akademik, firmę realizującą przeprowadzki międzynarodowe (jeśli macie jakąś sprawdzoną - proszę o cynk). Teraz tylko obronić licencjat i się pakować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przekonywała do studiowania w Anglii, bo wiem z czym to się je. Świetne doświadczenie, dużo praktycznej wiedzy. Firma swift http://swift.edu.pl/misja/biuro/proawdzi bezpłatnie rekrutacje na różne uniwersytety w Anglii. Bierze się kredyt studencki i przeżywa się przygodę życia, która może rzutować na późniejsze znalezienie pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.