Skocz do zawartości
J.J

Proszę o pomoc w wyborze.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów! Proszę o poradę dotycząca wyboru kierunku studiów. Mam do wyboru Nauczanie j.angielskiego na UW i dziennikarstwo Uksw (tyle że stricte dziennikarzem chyba nie chce zostać-choć kto wie... myślałam o tym by wybrać specjalizację Public relations i Internet). Tak naprawdę mam pomysł na siebie ale wiąże się on z ryzykiem a chciałabym wybrać coś co będzie pewne. Proszę Was studenci o opinię na temat tych uczelni i kierunków. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, polerst napisał:

Jest taki kierunek, jak "nauczanie języka angielskiego", czy chodzi może o filologię angielską? Jeśli to inny kierunek, to czym on się różni od filologii (pewnie trochę więcej przedmiotów pedagogicznych)?

Nauczanie języka angielskiego na UW to odrębny kierunek niż filologia angielska. Kierunek jest dostępny w trzech wersjach: Nauczanie języka angielskiego, dodatkowo nauczanie przedmiotu "Historia i społeczeństwo", (...), dodatkowo nauczanie języka niemieckiego oraz (...), dodatkowo nauczanie języka francuskiego. Są tam pewne przedmioty, których, zdaje się nie ma na filologii, np. "Dydaktyka ogólna", "Edukacja różnojęzyczna i wielokulturowa", "Nauczanie języka wspomagane komputerem" czy "Wiedza o akwizycji i nauce języków" i przedmioty związane ze zdobywaniem uprawnień pedagogicznych. Są też oczywiście przedmioty związane z kulturą, literaturą, językoznawstwo etc.- tak, jak na normalnej filologii. Wydaje mi się, że poziom na nauczaniu jest jednak niższy niż na filologii (tzn. chodzi mi o poziom studentów), łatwiej jest się też dostać. Nigdy nie studiowałam tego kierunku (studiowałam klasyczną filologię angielską), ale wydaje mi się, że jeżeli ktoś jest nastawiony głównie na nauczanie w przyszłości to warto także tę opcję rozważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.