Skocz do zawartości
Rakkos

Pomoc w wyborzę kierunku.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowy i nazywam się Szymon

Piszę tutaj bo potrzebuję pomocy co dalej ze sobą zrobić. Liceum Mat-Fiz-Chem Może zacznę od wyników matury: Matematyka podstawa- 94%, Matematyka rozsz.- 20%, Informatyka rozsz.- 50%(przygotowywałem się sam w ciagu nie całego pół roku), Angielski pods.-50% (Wiem z angielskiego tragedia ale na próbnych miałem ponad 80% nie wiem dlaczego tu tak słabo może zbyt na luzie podszedłem ale uważam że jest na dobrym poziome ze znajomością języka)

To zacznę od początku mój Ojciec prowadzi firmę informatyczną (jedno osobowa) która zajmuję się opieką nad sprzętem w firmach ja jak skończyłem Liceum i od tego czasu jeżdżę z nim do pracy bardzo mi się podoba taka praca i chciałbym przejąć firmę ale jeszcze dużo muszę się nauczyć. Zapisałem się na PP oraz UAM Informatyka studia dzienne ale się nie dostałem :/ . Więc teraz nie wiem co zrobić od początku myślałem o zaocznych żeby pomagać tacie w pracy i się uczyć i zdobywać doświadczenie.

Informatyka powiem tak lubię ale pewnie nie jestem tu specem no znam systemy serwerów zawsze jak mam problem to szybko poszukuję rozwiązania w internecie. Składam komputery, naprawiam, instaluje oprogramowanie, dbam zeby wszystko działało w sieci itp.

Ale z programowaniem już gorzej gdy przygotowywałem sie do matury z studia.net/informatyka złapałem kilka podstaw javy no ale nie umiem programować. Bo bardziej mnie kreci właśnie serwery,sieci itp dlatego nie miałem parcia uczenia się.

Matematyka lubię miałem rozszerzoną i sobie radziłem nie jestem mózgiem ale wiele rozumiem i jakoś daję radę. Rozszerzenia z matematyki nie napisałem super bo zależało mi na napisaniu dobrze podstawy co udało się ale jakos do rozszerzenia sie nie przygotowałem tyle co na lekcjach więc wynik no taki no :/

Piszę tu bo chciałbym się dowiedzieć czy moze ktos jest w stanie pomóc mi co zrobić teraz jakie studia zaoczne czy prywatne czy państwowe. Co zrobić by wiele nauczyć się w kierunku który mnie obchodzi czyli opieka nad sprzętem czy to wgl dobry kierunek czy nie lepiej isc w innym? no i najważniejsze czy dam sobię rade nie mając wiedzy na temat programowania.

Bardzo dziękuję każdej osobie za pomoc i opinię.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PP boję sie o poziom tym bardziej że jestem świeżak dlatego bardzo myślałem o UAM lub ewentualnie jakiejś prywatnej. Ale nie wiem właśnie :/

A jaką specjalizację ? jaki kierunek? co do moich planów

Czy to wgl dobry kierunek w który chce isc czy raczej na tym nie zarobię i mało przyszłościowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. na UAM nie będzie specjalnie niższy poziom

2. Poznan.studia.net/informatyka

tam masz ofertę studia.net/informatyka w wielkopolsce, uczelnie podzielone na publiczne i niepubliczne

3. Specjalizacją się nie kieruj, bo na nią będzie odrębna rekrutacja w czasie studiów

4. Dobry pomysł, skoro Cię to nie interesuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No odwiedziłem ta stronę i z tego co widziałem to jedynie UAM lub PP. Jeszcze jest WSB ale z tego co czytałem to szkoda na to czasu :/. Ale mi mo to nie wiem co wybrać myślałem bardziej o UAM bo stwierdziłem że tam dam sobie może radę a na PP będzie ciężej.

Ale co do mojej przyszłości to rozumiem że teraz najlepiej zrobić studia a nie żadne kursy itp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.