Skocz do zawartości
franek12

Fizyka Techniczina na PG - Informatyka Stosowana

Rekomendowane odpowiedzi

Kierunek wygląda naprawdę bardzo ciekawie lecz suche dane nie oddadzą realnych odczuć. Może ktoś coś więcej powiedzieć mi o tym kierunku? Jakiś absolwent/aktualny student? Zajmuję się tworzeniem oprogramowania jak i silników wykorzystujących zjawiska fizyczne oraz po prostu klepię kod. Czy ten kierunek będzie satysfakcjonujący i solidnie pomoże mi w rozwoju moich umiejętności?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Studia to fizyka techniczna a specjalnością się nie kieruj. Jak chcesz to idź na kierunek informatyka stosowana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Łukasz napisał:

Studia to fizyka techniczna a specjalnością się nie kieruj. Jak chcesz to idź na kierunek informatyka stosowana.

Idę na studia do Gdańska i to jedyny kierunek gdzie jest IS (Uniwersystety mnie nie interesują), złożyłem papiery na Matematykę oraz FT i bardzo spodobała mi się specjalność IS, z tego co słyszałem to każda specjalność jest porządna i bardzo solidna ale też chciałbym usłyszeć opiniie innych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale na specjalność najczęściej jest osobną rekrutacją? Co zrobisz jak się dostaniesz na kierunek a po roku czy dwóch nie przyjmą Cię na ta specjalność?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, Łukasz napisał:

Ale na specjalność najczęściej jest osobną rekrutacją? Co zrobisz jak się dostaniesz na kierunek a po roku czy dwóch nie przyjmą Cię na ta specjalność?'

O to się nie boję bo IS otwiera się zawsze (jest najbardziej popularną specjalnością na FT ), a limitu odgórnego nie ma, aby specjalność została otwarta musi być min. 20 studnetów na nią zapisaną, zaś kolejne specjalności (czyli Fizyka stosowana i Konwersja Energii) otwierane są jako połączone. Ogólnie na FT dużo osób idzie po to aby "pójść na studia", a poziom ich potem wykańcza i tak naprawdę ze 100 studentów zostaje połowa prawdziwych pasjonatów i chętnych do nauki na tym kierunku - tak mówią mi ludzie, którzy tam studiują/studiowali.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej myślę w drugą stronę czyli sytuacja w której jest za dużo chętnych na daną specjalność. 

Dyplom i tak masz z fizyki technicznej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

P.s. uważam że to bardzo fajny kierunek i warto ale chciałbym żebyś miał świadomość że specjalizacją to nie to samo co kierunek. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MRG
      Jestem w 4 klasie technikum i stoję przed wyborem przedmiotów rozszerzonych na maturze. Myślę nad pójściem na mechanikę i budowę maszyn na politechnice Warszawskiej. Przejrzałem współczynniki wagowe itd. ale nadal mnie nurtuje kilka zagadnień i najlepiej aby odpowiedział mi na nie ktoś kto zna to z praktyki. Jak na razie myślałem nad wzięciem matematyka i fizyki. Mam parę pytań:
      Który wynik będzie brany pod uwagę z matematyki?
      Czy jeżeli wezmę na rozszerzeniu poza matmą i fizyką również np informatyke to czy wynik z niej będzie miał jakieś znaczenie o czy jest możliwość że na przykład w postępowaniu będą brane pod uwagę wyniki że wszystkich wcześniej wskazanych przedmiotów?
    • Przez krzysztof2912
      Witam. W przyszłym roku szkolnym będę zdawał matutę z matematyki, angielskiego oraz geografii na poziomie rozszerzonym. Od zawsze wiązałem swoją przyszłość z armią. Marzył mi się WAT z uwagi na promocje oficerskie. Z matematyki idzie mi różnie. Maturę podstawową aktualnie piszę na ponad 80 %, lecz z rozszerzeniem bywa różnie. Na razie jest to poziom ok. 40 % max. Z fizyki jestem kiepski. O ile w gimnazjum radziłem sobie nieźle tak poziom rozszerzenia okazał się dla mnie za wysoki. Aktualnie rozważam dwie drogi. Albo wybrać się na studia logistyczne, albo do szkoły podoficerskiej i stać się żołnierzem zawodowym. Czy logistyka jest trudna? Czy ktoś kto nie jest dobry z fizyki ma szanse się utrzymać? Z góry dziękuję za odpowiedzi. 
    • Przez Goon
      Witam
      Mam problem odnośnie tego iż mam do zaliczenia saminarium dyplomowe przed ostatnim semestrem.
      Temat pracy brzmi " Projekt sieci lokalnej w średniej wielkości instytucji "
      Projekt sieci zrobiłem. Ma 18 stron.
      Wysłałem to mojemu opiekunowi a ten mi pisze abym wysłał mu "... konspekt albo draft, z ktorego jednoznacznie wynika, na czym polega inzynierski - oryginalny element pracy "

Nie mam pojęcia o co mu chodzi. Możliwe dlatego że nie chodziłem na zajęcia z seminarium ale w sumie kto na nie chodzi przy kierunku zaocznym.
      Opiekun nie ma czasu mi odpisać a ja sam pracuje i bardzo cięzko wygospodarować mi swój własny.
      Najlepsze jest to iż mojemu kumplowi zaliczył na ocene pozytywną a ten wysłął mu tak samo jak ja tylko projekt swojej sieci gdyż mamy podobny temat pracy. <przypadek>

Pomoże ktoś jak się za to zabrać?
      Chodzi mi tylko o ocene pozytywną aby zaliczyć same seminarium do 30 września.
    • Przez martyna_epsilon
      Dzień dobry,
      składałam dokumenty na PG, zabrakło mi 0,4 punktu na jeden z kierunków. Niestety nie dostałam się też na żaden inny kierunek na PG i UG. Czy jest sens składać wniosek do OKE o wgląd do pracy maturalnej i ewentualną weryfikację punktów? Czy tak naprawdę ta opcja nic nie da?
      Co mogę zrobić w tej sytuacji? Czy jedyna opcja jaka mi została, to poprawić maturę za rok?
      Bardzo proszę o pomoc i naprowadzenie. Jestem w kropce...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.