Welcome to Forum.Studia.net

Witamy na Forum.Studia.net, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Inzynier

Informatyka zaoczna - jaka uczelnia?

30 odpowiedzi w tym temacie

Wciąż nie wiem jaką uczelnię wybrać. Zależy mi na tym, aby były stypendia socjalne, nie za wysokie opłaty (max. 3000 zł / semestr) i najlepiej żeby zjazdy odbywały się co 2 tygodnie.

Patrzyłem:

- WAT - zaoczne kierunki informatyczne ponad 4 tys / semestr, zjazdy co tydzień - ODPADA

- PW - studia informatyczne niestacjonarne tylko przez internet - tak średnio mi pasuje

- SGGW - nie za wysokie opłaty, stypendia, zjazdy chyba co 2 tygodnie. Nie wiem tylko jak jest tak z poziomem. Czy np. czegoś nie nauczą, a później tego wymagają.

Czy są w ogóle inne uczelnie ze zjazdami co 2 tygodnie, czy teraz raczej większość co tydzień? Nie orientuję się za bardzo, a gdzieś przeczytałem, że program studiów zaocznych i dziennych jest niemal identyczny, a więc więcej programu = więcej wykładów = zjazdy co tydzień.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zjazdy co dwa tygodnie są praktycznie niemożliwe. Zwróć uwagę, że liczba godzina na stacjonarnych i niestacjonarnych jest bardzo zbliżona, do tego dochodzą wszelkie święta. 

Stypendia socjalne są na wszystkich uczelniach publicznych. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No właśnie dlatego obecnie najbardziej korzystne dla mnie jest SGGW, bo cotygodniowe zjazdy będą męczące. Nie znacie jeszcze jakiś uczelni w Warszawie z informatycznymi studiami zaocznymi i zjazdami co 2 tygodnie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

sprawdz tylko czy na SGGW nie ma zjazdów piątek- niedziela. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A jeśli zjazdy rozpoczynają się w piątek to są one od początku dnia czy zaczynają się po południu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Roznie. Bardzo czesto od rana. Gdzies te godziny trzeba wyrobic;) cudow nie ma. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W sumie to może bym i spróbował jednak na tym wacie :D.

Zastanawiam się jednak nad wyborem zapasowej uczelni. Wybieram spomiędzy KULu, Politechniki Lubelskiej, a SGGW. Znacie jakieś opinie na temat informatyki zaocznej na tych trzech uczelniach? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Poziom pewnie zbliżony. Lublin to świetne miejsce do studiowania a SGGW to za to świetny kampus. Jeśli chodzi o zaoczne to im bliżej domu tym lepiej. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy ja wiem, czy Lublin taki świetny? Poza rokiem akademickim miasto wymarłe, wszędzie daleko, małe miasto, mniejsze niż Wa-wa, więc i mniej atrakcji. Moi znajomi z Lublina odradzają i uciekają.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bywałem wiele razy w Lublinie. Miasto studentów więc nie jestem zdziwiony że poza studiami miasto wymarłe. Pewnie że mniej atrakcji niż w Warszawie  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale w Wa-wie, Krakowie, Poznaniu, moim 3mieście czy Twoim Toruniu coś tam się dzieje, nawet w wolne dni wszędzie są ludzie. A to studenckie miasta. A jak siedzieliśmy w parku w Lublinie w weekend to żywego ducha nie było, martwota :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A to dziwne. Bywałem w Lublinie ale głównie na miasteczkach akademickich. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Odrzuciłem SGGW i KUL. Ostatecznie został mi wybór pomiędzy WATem, UKSW, a Politechniką Lubelską :).

Plusy i minusy wg. mnie.

WAT:

+ podobno dobrze uczą od podstaw

- 4500 zł / sem

Politechnika Lubelska: 

+ mam bliżej niż do W-wy

+ 2200 zł / sem

UKSW:

+ 3200 zł / rok

Nie wiem jak wygląda nauka od podstaw na Politechnice i UKSW. A jak jest z trudnością, ilością nauki na powyższych uczelniach?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To już nikt bliżej Ci nie podpowie. Sam wskazujesz na główne podmioty do podjęcia decyzji. 

Myślę że wszędzie tego kierunku uczą od podobnego poziomu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A na UKSW są to studia inżynierskie czy licencjackie, bo nie mogę tego nigdzie znaleźć. I jaka jest różnica pomiędzy inżynierskimi a licencjackimi?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Różnią się tytulem.  Inżynierskie trwają 7 semestrów. Jeśli nie ma informacji to pewnie licencjat.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A uczelnie publiczne od prywatnych czymś się różnią? Może lepiej iść na publiczne?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Raczej się nie różnią.  W Polsce jednak prym wiodą publiczne. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak już byłem w 100% zdecydowany na UKSW to się okazało, że rekrutacja na ten kierunek została aktualnie wstrzymana :(.

Preferowałbym Warszawę. Uczelnie z informatyką:

1. Politechnika - rekrutacja od sierpnia, studia tylko przez internet

2. SGGW - podobno informatyka tutaj jest słaba, a samo SGGW jest dobre w tym co ma w nazwie

3. WAT - ponad 4 tys/sem to trochę za dużo

4. UKSW - aktualnie wstrzymana rekrutacja

5. UW - brak zaocznych

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Skoro będziesz płacił za studia bezpośrednio to rozważ uczelnie niepubliczne. Ich oferta w Warszawie jest dość ciekawa 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gdzieś słyszałem o kierunkach zamawianych. Wiem, że chodzi o to że dostajemy pieniądze za studiowanie na danym kierunku. Gdzie można znaleźć te uczelnie/kierunki?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta