Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

OlaZak

Dwa kierunki czy jeden+podyplomówka?

Cześć! Chciałabym poprosić Was o radę:

Niedawno obroniłam licencjat z ekonomii (studiowałam zaocznie), równolegle studiuję też budownictwo (dziennie, obrona tytułu inż. w lutym 2018) - teraz zastanawiam się, czy lepiej byłoby dla mnie podjąć od października studia na drugim stopniu z administracji (trochę mnie to interesuje) czy też zrobić przez te dwa lata dwie roczne podyplomówki - z wyceny nieruchomości i administracji publicznej (to mnie bardzo interesuje) - zaznaczam, że po obronieniu inż. będę robiła magisterkę z budownictwa - problem polega na tym, że nie wiem, czy bardziej korzystne będzie uzyskanie dwóch tytułów mgr z dwóch różnych kierunków, a podyplomowe zrobić później, czy lepiej porobić te podyplomówki teraz? Jakie jest Wasze zdanie? Co Wy byście zrobili na moim miejscu? Dodaję, że oba warianty to podobne koszty (zarówno czasowe, jak i finansowe - mgr z administracji też robiłabym zaocznie) I jeszcze jedno - jak to jest z równoległym pisaniem dwóch prac magisterskich? Można dać radę (teraz pisałam licencjat, a inżynierkę dopiero zaczynałam, więc było nieźle, ale teraz boję się, że to ponad siły)? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1. Zdecydowanie lepiej studia podyplomowe. Od tego one są.

2. Moim zdaniem ciężko. Meczarnia. A i tak którąś pracę się zawali terminowo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ccreedence
      Witam,
      Proszę życzliwych użytkowników którzy mają doświadczenia z uczelniami (najlepiej na terenie Warszawy i Mazowsza - SGGW, SGH, UW i inne) o krótkie sugestie, w jaki sposób powinienem pokierować swoją edukacją w momencie, w którym się znajduję.
      Przed dwoma laty obroniłem pracę licencjacką na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku geografia (specjalność społeczno-ekonomiczna). Na tym w zasadzie skończyła się moja edukacja akademicka. Opanowałem w miarę nieźle rosyjski i angielski (przez pewien czas mieszkając w Anglii, a później w Holandii). W tym roku podjąłem próbę dokończenia studiów na tym samym kierunku - chciałem zaliczyć jeszcze dwa lata i zdobyć tytuł magistra z geografii. Po miesiącu doszedłem do wniosku, że to raczej nieopłacalne, a sam cel nie jest na tyle atrakcyjny żeby angażować się w to przez dwa kolejne lata, zwłaszcza że mowa o studiach dziennych. Kosztowałoby to mnie dużo czasu i wysiłku, a niewiele wniosło do CV.
      Przez dwa lata próbowałem różnych rzeczy, jak wspomniałem pracowałem na emigracji, próbowałem handlu przedmiotami importowanymi z Chin, stawiania pierwszych kroków na giełdzie kryptowalut. Wynajmuję też jedno mieszkanie - wszystko to sprawiło, że zacząłem dostrzegać sens w podjęciu edukacji ekonomicznej, choćby dla własnego komfortu, ale też po to żeby coś z tego w przyszłości mieć.
      Zacząłem rozważać znalezienie sobie kierunku studiów, który dotykałby właśnie zagadnień związanych z finansami, ekonomią czy zarządzaniem. Wygląda na to, że drzwi wielu uczelni stoją przed kimś takim jak ja otworem, a przynajmniej są uchylone - najczęściej wymagają po prostu zaliczenia z jak najlepszym wynikiem egzaminów, odbycia rozmowy kwalifikacyjnej itd., mój licencjat nie wyklucza możliwości, że pójdę na jakiś z tych kierunków. Jeśli są ograniczenia - to po mojej stronie, nie jestem pewien czy dałbym sobie radę z matematyką. Ale zakładając, że tak,
      Czy mógłby mi ktoś z Was doradzić,
      co jako osoba początkująca w zagadnieniach finansów czy ekonomii, poza czytaniem książek i samouczeniem, powinienem zrobić, jaki kierunek i jaką uczelnię wybrać? Czy lepiej poszukać interesującej podyplomówki, czy postarać się o tytuł magistra? Ostatnio natknąłem się na listę literatury obowiązkowej, aby podejść do egzaminów z gospodarki na SGH, jakie trzeba napisać żeby przystąpić do studiów II stopnia (http://oferta.sgh.waw.pl/pl/kpwg/Documents/Literatura.pdf), czytam właśnie Historię gospodarczą XIX i XX wieku i bardzo mnie zainteresowała. Jeśli inne książki też okażą się tak ciekawe dla mnie, to przeczytam chyba wszystkie dla własnej satysfakcji, tylko co potem?
      Wiem, jak ważna jest specjalizacja. Pytanie, czy poradzę sobie na którymkolwiek z tych kierunków (biorąc pod uwagę UW, SGH, SGGW lub jakąkolwiek inną uczelnię i zakładając, że pieniądze nie grają roli, mogą to być studia dzienne czy zaoczne, podyplomowe czy magisterskie) będąc po geografii i zakładając, że w ciągu roku będę starał się nadrobić najlepiej jak się da.
      Jeśli ktoś by mnie teraz spytał, co chciałbym właściwie w życiu robić to nie umiem dokładnie odpowiedzieć. Myślałem aby następna praca jaką znajdę w ciągu roku była pracą opartą na prowizjach (agent ubezpieczeniowy lub zajmujący się nieruchomościami), ale wiem że do tego nawet nie potrzeba studiów.
      Proszę doradźcie mi, czy w ogóle mam szanse dostać się na któryś z kierunków oferowanych przez SGH (wymienione tutaj http://oferta.sgh.waw.pl/pl/Strony/kierunki-studiow.aspx) lub podobnie kierunki na UW lub innych uczelniach? Czy nie jest za dużo do nadrobienia i jakie macie doświadczenia? Gdzie Wam było dobrze i nie męczyliście się na zajęciach? Nie chciałbym cofać się do poprawiania matur i studiów licencjackich, mam już 24 lata i pilnie potrzebuję pomysłu na przyszłość i tak mam wrażenie że za dużo czasu już zmarnowałem
      Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

