Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

damian1

Inżynieria danych PG- ktoś coś wie?

Cześć,

Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia odnośnie dość nowego kierunku jakim jest inżynieria danych na Politechnice Gdańskiej?

Słyszałem wiele opinii na ten temat, jedni twierdzą że jest to "pseudo informatyka dla humanistów" natomiast inny bardzo go sobie chwalą....

Moje główne pytania brzmią: czy warto go podejmować? czy jest przyszłościowy? jak z pracą? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś forum. Było o tym kierunku. Tak to połączenie informatyki ale chyba bardziej z ekonomia. Czy warto? Jeśli Cię to interesuje to tak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd pojawiła się informacja, że kierunek ma powstać, trochę poszperałam. Mówię tylko to, co wiem że słyszenia.

Czy warto- zależy dla kogo. Mnie zachęca wszechstronność. Sama się tam wybieram, więc według mnie warto.

Obecnie większość kierunków IT są uważane za przyszłościowe, a tu masz IT w połączeniu z wiedzą menadzersko-ekonomiczna. Porządne IT, w końcu część zajęć będzie prowadzona na ETI.

Kierunek jest nowy, nie ma obecnie ludzi z tym wykształceniem. Więc nie powinno być problemu ze znalezieniem pracy, przynajmniej zaraz po ukończeniu studiów.

Co do tej pseudo informatyki- słyszałam wypowiedź (prezentacja na dniu otwartym PG), że komuś po inżynierii danych będzie o wiele łatwiej nadrobić poziom ludzi po infie, niż tym którzy skończyli informatykę wiedzę ekonomiczną.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, moim zdaniem informatyk pójdzie na roczne studia podyplomowe z ekonomii i wszystko nadrobii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


 • Podobna zawartość

  • Przez Magdalena1999
   Witam i bardzo proszę o informacje czy ktoś ma wiedzę na temat nowego kierunku jakim jest inżynieria danych na PG? Czy wszystkie przedmioty prowadzone są w języku angielskim? Zastanawiam się czy poradzę sobie wybierając studia w innym języku. Prośba o info jesli ktoś ma wiedzę na temat czy bardzo trudno go studiować? Jestem dobra z maty ale studia w języku polskim nie są proste a co dopiero w angielskim. Matura rozszerzona z angielskiego 70% . 
  • Przez Kashia
   Przy jednym z progów na architekturze zabrakło mi 0.5 pkt czy jest sens odwoływać sie /prosic o ponowne policzenie wyników?
  • Przez Kasia2609
   Witam, jeśli chciałabym studiowac ekonomię zaocznie, to lepiej składać papiery na UG czy PG? I dlaczego? 
  • Przez benio102
   Dzisiaj otrzymałem wyniki z rekrutacji na politechnikę gdańską niestety nie dostałem się na wydział który chciałem, czyli ETI (Elektronika, telekomunikacja, Informatyka) złożyłem na każdy z 5 kierunków z czego wiedziałem, że na 3 z nich miałbym wystarczającą ilość punktów w porównaniu z progami z poprzednich lat. mam 55 punktów progi wahały się od 46-52. Nie dostałem się jednak na żaden z kierunków na tym wydziale i w związku z tym zastanawiam się, czy ktoś miał taki problem? Czy politechnika gdańska robi jeszcze jedną rekrutacje w której dopiero wtedy osiągany jest ten niski próg?
   Jutro jadę do dziekanatu porozmawiać jak wygląda sytuacja w związku z tym, ale jestem ciekaw też wypowiedzi osób które może miały ten lub podobny problem
  • Przez informatyk_
   Hej, czy jest ktoś tutaj w stanie powiedzieć od jakiego języka programowania zaczyna się na informatyce na PG? 


 • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

  • Jaki kierunek studiów byłby najbardziej odpowiedni, jeśli rozważa się w przyszłości pracę w branży farmaceutycznej (monitor badań klinicznych, rejestracja leków, monitorowanie działań niepożądanych leków); medycyna czy farmacja? Który z nich daje większe szanse na zdobycie takiego stanowiska?
  • Myśle że kierunek interdyscyplinarny będzie dla mnie najlepszy.
  • Mam skomplikowaną sytuację. Na zaświadczeniu z US nasze dochody wynoszą 0 zł. Jedyne jakie posiadamy są z gospodarstwa rolnego. Czyli i tak muszę złożyć zaświadczenie z US i Zusu mimo ,że dochód mam tam 0 zł czy wystarczy jedynie zaświadczenie organu gminy o wielkości gospodarstwa z jego dochodami ? Dochód wyliczany jest na mnie i Mamę. I czy jeżeli złożę również zaświadczenie z US będę musiała iść do Zusu po zaświadczenie czy nie będzie to konieczne w tej sytuacji ?
  • Dexter, najbardziej trafną odpowiedź uzyskasz z samego dziekanatu. Jako że 1. stopień ukończyłem na specjalności ESO, to domyślam się o co może Tobie chodzić. Jeśli na zaocznych występują pewne ograniczenia względem dziennych, to dlatego, że chociaż program jest identyczny, godziny nie zawsze pokrywają się 1:1, a Urząd Morski rozlicza raczej z godzin niż z samych treści. W tej sytuacji nie ma problemów z uzyskaniem dyplomu oficera/mechanika wachtowego czy elektroautomatyka (poziom operacyjny), ale chcąc awansować do kpt. ż.w. lub starszego mechanika (poziom zarządzania), oprócz posiadania wymaganego stażu, musisz zdać egzaminy w UM. Nie wiem, czy coś zmieniło się od tej pory, bo przygodę z pływaniem zakończyłem na obowiązkowej praktyce, ale tak to z grubsza wygląda.
 • Najpopularniejsze tematy na forum