Skocz do zawartości
MM97

Bankowość i finanse cyfrowe

Rekomendowane odpowiedzi

To prawda, że w drugą stronę się nie da, ale skończyłam technikum ekonomiczne i właśnie chcę już teraz to rozszerzyć, a nie dopiero na II stopniu.

Ciekawe wydają się jeszcze kierunki takie jak finanse międzynarodowe, rynek finansowy i analityka gospodarcza. Tylko niestety analityka gospodarcza to już nie do końca dobry wybór jeśli chodzi o mnie. Nawet w opisie kierunku na stronie uczelni można przeczytać, że jest tutaj bardzo ciężka matematyka, a ja w szkole średniej uczyłam się tylko poziomu podstawowego. Wszystkie te kierunki (finanse i rachunkowość, finanse międzynarodowe, rynek finansowy) wydają mi się dość podobne. No i nie wiem, co warto wybrać. Chciałabym zdecydować się na coś, co będzie najbardziej uniwersalne, tak żebym mogła znaleźć zatrudnienie nie tylko w jednym, konkretnym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego, ale Kierunek ekonomia mnie jakoś nie przekonuje. Bardzo dużo osób to studiuje i w dodatku jest to moim zdaniem kierunek bardziej humanistyczny niż ścisły. A ja nie lubię się uczyć teorii, wolę coś bardziej praktycznego.

Nie mówię, że chcę mieć szeroką wiedzę (i tak na prawdę znać się na wszystkim, czyli na niczym). Wolę wyspecjalizować się w czymś konkretnym, ale tak żeby było to przydatne w wielu miejscach pracy. 

Np. jeśli chodzi o analitykę gospodarczą, to jest to już kierunek zawężony w stosunku do ekonomi, ale pracę jako analityk można znaleźć w wielu miejscach (czy mam rację?) Co Pan myśli o tej analityce? Czy na prawdę matematyka jest tutaj bardzo ciężka? Nigdy nie miałam rozszerzonej matematyki w szkole, więc nie wiem jak to jest. Z podstawową radzę sobie sprawnie, ale wiadomo, że matematyka w szkole średniej, to tylko schematyczne zadania które łatwo można opanować. Nie wiem jak to jest z tą matematyką na studiach, a nie chciałabym zmarnować roku, a potem przenosić się na coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kierunki o których piszesz są specjalnosciami ekonomii. Dawniej były to specjalności. Teraz ktoś dość populistycznie zrobił z tego kierunki. Rozdrabnia się te kierunki żeby przyciągnąć kandydatów ale na I stopień to są wąskie zagadnienia. Później nie możesz się już z tego wycofać bo na II stopień musisz wziąć to samo. 

Analityka gospodarcza to ciekawa dziedzina ekonomii i można po niej znaleźć pracę w bankach jak i przedsiębiorstwach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.