Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

pawelek27

Studia w Danii/Holandii

Witam :)

Ukończyłem w tym roku 3,5-letnie studia inżynierskie na kierunku Logistyka. Postanowiłem spróbować dostać się na studia magisterskie do Danii i do Holandii. Zostałem przyjęty na Delft University of Technology (TU Delft) w Holandii na kierunek "Transport, Infrastructure and Logistics" i na Aalborg University w Danii na kierunek "Operations and Supply Chain Management". Czy ma ktoś z was może jakieś opinie na temat tych uczelni i mógłby coś doradzić co wybrać?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trudno powiedzieć. Myślę że musisz szukać pomocy w Google w języku angielskim 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cześć, ja ukończyłem kilka lat temu magisterke na AAU. Bardzo gorąco polecam tą uczelnię w Danii - sporo praktyki i aktualnej wiedzy. Prowadzący mają sporo wiedzy praktycznej i znajomości. Miałem kilka wykładów w tygodniu z przedstawicielami firm. Program studiów dostosowany do potrzeb rynkowych :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Podobna zawartość

• Przez ozzysabbath
      Cześć,
      w tym roku wybieram się na Erasmusa. Zbliża się termin składania wniosków, a ja wciąż mam dylemat pomiędzy Instituto Politecnico de Lisboa a Uniwersytetem w Mannheim. Co wybrać? Ktoś tam studiował?
    • Przez Sebastian
      Można studiować za darmo dwa systemy prawne jednocześnie. Unikalny kierunek studiów ma w swojej ofercie Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.  Program studiów współorganizuje Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
    • Przez Natalia223
      Bardzo chciałabym studiować w Hiszpanii. Niestety nie znam hiszpańskiego w ogóle. Nie mam też tam rodziny, gdzie mogłabym mieszkać, więc jest to dość skomplikowane.
      Wie ktoś może coś więcej o studiach w Hiszpanii i może mi powiedzieć:
      Czy jest możliwość studiowania po angielsku?
      Czy czesne są wysokie?
      Czy trudno o pracę (bez znajomości hiszpańskiego) i czy życie tam jest drogie?

• Przez Sebastian
      Jak studiować we Frankfurcie? Studia w Niemczech za darmo zaraz za Polską granicą?  Najlepiej sprawdzić samodzielnie podczas  UNI-SOMMERFEST 2014   Nie tylko drzwi otwarte, ale i całodzienna impreza z muzyką do późna w nocy

• Przez Miłosz Szkudlarski
      Uniwersytet Dar Al-Hekma jest prywatną uczelnią dla kobiet mieszczącą się w mieście Dżudda w Arabii Saudyjskiej. Studia na uczelni finansowane są w całości przez Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego Arabii Saudyjskiej. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim.

Jeśli kojarzycie Arabię Saudyjską z pewnym zacofaniem naukowym i technologicznym, to muszę Was jednak rozczarować. To doskonale rozwinięty kraj, gdzie kształcenie na kierunkach humanistycznych realizowane jest jedynie na kilku uczelniach, a limity przyjęć są bardzo niskie. Gwarantuje to elitarność i prestiż związany ze studiowaniem nauk społecznych i humanistycznych. Arabskie studia prawnicze (oparte na Koranie) przeznaczone są wyłącznie dla najzdolniejszych kandydatów... oraz tych, którzy wywodzą się z saudyjskiej rodziny królewskiej.

Dar Al-Hekma prowadzi studia na następujących kierunkach: bankowość i finanse, zarządzanie systemami informatycznymi, marketing i zarządzanie zasobami ludzkimi, prawo, architektura, projektowanie ubrań, grafika, pedagogika specjalna.