Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

franek12

Fizyka Techniczina na PG - Informatyka Stosowana

Kierunek wygląda naprawdę bardzo ciekawie lecz suche dane nie oddadzą realnych odczuć. Może ktoś coś więcej powiedzieć mi o tym kierunku? Jakiś absolwent/aktualny student? Zajmuję się tworzeniem oprogramowania jak i silników wykorzystujących zjawiska fizyczne oraz po prostu klepię kod. Czy ten kierunek będzie satysfakcjonujący i solidnie pomoże mi w rozwoju moich umiejętności?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Studia to fizyka techniczna a specjalnością się nie kieruj. Jak chcesz to idź na kierunek informatyka stosowana.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
8 minut temu, Łukasz napisał:

Studia to fizyka techniczna a specjalnością się nie kieruj. Jak chcesz to idź na kierunek informatyka stosowana.

Idę na studia do Gdańska i to jedyny kierunek gdzie jest IS (Uniwersystety mnie nie interesują), złożyłem papiery na Matematykę oraz FT i bardzo spodobała mi się specjalność IS, z tego co słyszałem to każda specjalność jest porządna i bardzo solidna ale też chciałbym usłyszeć opiniie innych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale na specjalność najczęściej jest osobną rekrutacją? Co zrobisz jak się dostaniesz na kierunek a po roku czy dwóch nie przyjmą Cię na ta specjalność?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
23 minuty temu, Łukasz napisał:

Ale na specjalność najczęściej jest osobną rekrutacją? Co zrobisz jak się dostaniesz na kierunek a po roku czy dwóch nie przyjmą Cię na ta specjalność?'

O to się nie boję bo IS otwiera się zawsze (jest najbardziej popularną specjalnością na FT ), a limitu odgórnego nie ma, aby specjalność została otwarta musi być min. 20 studnetów na nią zapisaną, zaś kolejne specjalności (czyli Fizyka stosowana i Konwersja Energii) otwierane są jako połączone. Ogólnie na FT dużo osób idzie po to aby "pójść na studia", a poziom ich potem wykańcza i tak naprawdę ze 100 studentów zostaje połowa prawdziwych pasjonatów i chętnych do nauki na tym kierunku - tak mówią mi ludzie, którzy tam studiują/studiowali.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Raczej myślę w drugą stronę czyli sytuacja w której jest za dużo chętnych na daną specjalność. 

Dyplom i tak masz z fizyki technicznej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

P.s. uważam że to bardzo fajny kierunek i warto ale chciałbym żebyś miał świadomość że specjalizacją to nie to samo co kierunek. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Lukas Duszak
      Witam serdecznie!
      Jestem na III semestrze studiów informatyki. Piszę temat w celu uzyskania informacji o tym czy te studia trzeba robić aby tylko uzyskać tytuł i dokument nie patrząc w ogóle na oceny byle by tylko nie było ocen 2? czy prawie niczego na studiach nie uczą konkretnego tylko wszystko ogólnie i tylko trzeba to po prostu zaliczyć? Czy po studiach zabrać się za samemu za jakiś konkretny język programowania czy jeszcze coś więcej robić aby uzyskać z tego stały dochód? proszę o jeszcze więcej informacji jeśli ktoś by posiadał, jeśli uzyskam więcej informacji na ten temat na pewno się przydadzą.. Bardzo proszę o udzielanie informacji.
    • Przez Ghorky
      Hej, chciałam spytać, czy mamy tu może na forum osoby, które studiują bądź studiowały informatykę w Lublinie. Jeśli tak, to:
      - która uczelnia? Dlaczego akurat ta? (najważniejsze pytanie, właściwie resztę możecie zignorować...)
      - jak wyglądają studia?
      - akademiki
      Dziękuję za uwagę, dobranoc, mam nadzieję, że ktoś coś napisze
    • Przez meowitsmecaroline
      Dzień dobry,
      Obecnie jestem studentką 1 roku Informatyki i Ekonometrii. Niestety przy wyborze kierunku nie zgłębiłam programu studiów i jak się okazuje mniej więcej 50% przedmiotów znajdujących się w programie studiów to przedmioty ekonomiczne. Dopiero teraz zauważam, że nie odnajduję się w tej dziedzinie-ekonomii i nie chciałabym pracować w przyszłości w sektorze gospodarczym. Dodam, że w przyszłych semestrach będą do wyboru dwie specjalizacje: Analityka Gospodarcza i Metody Analizy Danych. 

Na chwilę obecną planuję startować ponownie w lipcowej rekrutacji. Tym razem na" Informatykę i ekonometrię, specjalność aplikacje informatyczne w biznesie", ten kierunek umożliwi mi pracowanie jako administrator sieci komputerowych, czego nie będę mogła wykonywać po specjalizacjach, które są na moim kierunku.

Niestety z roku na rok liczba miejsc na kierunkach maleje a progi rosną w górę. Czy gorzej pracodawcy patrzą na osoby po studiach zaocznych? Wiem, że na studiach zaocznych jest mniej godzin zajęć i program, który jest wykładany jest okrojony,  czy na egzaminach dla studentów zaocznych jest wymagana taka sama ilość wiedzy jak na studiach dziennych pomimo okrojonego materiału, nie chciałabym być z tego powodu stratna.

Dziękuję za każdą odpowiedz i podpowiedz
    • Przez Tomasz Działowski
      Witam
      Zdawałem mature w ubiegłbym roku zdałem ją dosyć dobrze matma roz 88% ang roz 72% więc mogłem wybierać kierunki na lepszych uczelniach. Problem był taki, że nie do końca wiedziełem co chce w życiu robić, co mnie tak na prawde interesuje. W końcu zdecydowałem się na teleinformatyka na AGH jednak dalej mam wątpliwości czy to był dobry wybór.
    • Przez Michał001
      Dobry wieczór, 
      mam na imię Michał i obecnie mam spory problem związany z fizyką (nie umiem się jej uczyć~za tępy jestem :/ ) więc czy jest ona wymagana na studia medyczne?
      poza fizyką jako rozszerzenia wybrałem biologię, chemie i angielski.
      za odpowiedzi z góry bardzo dziękuję.