Skocz do zawartości
Student95

Studia magisterskie - Uniwersytet Ekonomiczny

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zakończyłem studia licencjackie na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze - specjalność: Podyplomówki z zarządzania biznesem międzynarodowym (wydział zarządzania). Chciałbym kontynuować naukę, ale niestety mam problem z podjęciem decyzji na co się zdecydować. Ukończy kierunek podobał mi się średnio - nie było tragedii, ale też nie zadowolił mnie w 100%, lecz finalnie myślę, że kontynuacja studiów na tym kierunku nie zapowiada dobrej pracy w przyszłości. 

Na pewno wiem, że nie chciałbym zakładać własnej firmy (nie mam pomysłu na biznes), trochę wstyd mówić, ale nie jestem ściśle ukierunkowany pod jakimś kątem. Tak na prawdę jestem w stanie robić wszystko, co czasami niesie wiele korzyści, ale niestety także minusów. Obecnie pracuję w handlu na umowie zleceniu, natomiast możliwości awansu w danej firmie są praktycznie zerowe, a niewątpliwie praca przedstawiciela handlowego czy też stanowisko kierownicze byłoby fajną sprawą w której powinienem sobie poradzić (dzięki cechom mojego charakteru oraz umiejętności organizacji i studia z zarządzania grupom, a także pracy razem z grupom). 

Ale przechodząc do kierunków nad którymi się zastanawiam... Ważne jest dla mnie to, aby kierunek, którego studiowania na magisterce się podejmę był coś wart, aby w przyszłości zapewnić rodzinie w miarę dogodny byt, a nie zarabiać najniższą krajową (natomiast nie mówię że wymagam bycia milionerem - nie zrozumcie mnie źle). 

Wydział ZARZĄDZANIA:
Podyplomówki z zarządzania - specjalność menedżerska
Podyplomówki z zarządzania - Podyplomówki z zarządzania przedsiębiorstwem
Podyplomówki z zarządzania - Podyplomówki z zarządzania zasobami ludzkimi

kierunek logistyka - analiza i projektowanie systemów logistycznych - nowość!
kierunek logistyka - Podyplomówki z zarządzania krajowymi i międzynarodowymi łańcuchami dostaw - nowość!

Wydział FINANSÓW I UBEZPIECZEŃ:
Finanse i Rachunkowość - menedżer finansowy
Finanse i Rachunkowość - rachunkowość i podatki

Wydział EKONOMII:
Przedsiębiorczość i Finanse

Oto wszystkie kierunki, które biorę pod uwagę. Najbardziej przemawia do mnie wydział studia z zarządzania, natomiast nie wiem czy wymienione przeze mnie kierunki stwarzają jakiekolwiek perspektywy na pracę w przyszłości (wszyscy mówią, że po zarządzaniu nie ma pracy...).

Bardzo mocno chodzi mi po głowie kierunek logistyka bo moim zdaniem stwarza możliwości pracy praktycznie w każdej branży, natomiast nie wiem jakie jest zapotrzebowanie na ludzi z tym wykształceniem i która specjalność była by bardziej pożądana i ciekawa. 

Pomyślałem również o finansach i rachunkowości, ponieważ ponoć z kierunków na Uniwersytetach Ekonomicznych jest to najlepszy kierunek, natomiast obawiam się tego, że sobie na nim nie poradzę, ponieważ nie mam żadnej wiedzy na ten temat.

I pozostaje Przedsiębiorczość i finanse na wydziale ekonomii, ale w sumie nie wiem co mnie tutaj zainteresowało... Może nazwa? Nie wiem.

 

Co do umiejętności władania językami obcymi to Angielski na poziomie B1, co niestety jest w moim przypadku bardzo dużym minusem przy coraz szybciej globalizującej się gospodarce :/

 

Z góry dziękuję za pomoc i liczę, że pomożecie mi podjąć właściwą decyzję i troszeczkę rozjaśnicie umysł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunki o których piszesz są zbliżone jednak dają różne możliwości. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się kierunek logistyka tylko kwestia tego czy po MSG przyjmą Cię na logistykę na II stopień. Moim zdaniem nie powinni. Jednak te studia dają jakiś konkretny zawód. 

FiR czy zarzadzanie po MSG jest już blizszy do realizacji. Kiedyś to były specjalności na kierunku Kierunek ekonomia. Dzisiaj są odrębnymi kierunkami. Po zarządzaniu można robić wszystko i nic. Z drugiej strony nie wiem czy na FiR sobie poradzisz na rachunkowości jeśli nie miałeś tego na I stopniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wybór zacieśnia się do 4 kierunków:

kierunek logistyka - analiza i projektowanie systemów logistycznych - nowość!
kierunek logistyka - Podyplomówki z zarządzania krajowymi i międzynarodowymi łańcuchami dostaw - nowość!

Podyplomówki z zarządzania - specjalność menedżerska
Podyplomówki z zarządzania - Podyplomówki z zarządzania zasobami ludzkimi

Myślę, że spróbuje złożyć dokumenty się na logistykę, natomiast, która z tych dwóch specjalności jest ciekawsza i bardziej perspektywiczna? No i w odsieczy zostaje Podyplomówki z zarządzania - pytanie tylko czy, która z tych specjalności jest bardziej pożądana na rynku pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem decyzję że pójdę na finanse i rachunkowość i spróbuję... Natomiast nie wiem którą specjalność wybrać.

Czytałem opisy i wiem co i jak z danymi specjalnościami, natomiast nie wiem, która będzie najłatwiejsza do ogarnięcia oraz najlepsza jeżeli chodzi o przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.