Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Bidzixx

Filologia rosyjska URz

Witam!

W październiku zaczynam studia na tym kierunku w Rzeszowie. Oferowane są takie specjalizację: nauczycielska z językiem angielskim, rosyjski i angielski język biznesu, rosyjski i angielski w turystyce oraz tłumaczenia polsko-rosyjskie. Mi najbardziej zależy na tej nauczycielskiej, bo mógłbym uczyć angielskiego. Z tego co wiem chętnie wybierana jest ta biznesowa, chociaż nie wiem jaka była by po tym praca. Jako że na roku jest limit 45 osób (a moze nawet mniej bo trwa wciaz II rekrutacja) obawiam się że mogą nie otworzyć specjalizacji (potrzeba 15), którą bym chciał. W takiej sytuacji byłbym dosłownie ugotowany. Gdyby zaistniała taka sytuacja co radzicie ciągnąć specjalizację, która mnie nie interesuje czy może przepisać się na filologie angielska. Straciłbym rok i sporo pieniędzy. Zanim ktoś spyta dlaczego nie poszedłem od razu na rosyjski odpowiadam: zależy mi na rosyjskim a angielski byłby takim zabezpieczeniem. Dziękuje z góry za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalizacja to sprawa drugorzędna, jak sam widzisz wiele jest nie utworzonych, na innych jest za duża liczba chętnych. 

Skup się na fundamentach, czyli na tym co jest realizowane na każdym kierunku. Jasne jest, że jak ktoś chce być nauczcielem to specjalizacja nauczycielska jest lepsza bo daje najczęściej szkolenie pedagogiczne, ale trudno się na tym i tylko tym skupiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zrobię specjalizacji nauczycielskiej to nie zostanę nauczycielem, a na tym mi zależy. Po ewentualnej specjalizacji biznesowej (jest najpopularniejsza) ciężko byłoby o pracę, bo same języki  w biznesie nie wystarczą. Otrzymałem właśnie wiadomosć, że na drugim roku nie otworzono teraz specjalizacji nauczycielskiej, więc najprawdopodobniej moje plany poszły się je*ać zanim studia się jeszcze zaczęły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jesteś kolejnym przykładem jak bardzo nastawianie się na specjalizację może zepsuc nadzieję na studia. Możesz chyba zostać nauczycielem po innej specjalizacji ale musisz zrobić kurs pedagogiczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się