• Przez Lidia Graczyk
      Witam.
      Jestem studentką V roku administracji skarbowej i chcę podjąć studia podyplomowe. Mam dylemat czy kierunek rachunkowość czy rachunkowość budżetowa na UWM-ie w Olsztynie. Podkreślam, iż narazie nie pracuję w zawodzie, ale w przyszłym roku będę pracować w księgowości w firmie "Świat książki". Pierwszy z wymienionych kierunków uprawnia do prowadzenia biura rachunkowego, drugi także oraz po trzech latach praktyki uprawnia do bycia główną księgową, ale w jednostkach sektora finansów publicznych. Jestem oczywiście świadoma, że czeka mnie parę lat zdobywania doświadczenia, ale mam ambicje i chcę myśleć przyszłościowo. Być może uda się później mieć własne biuro. Jak myślicie który kierunek byłby lepszym wyborem? Czy po skończeniu rachunkowości ogólnej będę musiała kończyć później dodatkowe kursy na bycie samodzielną księgową? Proszę o pomoc gdyż nie mam jeszcze dużej wiedzy na ten temat.
      Pozdrawiam.
    • Przez Łukasz
      Kolejnym ważnym aspektem dla prawników pracujących dla firm jest prawo ubezpieczeniowe. Studia podyplomowe z tego zakresu zapełniają pełną wiedzę z tego zakresu a co za tym idzie dają pełen komfort pracy. 
      http://podyplomowe.studia.net/program/warszawa/327-prawo-ubezpieczeniowe
    • Przez Łukasz
      Wraz z rozwojem gospodarki i wejściem Polski do Unii Europejskiej na jednostki publiczne nałożono obowiązek przestrzegania zamówień publicznych. Dzisiaj już bardzo trudno o pracę w urzędach bez podstawowej wiedzy z tego zakresu. Roczne studia podyplomowe pozwalają na zdobycie odpowiednich kwalifikacji:
      http://podyplomowe.studia.net/program/warszawa/336-zamowienia-publiczne
    • Przez luki1992
      Witam, jestem studentem ostatniego roku Analityki gospodarczej na studiach mgr i zastanawiam się nad podjęciem studiów podyplomowych o tematyce Big Data, z racji tego, że mój kierunek zajmował się analizą danych, ale nie było tam za wiele o bazach danych, Hadoop, Spark itp. oraz analizowaniu dużych zbiorów danych. tak więc te studia chciałbym potraktować jako okazję do dokształcenia się, ponieważ w przyszłości chciałbym pracować jako analityk Big Data/Data Scientist/Analityk Danych Studia te nie są tanie, dlatego pytam, czy może ktoś z was, drodzy forumowicze, był/jest na takich studiach, albo coś słyszał czy warto się na nie wybrać i jeśli tak to gdzie? SGH z tego co widziałem stawia bardziej na R i Pythona co generalnie bardziej mnie interesuje, gdyż nie chcę się zagłębiać w aspekty czysto informatyczne, gdzie jest ich więcej na studiach na PW i jestem tam też więcej Javy, ale czy z tego względu lepszym wyborem nie byłyby lepsze właśnie studia na PW? Myślałem jeszcze nad zrobieniem podyplomówki na AGH po prostu z Systemów baz danych, gdyż też byłoby mi to bardzo przydatne w przyszłej pracy, jednak z tego co widziałem plan studiów Big Data materiał pokrywa tam bazy danych SQL i NoSQL. Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje/porady Zamieszczam poniżej linki do oferty wszystkich 3 studiów:

http://oferta.sgh.waw.pl/pl/SitePages/OfertaDydaktyczna.aspx?PID=188&ST=podyplomowe - SGH

http://datascience.ii.pw.edu.pl/bigdata.html#program - PW

http://www.bazy.agh.edu.pl/1,0,2,program-studiow.html - AGH