Skocz do zawartości
7991KOR

analiza danych/ informatyka i ekonometria/ finanse i rachunkowość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Żeby nie było, że idę na łatwiznę, od razu uprzedzam, że przeczytałam sobie opisy tych kierunków na stronie uczelni :) Jednak, pomimo to zapytam, na czym polegają każde z tych studiów? Jakie są między nimi różnice? Na stronie uczelni, można dowiedzieć się jakie zatrudnienie można znaleźć po tych kierunkach. Ja natomiast chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej, zwłaszcza na temat tego, jak wyglądają dane studia, jaki mają charakter. Wiadomo, mogę przeczytać plan zajęć, ale nazwy przedmiotów (których zresztą nigdy się nie uczyłam) niewiele mi mówią. Czy są to właściwe kierunki studiów dla osoby lubiącej raczej przedmioty ścisłe (w sumie pytanie raczej teoretyczne, bo wydaje mi się że tak)? Czy ciężko takie studia ukończyć przeciętnej osobie? Nie jestem jakoś szczególnie uzdolniona, raczej tak normalnie :) ale zamierzam się uczyć, więc chyba powinnam dać radę? Szkoda byłoby iść na studia, których nie ukończyłabym, a wiadomo, że nie każdy kierunek jest dla każdego. Który z tych kierunków jest najbardziej przyszłościowy? A który najłatwiejszy/ najtrudniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analiza danych to kierunek czy specjalność? Wydaje mi się ze na większości uczelni jest to specjalność na matematyce. A różnica między FiR a analizą danych jest ogromna. 

Na FiR masz 2 przedmioty matematyczne (zazwyczaj analiza matematyczna) na pierwszych dwóch semestrach. Z kolei na analizie danych matmy będzie o wiele więcej, jakieś 6-10 przedmiotów związanych z studiuj matmę.

FiR to taka Kierunek ekonomia 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, 7991KOR napisał:

Bardziej chodziło mi o to, czy dam radę z informatyką,  a nie matematyką.

Jak się przyłożysz to dasz radę. Studia i tak zaczynasz praktycznie od zera, matura to tylko przepustka. Do matematyki tak lekceważąco nie podchodź bo można bardzo łatwo się na tym przejechać mimo iż byłaś omnibusem w liceum. Bez systematyczności będzie ciężko. Analiza danych to zastosowanie matmy przy użyciu instrumentów informatycznych. 

2 godziny temu, 7991KOR napisał:

Który z tych kierunków jest najbardziej przyszłościowy?

Stanowczo analiza danych / studiuj matmę o tej specjalności (fachowo BIG DATA). Jak dołożysz do tego informatykę (głównie algorytmikę i programowanie) to śmiało możesz iść w kierunku sztucznej inteligencji. Poczytaj sobie o machine learning, a bardziej o deep learningu. To jest najbardziej przyszłościowa gałąź analizy danych . Ale nie ograniczaj się tylko do tego co Ci napisałem (czyli AI), bo to tylko procent z zastosowania BIG DATA. Pytanie tylko czy to polubisz.

2 godziny temu, 7991KOR napisał:

A który najłatwiejszy/ najtrudniejszy?

 Najłatwiejszy FiR, najtrudniejszy analiza danych. FiR to głównie finanse. I nie piszcie mi, że tak nie jest bo matmy na FiRze jest tyle co na lekarstwo. Nie bez powodu zdawalność matmy na maturze to ~70-80%.

 

21 minut temu, Łukasz napisał:

Wszędzie najważniejsza matematyka. 

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłam nigdy w żadnym z tych miast, więc nie mam porównania :) Zresztą to jak wygląda miasto, nie ma zbyt dużego znaczenia. Ważniejsze jest dla mnie to, na której uczelni jest lepsze podejście do studenta, przyjemniejsza atmosfera itp.

Wydaje mi się, że lepsza chyba Łódź, ale właśnie, może tylko mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto ma ogromne znaczenie. To tam przez kilka lat będziesz żyć. W wielu przypadkach nawet całe życie. Wybór uczelni to często wybór miasta. Studia to okres wielu zmian i lepiej je przechodzić w odpowiednim miejscu. Faktycznie sam wygląd miasta to już kwestia drugorzędna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FiR jest dość humanistycznym przedmiotem, Informatyka i Ekonometria takim połączeniem matematycznych (informatycznych) i humanistycznych. Jeśli chodzi o wybór miasta, to Łódź jest naprawdę tanim miastem dla studentów i można tu wynająć tanio mieszkanie w dogodnym położeniu, w dodatku w Łodzi jest całkiem sporo fajnych eventów :) o Katowicach niestety nie wiem, więc najlepiej, żebyś kierowała się cenowo i estetycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.