Skocz do zawartości
Iwabik

UW, Ekonomia - lista rezerwowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Złożyłem papiery na WNE (stacjonarne i wieczorowe) oraz WZ na UW na FiR. Na WNE jest 215 na liście (jest 200 miejsc), na wieczorowe i WZ dostałem się bez problemu. Jest sens ryzykować i poczekać na przesunięcie listy? Czy nie ma większych szans, żeby z 15. pozycji listy rezerwowej załapać się na studia stacjonarne na tym kierunku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a dlaczego masz ryzykować? złóż na na WNE a później przeniesiesz papiery. Chyba, że od razu dadzą Ci umowę do podpisu to wówczas zobacz do kiedy możesz zrezygnować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aha, czyli mogę złożyć papiery na wieczorowe i w razie gdyby listy się przesunęły, to jeszcze zmienić decyzję? Może to głupie pytanie, ale wolę mieć 100% pewność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak, a co Ci kto zrobi? zrezygnować zawsze możesz, chyba, że podpiszesz umowe na świadczenie usług edukacyjnych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, dziękuje za odpowiedź. Jeszcze dopytam aby, czy w razie przesunięcia list i zakwalifikowania się na studia stacjonarne muszę całą procedurę przeniesienia na studia dzienne załatwić osobiście? Bo tak sie składa, że akurat w następnym tygodniu nie bedzie w kraju, więc nie miałbym jak tego załatwić. Wiem że papiery może złożyć osoba upoważniona, ale zastanawia mnie właśnie jak to byłoby w tym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, ostatnie pytanie i juz więcej Pana nie męczę. Wzór upoważnienia ze strony UW wystarczy do przeniesienia papierów? Czy muszę napisać drugie, upoważniające do rezygnacji ze studiów wieczorowych w moim imieniu? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak napiszesz oba to się nic nie stanie. To już zależy od interpretacji Pan w dziekanacie lub biurze rekrutacji w zależności gdzie będą Twoje dokumenty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuje bardzo za pomoc i odpowiedzi, temat chyba do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez przemek
      Witam,
      Brałem udział w rekrutacji na Politechnikę Gdańską na kierunek matematyka. Niestety zabrakło mi jedynie pół punktu i jestem na liście 130, a przyjętych zostaje 120 osób. Czy mam jeszcze jakąś szanse dostać się? Czy na politechnice jest coś takiego jak lista rezerwowa i czy jeżeli ktoś zrezygnuje to wtedy wybierają kolejne osoby na liście?
      Z góry bardzo dziękuje za pomoc
    • Przez scorsesed
      Cześć! Nie znalazłam w szukajce odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, więc postanowiłam założyć nowy temat. Skończyłam studia filologiczne pierwszego stopnia i bardzo zależy mi, aby rozpocząć Lingwistykę stosowaną na UW. Wiem, że jest wymagany egzamin. I tyle. Na tym moja wiedza się kończy. Zresztą, na IRK też niewiele piszą na temat rekrutacji. Chciałabym jednak się dowiedzieć, jak dokładnie wygląda egzamin z tłumaczenia. Słyszałam tylko, że jest to tłumaczenie tekstu z danego języka (w moim przypadku z hiszpańskiego) na polski i trwa 90 minut. Jedni mówili mi, że jest to tłumaczenie artykułu i, że można mieć ze sobą słownik. Nadal mam wrażenie, że to wiedza, która niezbyt wiele mi daje. Może jest tu ktoś na forum, kto miał do czynienia z tym kierunkiem na Uniwersytecie Warszawskim i podzieli się ze mną jakimikolwiek informacjami, nie tylko na temat egzaminu. Byłabym bardzo wdzięczna!
    • Przez Ind
      Nurtuje mnie jedna rzecz i nie mam pojęcia czy jest czymś prostym i oczywistym a może jednak skomplikowanym. Chciałem dostać się na dwa kierunki na UW, archeologie i historię, na archeologie się dostałem natomiast na historię jestem 28 w rezerwie. Papiery na archeologie mogę złożyć do 18 natomiast po 18 dowiem się czy dostałem się na historię. Więc moje pytanie brzmi, czy jeśli złożę dokumenty na archeologie to w jakiś sposób uniemożliwi mi odejście z nich na studia historycznie w tym roku? 
      Dziękuję za pomoc 
    • Przez m12
      Witajcie,
      Dostałem się na UW na Finanse, rachunkowość i ubezpieczenia na wydziale zarządzania oraz czekam na wyniki z sgh, gdzie składałem tylko na studia płatne popułudniowe.
      Jakie jest wasze zdanie o tych uczelniach oraz co waszym zdaniem powinienem wybrać, bo nie ukrywam, że mam nie lada ból głowy z tego powodu?
    • Przez jusjus
      Czy po złożeniu dokumentów na studia zaoczne na UW można z nich zrezygnować bez ponoszenia żadnych opłat?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.