Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
Udzielam się tutaj ze względu na to, że wyniki matur już są, a ja nadal mam ogromny problem z wyborem kierunku na studia. Moim pierwszym strzałem było bezpieczeństwo narodowe lub wew., ale po głębszym zapoznaniu się z kryteriami np. pracy w policji, myślę, że byłabym zdyskwalifikowana ze względu na moją wadę wzroku ( już teraz mam -2,5). A nie widzę jakoś innej perspektywy pracy po tym kierunku, ale to może kwestia tego, że mam małą wiedzę na ten temat. Więc z góry dziękuje, jakby ktoś mi przedstawił jakieś inne pomysły po tym kierunku. Myślałam o administracji, ale to też podobno bezsensu, pełno ludzi, brak perspektyw. Później zastanawiałam się nad finansami i rachunkowością i tutaj zostałam,  ale następny problem, nie jestem mistrzem z matematyki, maturę podst. zdałam na ok. 50 % i obawiam się, że nie dam rady z tym przedmiotem, a wydaje mi się, że jest on czołowy na tym kierunku. Czy matematyka na tym kierunku jest tak bardzo trudna, że byłabym w stanie rzucić to z powodu trudności? Czy jest w miarę do ogarnięcia, jeżeli będzie się systematycznym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po bezpieczeństwie w sumie nie ma nic takiego z sensem. Zresztą nie napisłam że chce iść do policji. Tylko zastanawia mnie co takiego można potem robić po takim kierunku. 

Właśnie czytałam różne opinie. Ale wiadomo każdy człowiek jest inny. 

A coś na temat administracji lub kryminonologii i kryminalistyce? ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tu się pojawia problem, że na ten czas nie potrafię powiedzieć co chcę robić. I wiem, że nie tylko ja tak mam. 

Zdaję sobie sprawę, że to kierunek po którym na pewno ciężko z pracą. Ale kierunek na pewno bardzo ciekawy, a nie widzę sensu wybierać studia które będą nudzić. 

Głównie celuje właśnie w finanse,administrację lub na zarządzaniu (rachunkowość i controlling) bo wydaje mi się że więcej perspektyw ma się po tym. Aczkolwiek ta kryminalistyka kusi tym, że może być to coś ciekawego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajne studia z pokroju prawniczych i bezpieczeństwa. Bardzo atrakcyjne do studiowania ale trzeba mieć jakiś plan na siebie. 

To jest właśnie słabe że o studiach decydują młode osoby które nie wiedzą co chcą w życiu robić. 

Jeśli zrobisz ekonomię administrację czy Podyplomówki z zarządzania to masz zawsze szerokie możliwości się doksztalcic na II stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to by było najlepiej, jakby uczeń już w szkole pracował na przyszłe studia, ale też ciężko by było wymagać jasnej deklaracji od ucznia, skoro długo po maturze niektórzy nie wiedzą. Ja poszłam na przykład na studia zupełnie niezgodne z profilem klasy licealnej, do której poszłam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.