Skocz do zawartości
BURNING_MAN

architektura a przybory /matma

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Dostałem się na studia na kierunek architektura na politechnikę i po szaleństwie pełnym radości dotarło do mnie, że muszę przygotować się jeśli chodzi o potrzebne rzeczy do normalnej pracy przy projektowaniu/szkicowaniu i ogólnie wymyślaniu. Ten temat kieruję do osób które wciąż studiują lub skończyły studia bo sprzecznych informacji mam już wystarczająco ;)

Chciałbym się spytać w co warto zainwestować bo dobry komputer już kupiłem teraz czas na to co będę trzymał w ręce:

-> czy markery przydają się w trakcie studiów ? Copic/promarker będą wykorzystywane przy projektowaniu czy szkicowaniu lub przy prezentacji projektów czy luźnych wizji na dany temat wykładowcy?

-> jak wygląda rysunek techniczny? Czy wystarczą mi cienkopisy dobrej firmy z trwałym tuszem czy muszę jednak zakupić rapidografy ? słyszałem wiele zdań, że rapidografy przez swój brak estetyki przy rysowaniu zostają wypychane przez znacznie szybciej schnące i pewniejsze cienkopisy

-> jak wygląda przydatność ołówków? zdaje sobie sprawę, że na takich studiach ołówek to podstawa ale czy jest jednak wymagany przy pracach? czy prace ołówkiem mogą zostać zastąpione pracami cienkopisem + markery?

-> jakie przybory warto zakupić na początku ? jak wygląda sytuacja z cyrklami, linijkami , ekierkami, itd?

-> w co warto zainwestować pieniądze, żeby spokojnie móc pracować i spełniać wymagania wykładowców

 

Od razu chciałbym się spytać o poziom matematyki na studiach. Zdaję sobie sprawę, że matematyka jest zawsze na studiach technicznych ale czy mógłby ktoś mi nakreślić jakiś program zajęć? na co kładzie się nacisk z materiałem i czego się wymaga na takich zajęciach i jak wyglądają zaliczenia?

 

Najbardziej mi zależy na tym żeby ktoś rozwinął temat markerów (copic/promarker) oraz ich przydatności na kierunku architektura w trakcie trwania całego inżyniera.

Z góry dziękuję za szybkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.