Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Jdhjjszbdjdjbd

Czy można poprawić zdaną maturę?

Czy można poprawić zdaną maturę? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak. Z nowa matura nie ma problemu. Zgłoś taka chęć najlepiej już we wrześniu w swojej szkole. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Przedmioty pisane na maturze na poziomie rozszerzonym też się w to wliczają?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

tak

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakiś określony czas do kiedy można poprawiać swoją maturę? Słyszałem że maturę można poprawić do 5 lat od pierwszego napisania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak. 5 lat na zasadach na których zdawałes. Później musisz zgłosić się do OKE

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

 • Podobna zawartość

  • Przez erixon22
   Pomocy! 
   Niestety kochana nauczycielka od polskiego oblała mnie na ustnym przez co muszę zdawać w sierpniu. Chcę iść na studia w tym roku w Poznaniu. Proszę o pomoc i udzielenie jakieś konkretnej informacji czy są ogłoszone jakieś rekrutacje dodatkowe, dla tych co nie zdali. Jak nie to kiedy będą? Co muszę zrobić, kiedy zasniesc papiery? 
   Napisałem do politechniki poznańskiej i odpisali mi coś takiego :" Jak napisaliśmy w poprzedniej wiadomości, nie ma rekrutacji uzupełniającej na studia stacjonarne pierwszego stopnia. W tym roku rekrutacja na tę formę i poziom studiów została zakończona. " z tego chyba mam rozumieć ze nie będzie naboru dla tych co nie zdali? 
    
   No i jeszcze pytanie, lepiej dostać się na cokolwiek i jak najszybciej przenieść się na politechnike czy zrobić gap year? 
  • Przez Maciej17
   Witam,
   Mam pytanie dotyczące kierunków na studiów. Jakie są kierunki na studiach po biologii i wosie (oba przedmioty pisane na poziomie rozszerzonym) na maturze? ( interesują mnie studia dzienne)
  • Przez nitka06
   Hej, nie zdałam matury... Chciałam startować na ASP, na wydział grafiki albo wzornictwa. Rozważam dwie opcje: 1. Próbować we wrześniu po poprawce sierpniowej, ale nie wiem czy będą jeszcze miejsca, 2. Przezimować w jakimś studium policealnym, ale nie wiem czy to mi coś da i jaki poziom jest w tego typu szkołach.
   Co radzicie?
  • Przez Chybazdesperowany
   Matura nie poszła mi raczej wybitnie
   Polski 80%
   Matma 80% / 40%
   Geografia 60%
   Angielski 100% / 96% 
    
   Interesuja mnie kierunki AiR, Informatyka.
   Od początku celowałem w AGH w Krakowie ale wyniki mnie na pewno nie puszczą, druga opcja to była Politechnika Ślaska w Gliwicach, z tego co doczytałem nie mam szans się dostać z moimi 64 punktami na żaden kierunek na AEI. Jak ma się sprawa z wydziałem elektrycznym? 
   Odpuścić sobie Gliwice i złożyć na jakieś inne uczelnie? Jakie? Politechnika Krakowska? Już nie mam pojęcia jak to ogarnąc... 
   Opcją jest zawsze rok wolny i zdanie matury w przyszłym roku, ale wątpię że pójdzie mi dużo lepiej bo uczyłem się bardzo dużo do tej. 
   Jakieś rady i ciepłe słowa? 
  • Przez agnis
   Myślę, że już nie raz poruszany temat, ale chcę sama usłyszeć odpowiedź. Mój pierwotny plan na studia po maturze to medycyna. Spodziewane wyniki po napisaniu biologii i chemii rozszerzonych, mogą dać szansę na dostanie się na ten kierunek, ale... No właśnie ale. Jaki według was (szególnie chodzi mi o osoby studiujące i które już je skończyły) jest najlepszy kierunek awaryjny? Biotechnologia, analityka medycyna, farmacja? Coś innego? Po czym najlepiej znajdę przyzwoitą pracę? Oczywiście będę próbować dostać się na medycynę, jeśli nie teraz, to za rok, ale gap year nie wchodzi u mnie w grę