Skocz do zawartości
benio102

Studia na PG spełniam progi z wszystkich poprzednich lat, a nie dostałem się

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj otrzymałem wyniki z rekrutacji na politechnikę gdańską niestety nie dostałem się na wydział który chciałem, czyli ETI (Elektronika, telekomunikacja, Informatyka) złożyłem na każdy z 5 kierunków z czego wiedziałem, że na 3 z nich miałbym wystarczającą ilość punktów w porównaniu z progami z poprzednich lat. mam 55 punktów progi wahały się od 46-52. Nie dostałem się jednak na żaden z kierunków na tym wydziale i w związku z tym zastanawiam się, czy ktoś miał taki problem? Czy politechnika gdańska robi jeszcze jedną rekrutacje w której dopiero wtedy osiągany jest ten niski próg?

Jutro jadę do dziekanatu porozmawiać jak wygląda sytuacja w związku z tym, ale jestem ciekaw też wypowiedzi osób które może miały ten lub podobny problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku sytuacja z próbami może być inna. Po raz pierwszy jest inna forma finansowania uczelni a co za tym idzie uczelni nie opłaca się już przyjmować tak wielu maturzystów bo muszą spełnić próg 13 studentów na wykładowcę. Cały czas o tym piszemy na forum, dlaczego nie czytacie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to oznacza, że próg w tym roku będzie wyższy? Z tego co patrzyłem ilość miejsc na ten wydział się nie pomniejszyła, a wręcz przeciwnie został dodany nowy kierunek z 65-oma miejscami.

Obecnie wiem, że jestem 302 na telekomunikacje, a miejsc jest 240. Nie rozumiem niestety co ma nowa forma finansowania do ilości miejsc która jest nie zmieniona w porównaniu z poprzednimi latami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes w identycznej sytuacji co ja :D, ten sam wydzial, uzyskalem tyle samo punktow tyle ze ja zlozylem na 2 kierunki i na oba sie nie dostalem niestety. Szkoda ale widocznie bylo duzo chetnych, nie wiem co jeszcze wybiore ale jak dowiesz sie czegos ciekawego w dziekanacie to bylbym wdzieczny jakbys sie podzielil, bo ja mam daleko i sie tam nie wybieram <_<. I z tego co mi wiadomo nie robia drugiej tury naboru.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko jutro o 8 jadę, zapytam się czy to normalne i kiedy będzie kolejna lista czy pisać odwołania itp, oraz zapytam się jeszcze czy mogę zmienić kierunek bo byłem pewien, że się dostanę, a tak jestem na fizyce technicznej to wolałbym już być pierwszym rezerwowym na elektrotechnice. Cieszę się, że są inni tacy jak ja xDDD. Jak się dowiem to odpiszę tu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma reforma? To oczywiste. Kiedyś uczelnia dostawał pieniądze za każdego studenta ale po wielu latach doszli że to bezsensu. Wszyscy o tym wiedzieli ale nikt nie robił zmian. Teraz jest reforma ogólnie dobrze odbierana. Żeby płacić za jakość. A żeby wówczas przyjąć odpowiednią liczbę kandydatów trzeba mieć odpowiednią kadrę. Jak kadra jest mała to muszą przyjąć mniej kandydatów. Zresztą skoro już im za nich nie płacą to też nie ma takiej walki o studenta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdej uczelni jest od najlepszego do najgorszego czyli jak jesteś 30 a miejsc jest 100 to wtedy pokonałeś 70 osób. Ja jestem 302 na telekomunikacje, 207 na robotykę, 305 na inżynierie danych. Strasznie duża konkurencja i mam nadzieję, że są w to wliczane osoby które jeszcze nie zrezygnowały z PG na rzecz studiów gdzie indziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu było więcej miejsc na kierunkach. W tym roku jest inaczej z racji wspomnianego finansowania.

PG drastycznie podniosła progi na wszystkich kierunkach do 40 punktów ujednoliconych. Rok temu dostać się na Wydział Chemicznych wystarczyło zdać po prostu maturę. :P

Ja dostałem się na oceanotechnikę na samych podstawach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odwiedzeniu dziekanatu napisz proszę co Ci powiedzieli na ten temat. 

Sama jestem parę pozycji,,pod kreską" osób nieprzyjętych (WZiE)...też z 55 pkt.

W zeszłym roku najwyższy prog na kierunek na tym wydziale to było jakieś 49 pkt, a w tym z 55 nie dostałam sie na żaden...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odwiedziłem dziekanatu, bo po rozmowie telefonicznej dowiedziałem się, że nie ma sensu.

Jeśli chodzi o zmiany na liście to nie będzie żadnych lista jest ostateczna i taka pozostanie, Jednakże w tym czasie ludzie mogą rezygnować, a Ci co są pod kreską na dany kierunek nie wejdą do listy czyli nawet jeśli jesteś pierwsza pod kreską, albo 60-ta nie ma to znaczenia gdyż te osoby nie wejdą.

W przypadku gdy wystarczająca ilość osób zrezygnuje z kierunku odbędzie się rekrutacja wrześniowa na dany kierunek, jednak tak jak Łukasz napisał z powodu zmiany sposobu finansowania uczelni wydziały mniej chętnie będą przeprowadzać takie akcje, mimo wszystko pani z centrum rekrutacyjnego zapewniała mnie, że na pewno odbędzie się kilka choć oferta kierunków może być mocno okrojona.

Z szybkiego wyszukania w google znalazłem kilka informacji starych postów o rekrutacjach wrześniowych i niestety oferta jaką głównie widziałem była w postaci Fizyki Technicznej/Zarządzania/Informatyki (Niestacjonarnej) , ale może nie wyczytałem wystarczająco na oficjalnej stronie politechniki nie ma tych informacji gdyż są za stare.

Jeśli chodzi o pisanie odwołań wobec wyników, to dowiedziałem się, że można choć nie ma to sensu, gdyż pisze się je bardziej w sytuacjach gdy system źle zliczył punkty.

Jeśli ktoś chcę walczyć jeszcze o inny kierunek, to informacja o rekrutacji wrześniowej będzie 20 sierpnia, lub wcześniej i będzie można ją zobaczyć na stronie z aktualnościami o rekrutacji na pg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, ze jestem zaskoczony aż tak radykalnymi zmianami, że nawet nie chcą przyjąć osób z listy rezerwowej. To niestety bardzo niefajna sytuacja. Ogólnie zmianę finansowania oceniam pozytywnie jednak mogli by nie robić aż tak drastycznych zmian w tym roku. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się PG od zawsze tak robiła. Oni nie robią list wstępnych. Po zakończeniu zapisów na studia zanosi się papiery do komisji rekrutacyjnej w wyznaczonym terminie. Potem ogłaszają od razu wyniki ostateczne.

Rok temu dostałem się na oceanotechnikę jako 120 na 280 miejsc, zaś na energetyce (I wybór) byłem jako 81/80 (pech stulecia). :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy,

Myślę, że to może być również spowodowane tym, że podstawa z matematyki była dosyć prosta i dlatego progi w zakresie 90-100 z podstawy z matematyki tak wzrosły. Natomiast moja teoria nie za bardzo pokrywa się z tym co się w tym roku dzieję. Ta reforma naprawdę zmienia elitarność studiów, co przy kiepskim systemie losowych matur jest dosyć nieprzyjemne. Mam kolegę pasjonata informatycznego, który jest niesamowity z matematyki, jednak matura mu nie poszła jak na niego i uzyskał 72% z matmy rozszerzonej. Punktów ujednoliconych miał w okolicach 67, w zeszłych latach dostałby się bez problemu na wszystko. Nawet w poprzednim. A w tym? Złożył na każdy kierunek na ETI i nawet na automatykę się nie dostał (112 pozycja na 110 miejsc) jedynie na elektronikę mu się udało. Kolega z 80% z matmy rozszerzonej i 88 z angola roz. dostał się na infe dopiero 170/210. Progi są bardzo wysokie w tym roku. Ja z 66 z studia.net/informatyka i 90 z angielskiego roz. jestem na elektronice 130 na 240 (ucięli kilka miejsc) na liście, gdzie to nawet nie jest górna część listy, kolega w zeszłym roku z podobnym wynikiem wylądował na 59 miejscu z 255. Koledzy, którzy się ze mną nie dostali poszli na AMW, bardzo inteligentni ludzie, więc jak któryś z was zamierza się tam wybrać to polecam doborowe towarzystwo. 

Tl;dr progi są naprawdę wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcę zdawać dokumenty na inżynierie mechaniczno-medyczną, jednak zdaję rozszerzenie z Matematyki (przewiduje wynik na poziomie 80%), geografii, która mi się nie liczy, angielskiego (pewnie jakieś 85%) no i oczywiście polski podstawa (też gdzieś koło 80-90%). Po podstawieniu tego pod wzór rekrutacyjny wychodzą mi 92 punkty. W zeszłym roku próg minimalny wynosił 69 pkt.. Moje pytanie dotyczy corocznej ilości chętnych na ten kierunek (czy jest oblegany, wiem że miejsc jest 50 a od ilości chętnych są zależne po części progi) i czy brak matury z fizyki zmniejsza moje szanse na przyjęcie? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź :) P.S.:Przewidywane wyniki z matur są moimi mniej więcej stałymi wynikami z matur próbnych i przepracowywanych w domu testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.