Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

OlaZak

Dwa kierunki czy jeden+podyplomówka?

Cześć! Chciałabym poprosić Was o radę:

Niedawno obroniłam licencjat z ekonomii (studiowałam zaocznie), równolegle studiuję też budownictwo (dziennie, obrona tytułu inż. w lutym 2018) - teraz zastanawiam się, czy lepiej byłoby dla mnie podjąć od października studia na drugim stopniu z administracji (trochę mnie to interesuje) czy też zrobić przez te dwa lata dwie roczne podyplomówki - z wyceny nieruchomości i administracji publicznej (to mnie bardzo interesuje) - zaznaczam, że po obronieniu inż. będę robiła magisterkę z budownictwa - problem polega na tym, że nie wiem, czy bardziej korzystne będzie uzyskanie dwóch tytułów mgr z dwóch różnych kierunków, a podyplomowe zrobić później, czy lepiej porobić te podyplomówki teraz? Jakie jest Wasze zdanie? Co Wy byście zrobili na moim miejscu? Dodaję, że oba warianty to podobne koszty (zarówno czasowe, jak i finansowe - mgr z administracji też robiłabym zaocznie) I jeszcze jedno - jak to jest z równoległym pisaniem dwóch prac magisterskich? Można dać radę (teraz pisałam licencjat, a inżynierkę dopiero zaczynałam, więc było nieźle, ale teraz boję się, że to ponad siły)? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1. Zdecydowanie lepiej studia podyplomowe. Od tego one są.

2. Moim zdaniem ciężko. Meczarnia. A i tak którąś pracę się zawali terminowo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Podobna zawartość

• Przez Łukasz
      Kolejnym ważnym aspektem dla prawników pracujących dla firm jest prawo ubezpieczeniowe. Studia podyplomowe z tego zakresu zapełniają pełną wiedzę z tego zakresu a co za tym idzie dają pełen komfort pracy. 
      http://podyplomowe.studia.net/program/warszawa/327-prawo-ubezpieczeniowe
    • Przez Łukasz
      Wraz z rozwojem gospodarki i wejściem Polski do Unii Europejskiej na jednostki publiczne nałożono obowiązek przestrzegania zamówień publicznych. Dzisiaj już bardzo trudno o pracę w urzędach bez podstawowej wiedzy z tego zakresu. Roczne studia podyplomowe pozwalają na zdobycie odpowiednich kwalifikacji:
      http://podyplomowe.studia.net/program/warszawa/336-zamowienia-publiczne
    • Przez luki1992
      Witam, jestem studentem ostatniego roku Analityki gospodarczej na studiach mgr i zastanawiam się nad podjęciem studiów podyplomowych o tematyce Big Data, z racji tego, że mój kierunek zajmował się analizą danych, ale nie było tam za wiele o bazach danych, Hadoop, Spark itp. oraz analizowaniu dużych zbiorów danych. tak więc te studia chciałbym potraktować jako okazję do dokształcenia się, ponieważ w przyszłości chciałbym pracować jako analityk Big Data/Data Scientist/Analityk Danych Studia te nie są tanie, dlatego pytam, czy może ktoś z was, drodzy forumowicze, był/jest na takich studiach, albo coś słyszał czy warto się na nie wybrać i jeśli tak to gdzie? SGH z tego co widziałem stawia bardziej na R i Pythona co generalnie bardziej mnie interesuje, gdyż nie chcę się zagłębiać w aspekty czysto informatyczne, gdzie jest ich więcej na studiach na PW i jestem tam też więcej Javy, ale czy z tego względu lepszym wyborem nie byłyby lepsze właśnie studia na PW? Myślałem jeszcze nad zrobieniem podyplomówki na AGH po prostu z Systemów baz danych, gdyż też byłoby mi to bardzo przydatne w przyszłej pracy, jednak z tego co widziałem plan studiów Big Data materiał pokrywa tam bazy danych SQL i NoSQL. Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje/porady Zamieszczam poniżej linki do oferty wszystkich 3 studiów:

http://oferta.sgh.waw.pl/pl/SitePages/OfertaDydaktyczna.aspx?PID=188&ST=podyplomowe - SGH

http://datascience.ii.pw.edu.pl/bigdata.html#program - PW

http://www.bazy.agh.edu.pl/1,0,2,program-studiow.html - AGH
    • Przez Łukasz
      Pionierski projekt zakończony sukcesem
      Studia podyplomowe dla sędziów

W dniu 23 października na Wydziale Zarządzania odbyło się uroczyste zakończenie studiów podyplomowych dla sędziów z zakresu finansów i ekonomii, w trakcie którego blisko setka pracowników sądów z całej Polski, w tym sędziów i prokuratorów, odebrała dyplomy ukończenia studiów. Podczas trwających 12 miesięcy studiów uczestnicy pogłębiali swoją wiedzę m.in. z zakresu rynku kapitałowego, analizy ekonomiczno-finansowej oraz wyceny przedsiębiorstw, rachunkowości finansowej i makroekonomii, a także prawa konkurencji i postępowania upadłościowego.

Studia uruchomione zostały  w wyniku wygrania ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury przy współudziale Narodowego Banku Polskiego, który sfinansował projekt w ramach programu edukacji ekonomicznej. W konkursie na przeprowadzenie studiów zwyciężył Wydział Zarządzania wraz z Wydziałem Prawa i Administracji, których wspólna oferta została oceniona najwyżej, wygrywając  konkurencję z innymi liczącymi się ośrodkami akademickimi w Polsce, takimi  jak Warszawa, Poznań, Wrocław.

Realizowany projekt miał charakter pionierski i unikatowy w skali kraju, a w opinii przedstawicieli zarówno KSSiP oraz NBP zakończył się on pełnym sukcesem. Zdaniem prof. Ewy Walińskiej  studia są dowodem, iż ściślejsza współpraca i kooperacja pomiędzy wydziałami UŁ stanowią sposób na pozyskiwanie kolejnych ogólnopolskich projektów, które wpisują się w koncepcje kształcenia się przez całe życie i odpowiadają światowym trendom w dziedzinie podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Na uroczystości rozdania dyplomów obecni byli m.in. : Dziekan Wydziału Zarządzania UŁ prof. dr hab. Ewa Walińska, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UŁ prof. dr hab. Agnieszka Liszewska, Zbigniew Augustynowicz – zastępca dyrektora Departamentu Edukacji i Wydawnictw Narodowego Banku Polskiego, Jerzy Koźba – dyrektor Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Łodzi oraz Adam Czerwiński – zastępca dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury ds. Szkolenia Ustawicznego i Współpracy Międzynarodowej.
    • Przez nosek.katarzyna
      Hej!!

Szukam czegoś na podyplomówkę z zakresu marketingu i zarządzania. Zastanawiam się nad wyborem uczelni.
      Widziałam ofertę WSB we Wrocławiu z kierunkiem Zarządzanie marką i
      wizerunkiem firmy, gdzie wykłada m.in. Magdalena Surowiec i ogólnie
      zespół jest interesujący.
      Co myślicie na ten temat? Macie może (albo Wasi bliscy) jakieś doświadczenia w związku z tym kierunkiem?

Tu jest ich program:
      http://www.wsb.pl/wroclaw/kandydaci/studia-podyplomowe/kierunki/zarzadzanie-marka-i-wizerunkiem-firmy

Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi!