Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

16wiolka61

Mechanika i budowa maszyn

Cześć!

Już od dawna zastanawiam się nad studiowaniem mechaniki i budowy maszyn. Jest pewnien problem (?) - jestem dziewczyną. Co myślicie, czy powinnam dać sobie spokój? Podkreślę, że mam pewne predyspozycje, bo lubię konstruować, składać różne rzeczy z tatą,naprawiać, a matematyka i fizyka idą mi nawet dobrze. Po prostu obawiam się, czy po takich studiach nie będę dyskryminowana przez swoją płeć lub czy nie będzie mi zbyt ciężko, żeby to wszystko ogarnąć. Jest może na forum ktoś z tego kierunku, kto mógłby się wypowiedzieć? Jak wyglądają takie studia, na czym polegają, co dokładnie można po nich robić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz dyskryminowana przez pracodawców bo jako mgr nie będziesz pracowała fizycznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz obawiać się dyskryminacji, ale na pewno będziesz należeć do wyjątków. Dziewczyny z rocznika MiBM najczęściej można policzyć na palcach jednej ręki. Co do samych studiów, to trzeba pamiętać, że nie uczą szeroko pojętego majsterkowania. To nie zawodówka i nie technikum. Obczaj sobie sylabusy przedmiotów na wybranym kierunku i specjalności, a dowiesz się więcej o samym programie. Przez pierwsze dwa lata, pomijając wspólną dla wszystkich matematykę, zmierzysz się głównie z mechaniką ogólną i płynów, wytrzymałością materiałów, podstawami konstrukcji maszyn i termodynamiką, które standardowo robią spory przesiew. Jeżeli nie rozmyślisz się i nie odpadniesz do tego czasu, to dopiero trafisz na cokolwiek ściśle związanego ze specjalnością.

Cytuj

co dokładnie można po nich robić? 

Rozważasz kierunek i nie wiesz, jakie zawody można po nim wykonywać? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po MiBM można być np konstruktorem. Choć rzeczywistość jest taka, że tylko najlepsi zajmują się prawdziwym konstruowaniem a reszta to brzydko ujmując "dłubki biurowe" lub inaczej "klikacze-kreślarze". W mechanice trzeba mieć czucie tematu i to lubić, jeśli jest inaczej- będziesz zawiedziona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się