Skocz do zawartości
kikikoszmar18

Informatyka Kraków

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje się grami komputerowymi. Fajnie było by pracować w takiej branży ale czy jest to opłacalne. Co sądzicie o kierunku na Wyższej Szkole Ekonomicznej i studia.net/informatyka w Krakowie Projektowanie i produkcja gier komputerowych. Czy warto iść na takie studia a może ktoś z was kończył i dziś pracuje w tej branży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tego, czy kiedykolwiek coś programowałeś. Czy miałeś styczność z jakimś językiem programowania. Jeśli nie, to nie radziłbym, za głęboka woda. To że cię interesują gry nie znaczy że będziesz je tworzył(przykre, ale prawdziwe). Ja się interesuję filmami, ale nie znaczy, że pójdę na studia filmowe itp ;)

Zastanów się, jakie masz hobby prócz grania w gry. No chyba, że na serio interesujesz się nie tak grami, a tworzeniem i już masz małe projekty za sobą, to zalecane jak najbardziej :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, sam kierunek jest ważny, bo ze specjalnościami to różnie bywa, czasem nie otwierają, albo w trakcie studiów jakieś przedmioty z innej specjalności spodobają Ci się bardziej. Ja sama studiowałam na WSEI, akurat nie informatykę, tylko FiR, właśnie nastawiłam się jak zaczynałam na controlling i finanse przedsiębiorstw, a potem w trakcie studiów sobie obrałam jednak kadry i płace w praktyce firmy, także wiele się może wydarzyć :) Jak się interesujesz programowaniem i informatyką, to idź – zobacz ile jest ofert pracy z branży IT. Z tego co pamiętam, to koledzy z mojego rocznika z studia.net/informatyka już na studiach pracowali sobie zdalnie i spoko zarabiali. 

Co do samej uczelni, jest bardzo spoko, z prawie każdym się dogadasz, wiadomo zdarza się jakiś prof, co ma inną wizję świata i musisz się swoje za nim nachodzić, naprosić i naprzepraszać na zapas, ale większość ma raczej takie praktyczne podejście. Na moim kierunku było dobre to, że stawiali na obsługę programów i kursy, co mi się potem przydało w CV, więc stawiam, że na infie jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, madeline napisał:

To prawda, sam kierunek jest ważny, bo ze specjalnościami to różnie bywa, czasem nie otwierają, albo w trakcie studiów jakieś przedmioty z innej specjalności spodobają Ci się bardziej. Ja sama studiowałam na WSEI, akurat nie informatykę, tylko FiR, właśnie nastawiłam się jak zaczynałam na controlling i finanse przedsiębiorstw, a potem w trakcie studiów sobie obrałam jednak kadry i płace w praktyce firmy, także wiele się może wydarzyć :) Jak się interesujesz programowaniem i informatyką, to idź – zobacz ile jest ofert pracy z branży IT. Z tego co pamiętam, to koledzy z mojego rocznika z informatyki już na studiach pracowali sobie zdalnie i spoko zarabiali. 

Co do samej uczelni, jest bardzo spoko, z prawie każdym się dogadasz, wiadomo zdarza się jakiś prof, co ma inną wizję świata i musisz się swoje za nim nachodzić, naprosić i naprzepraszać na zapas, ale większość ma raczej takie praktyczne podejście. Na moim kierunku było dobre to, że stawiali na obsługę programów i kursy, co mi się potem przydało w CV, więc stawiam, że na infie jest podobnie.

Racja. IT ma dużo ofert, ale wymagane jest doświadczenie. Jesli idziesz na studia i nie znasz żadnych podstaw programowania to z robotą ciężko, jesli nie zaczniesz sie uczyć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.