Skocz do zawartości
Mati98

Telekomunikacja PW czy informatyka WAT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

W tegorocznej rekrutacji udało mi się dostać na telekomunikacje na PW oraz na informatykę na WAT.  Chciałbym poznać opinie o obu tych kierunkach na tych uczelniach  gdyż mam problem z wyborem. Bardziej ciągnie mnie na informatykę, jednak wydział na którym jest telekomunikacja na PW ma bardzo dobre opinie. Czy wie ktoś czy byłaby możliwość przepisania się po 1 roku na informatykę bo z tego co patrzyłem na obu kierunkach głównie na początku jest dużo matmy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiera programowanie, owszem, ale w śmiesznej ilości jak na informatykę. Na Twoim miejscu wybrałbym informatykę na PW. Studiowałem elektrotechnikę, na którą ludzie poszli też, nie dostając się na informatykę na PW - bo też było trochę programowania, bo można było się przenieść po roku. 

I było trochę programowania - na 1 roku, potem tylko w ramach automatyki. Można było się przenieść po 1 roku - ale trzeba było mieć wszystko zdane, a większość oblała teorię obwodów. Pewnie tak samo będzie na wydziale EiTI - będzie możliwe przeniesienie, ale duża szansa, że jakiegoś przedmiotu nie zdasz i już nici, a o to łatwo, szczególnie wydział EiTI słynie ze starych prowadzących, nieuległych emerytowanych emerytów na emeryturze - przynajmniej taką opinię miał jeszcze niedawno.

Nie wiem, czy widziałes program studiów, ale zobacz :)

http://www.elka.pw.edu.pl/Studia/Zalaczniki-i-formularze/Zalaczniki/Plany-modelowe-1/Telekomunikacja

 

Zgadzam się z Łukaszem, że powinieneś studiować informatykę, jeśli faktycznie ją lubisz. Te wszelkie elektroniczne przedmioty (i nie tylko) są zazwyczaj udręką dla informatyków, jeśli nie lubią tego. Miej świadomość, że programistami ludzie są często nawet bez studiów informatycznych, więc nie ma to takiego znaczenia, jak w przypadku kierunków humanistycznych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iść na WAT, jeśli nie interesujesz się telekomunikacją. Jeśli interesujesz się telekomunikacją, to możesz iść na PW :)

Przeniesienie jest możliwe, gdy masz zaliczony w całości 1 rok, czyli wszystkie przedmioty zdane, o co może być trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak wygląda to na telekomunikacji, ale na elektrotechnice PW właśnie tak jest. Niektórym udało się przenieść na informatykę po 1 roku, niektórzy poodchodzili na zaoczne lub inne uczelnie, a reszta "niespełnionych informatyków" tkwi na elektrotechnice. Oczywiście jedno nie wyklucza drugiego, ale w przypadku takich kierunków raczej to nie jest życie "od sesji do sesji", a pomiędzy nimi cały czas są laboratoria i wejściówki, i sprawozdania = praca przez cały rok.

Musisz zdecydować sam, choć na Twoim miejscu poszedłbym na WAT - jeśli faktycznie lubisz informatykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.