Skocz do zawartości
trejd

Finanse i rachunkowość - studia dla każdego:)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, uciekam z filologii angielskiej i zastanawiam się nad tym kierunkiem w Łodzi albo w UE w Katowicach.

Wiem że się dostanę na 100% z moją maturą (rozszerzenia: Angol 96%, gegra 80%, włoski 80%, podstawa: mata 62%)

Bardzo lubiłem geografię społeczno-ekonomiczna w LO ale martwi mnie studiuj matmę.

Mata nie szła mi najlepiej w LO ale mieliśmy beznadziejna grupę i poziom. Ale minął rok odkąd cokolwiek liczyłem. Myślę by robić coś przez te 5 miesięcy do października- rzuciłem filologię.

 

Czy dałbym tam radę? Boje się bo już raz mi na studiach nie wyszło...

Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie forumowicze, ja mam pewna zagwozdke... Otoz koncze 1 rok prawa.. Wszystko mam fajnie pieknie pozaliczane, sesje letnia raczej tez zdam bez problemu... Ale chcialbym sie przepisac... Na finanse i rachunkowosc wlasnie. I boje sie ze bede musial zaczynac od 1 roku a chcialbym niektore przedmioty (chociaz bylyby to chyba tylko WF i ewentualnie j. angielski) po prostu przepisac a te ktore byly na 1 fir-u roku po prostu nadrobic jakos tylko nie wiem czy tak sie da... Nie chce miec roku w plecy a wybor prawa chyba byl zbyt pochopna decyzja i bledna.... Co mam w tej sytuacji robic, myslicie ze jest jakas szansa rozpoczac fir od 2 roku ? ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz ze naprawde nic sie nie da zrobic ? szkoda wielka tak roku w plecy, to wyszlo mi +\- 8000 zł.... Pieniadze wyrzucone w bloto sie okaza gdy zrezygnuje z tego prawa... Tak sobie myslalem zeby po maturze zrobic rok przerwy i pomyslec ale kazdy mi kazal od razu isc  z marszu na ste studia... No i popelnilem blad.... Teraz po namysle wiem wiecej, wiem ze przdmioty stricte bankowe i finasnowe by mnie bardziej fascynowaly. W dodatku na tym prawie przerazaja mnie te aplikacje i chyba glownie dlatego chce z niego zrezygnowac bo sama nauka wydaje mi sie spoko, do tej pory wszystko mi idzie dobrze.

Co do tych finansow to w sumie rozwazalem je juz i rok temu, ale wtedy balem sie tej matmy, ale obcujac juz na studiach zdalem sobie sprawe ze nie ma sie co tez tego bac, zwlaszcza ze studiuj matmę na finansach nie odgrywa az takiej roli, chyba ze jestem w bledzie to mnie poprawcie ;)

Pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest sens sie przepisywac ? Bo zawsze bylem noga z matmy dlatego nie pchalem sie na te kierunki bardziej scisle ;) Bo jak sie przepisze i sobie nie poradze ? To jakby 2 lata w plecy by byly wtedy :D To chyba bym juz wogole zrezygnowal z wszelkich studiow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem czy temat jeszcze aktualny ale mam parę pytań... Mam nadzieję że odpowiesz.

W tym roku kończę gimnazjum i trzymam się tego że chcę pracować w banku, w związku z tym mam parę pytań:

1)jakie liceum/technikum wybrać? Na jakie przedmioty zwrócić uwagę? 

2)czy podczas studiowania można pracować już w zawodzie(i czy jest to prawdopodobne) 

3) czy tak na ogół studia są drogie? 

4)ile lat się studiuje? 

Z góry dziękuję!!! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.






×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.