Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Mikołaj_235

Matura 2018 z języka polskiego - potrzebna pomoc

Sprawa jest taka - byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w temacie - potrzebuję pokrótce wypunktowane najważniejsze zagadnienia na maturę z polskiego, wyłącznie podstawę. Teoria, język, kulturoznawstwo, literatura, najistotniejsze konteksty i motywy (coś typu wydarzenia historyczne, ojczyzna, miłość, bohaterstwo, pasja, praca - z przykładami). Minimum, które zapewni mi zdanie na 30% i pisemnej i ustnej. Polski zawsze był, jest i będzie moją solą w oku i jest to jedyny przedmiot, który czarno widzę na przyszłorocznej maturze. Jestem na mat-fiz'ie, nie interesuję się tematem, rozumiem niezbyt wiele (i, żeby nie było, nie sugeruję, że tak ma każdy na tym rozszerzeniu), 1/3 lektur nie przeczytałem, 3/5 już nie pamiętam, ale na studia chcę iść. Czytałem listę obowiązkowych lektur, próbuję się uczyć z podręczników, repetytoriów etc., ale idzie to tak jak stereotypowym humanistom z matmą. Z matmy podstawy piszę na 90%+, rozszerzenia 75%+.

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez StefanKrul
      Czy jest możliwość zdawania paru języków obcych na poziomie podstawowym? Wyglądałoby to u mnie tak:
      Matematyka (r)
      Fizyka (r)
      Angielski (r)
      Polski (p)
      Francuski (p) 
      Niemiecki (p)
    • Przez AlicjaRogowska
      Hej,
      Nazywam się Alicja i jestem w maturalnej klasie.
      Co prawda leci 2 tydzień szkoły i do matury jeszcze czas ale.. Nie chce obudzić się z ręką w nocniku, a co do wyboru dodatkowego przedmiotu na maturze i studiów jestem zielona. Nie mam jakiś szczególnych zdolności co do nauki. Rodzice pchają mnie na matematykę, ponieważ jako jedyna w klasie miałam 5 na koniec 3x z rzędu ale to tylko dzięki temu, że siedząc w ławce mówię innym co mają pisać na tablicy no i  sprawdziany/kartkówki mi się udawały mimo, że czasem spojrzałam dopiero przed lekcją.
      Tylko właśnie ta moja pani uważa, że rozszerzona matematyka to dla alf i omeg matematycznych i nie chce zbytnio by ktoś z nas się rzucał na tak głęboką wodę, a co do innych przedmiotów to na kierunku technikum informatycznym nie ma się polotu zwłaszcza gdy z anglika walczyło się 3 lata z rzędu o 2, a rozszerzona informatyka jest z nauczycielem, który wrzuci plik WORD, w którym jest trochę przykładowych zdań na dany temat i od razu jest praktyka do zrobienia i od nastawiania nauczyciela zależy czy Ci pomoże czy czasem nie pociśnie, że jest się do niczego i co my tu wgl robimy. 
      Pomoże ktoś?
    • Przez Dawid Wilczyński
      Witam,
      W tym roku pisze maturę, od długiego czasu zastanawiam się nad wyborem studiów i tego co bym chciał robić w przyszłości. Dużo czytałem o dziennikarstwie ale dziennikarzem nie chciałbym być. Myślę bardziej o fotografii prasowej a jeszcze bardziej o prezentzrze telewizyjnym. Jakie studia wybrać i gdzie? Na jaką iść specjalizację? 
    • Przez janekpycha
      Hej, moja teczka nie przeszła do filmówki. Chce iść na reżyserie, ale teraz myślę też o produkcji. Znacie jakieś studium w którym zrobie teczkę, dyplom i przygotuje sie na studia?